Доповідь міського голови за грудень 2021 року

Доповідь міського голови за грудень 2021 року

Підбиваючи підсумки минулого 2021-го року хочу зазначити, що незважаючи на непрості економічні, епідеміологічні та інші умови і труднощі, які диктує життя, за цей рік вдалося зробити багато, але ще більше роботи чекає нас попереду. Все, що зроблено, є результатом спільної праці депутатів всіх рівнів, небайдужих жителів нашої громади, трудових колективів комунальних підприємств.

Вдячний усім, хто конкретними справами допомагає та сприяє втіленню ідей для комфорту наших мешканців, для створення позитивного іміджу громади за її межами.

Сподіваюсь, що і надалі, всі ми будемо злагоджено працювати над вирішенням існуючих проблем і виконанням намічених планів.

Нехай Новий рік для нас буде щедрим на нові досягнення та професійні перемоги. Бажаю всім здоров’я, щастя, добробуту, оригінальних ідей, сучасних рішень, успіхів у добрих справах і починаннях, здійснення найзаповітніших мрій.

Переконаний, що новий рік відкриє більше можливостей для реалізації професійних й особистих задумів.

В грудні місяці 2021 року громада активно готувалася до новорічних та різдвяних свят. В рамках підготовки міської інфраструктури до святкувань головні вулиці, центральна площа міста були вбрані світлодіодними фігурами та святковою ілюмінацією. Неординарною та довгоочікуваною подією стало відкриття льодового катку біля головної ялинки громади. Організована ярмаркова торгівля, також стала окрасою центральної площі міста. Мені надзвичайно приємно, що нам, не дивлячись на всі труднощі та перепони, вдалося створити новорічну атмосферу для дітей і дорослих, організувати змістовне та приємне дозвілля як жителів нашої громади так і гостей міста.

Робота місцевої влади в грудні була також зосереджена на підбитті підсумків минулого року та побудові планів на майбутнє. Зокрема завдяки злагодженій роботі депутатського корпусу на останній сесії міської ради прийнятий бюджет громади на наступний 2022 рік. Головний фінансовий документ громади є реальний, збалансований, позбавлений популізму і має (перш за все) соціальну направленість, а при розгляді депутатами були враховані всі пропозиції та зауваження.

При формуванні бюджету ми доклали зусиль аби збільшити видатки у сфері житлово-комунального господарства.  Бюджет загального фонду ЖКГ складає  23900000 грн. (проти 15 мл. 2021 року, що було явно недостатньо для нормального функціонування інфраструктури). Тому маємо сподівання, що збільшення бюджету ЖКГ буде служити підвищенню рівня комфортного проживання громади.
                Важливо те, що протягом 2021 року ми змогли врівноважити фінансову ситуацію і повністю розрахуватись за кредиторською заборгованістю попередніх років.  

Якщо порівнювати в динаміці, то в 2020 році на початку каденції ми мали недовиконання місцевого бюджету в сумі 38 міліонів гривень. За результатами 2021 року сума скоротилася до минус 1 міліону.

Під час останнього пленарного засідання сесії міської ради відбулась ще одна приємна подія. Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради щодо розподілу та надання житлового приміщення для тимчасового проживання внутрішньо переміщеній особі у Первомайській міській територіальній громаді, був вручений ордер на вселення до однокімнатної квартири громадянину Сергію Графу.

Кінець року нас порадував справжньою зимовою погодою. Потужний снігопад додав роботи для комунальних служб міста. Люди цілодобового працювали на розчистці доріг від снігу. Першочергово були розчищені центральні магістралі. Другим етапом розчищалися під'їзні шляхи до життєво-важливих соціальних об’єктів – лікарень, садочків, шкіл тощо. Роботи виконувалися власними силами. На подолання наслідків негоди було використано понад 300 тонн посипкового матеріалу.

Слід також зазначити, що в рамках підготовки до зимового періоду, з метою запобігання загибелі бездомних громадян від переохолодження, організовано роботу пунктів обігріву для даної категорії населення. Так пункт обігріву по вулиці Сальвадора Альєнде, 44  облаштовано ліжками для громадян, які повернулися з місць позбавлення волі та бездомних громадян. По вулиці Чкалова, 86 працює відділення інтегрованих послуг територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), де нужденні громадяни також можуть отримати гаряче харчування, теплий одяг, ночівлю, задовольнити свої санітарно-гігієнічні потреби. Окрім того, за кінотеатром «Україна», за адресою площа Т.Шевченка,3, для всіх потребуючих громадян щодня окрім суботи та неділі о 13.00 організоване гаряче харчування. Тут вони також можуть отримати теплий одяг та консультативні послуги.

На початку грудня були виконані роботи з капітального ремонту дороги по вулиці Кам’яномостівській на відрізку від кладовища до залізничного переїзду. З метою контролю якості виконання робіт підрядником неодноразово особисто виїжджав на об’єкт.

Окрім того за ініціативи міської влади були виконані ремонтні роботи по обладнанню узбіччя дороги по вулиці Кам’яномостівській вздовж раніше відремонтованої ділянки. Адже саме узбіччя, як частина інфраструктури дорожнього покриття, забезпечує укріплення та довготривалу експлуатацію дороги. Слід відмітити що дані роботи не були передбачені у проекті капітального ремонту, а виконувалися власними силами та за участі небайдужих керівників підприємств міста.

Благоустрій територій в грудні залишився пріоритетним напрямком діяльності. Минулого місяця на ряду з плановими роботами здійснено розчищення занедбаної роками території по вулиці Одеській. Тут вирізаний старий хмиз, прибране та вивезене сміття.

Роботу з контролю за чистотою та благоустроєм вулиць, скверів та прибудинкових територій продовжують інспектори відділу муніципальної варти, перевіряючи дотримання громадянами Правил благоустрою громади. Всі виявлені адміністративні правопорушення направляються на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті міської ради для подальшого визначення штрафів та покарання порушників.

Кінець грудня був насичений святковими заходами з нагоди новорічних свят, які стартували в День Святого Миколая. Цього свята з нетерпінням очікують всі діти. Ми намагалися охопити своєю увагою насамперед дітей пільгових категорій населення. Протягом тижня вітали з новорічними святами дітей позбавлених батьківського піклування, сиріт, вихованців центру реабілітації дітей-інвалідів, центру психологічної реабілітації, дитячих будинків сімейного типу, пацієнтів дитячого стаціонару ПЦМБЛ, дітей учасників бойових дій. В подарунок від міської влади дітлахи отримали солодощі та фруктові набори.

Довгоочікуваним подарунком для учнів Грушівської гімназії стало відкриття відремонтованого спортзалу освітнього закладу. Реконструкції приміщення грушівчани чекали понад 2 роки. Напередодні новорічних свят капітальний ремонт було завершено.

Окрім новорічних свят у грудні свої професійні свята відзначали військовослужбовці, волонтери, представники місцевого самоврядування та прокуратури, пенсіонери та ветерани системи МВС та Нацполіції,  також відзначали Міжнародний день людей з інвалідністю та Різдво Христове за григоріанським календарем. Кращі представники професій традиційно були відзначені почесними грамотами виконкому та цінними подарунками.

Серед низки свят були і річниці трагічних подій. 14 грудня відзначили День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, взявши участь в панахиді та пам’ятному мітингу. 25 грудня в день 42-ї річниці  введення радянських військ в Афганістан вшанували воїнів-афганців, поклавши квіти до пам’ятника у сквері на території Свято-Варварівского храму.

Ми розпочинаємо роботу в новому 2022 році та продовжуємо розбудову нашої територіальної громади.