ДОПОВІДЬ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ЗА ЛИСТОПАД 2022 РОКУ

ДОПОВІДЬ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ЗА ЛИСТОПАД 2022 РОКУ

Останній місяць осені був напружений, через обстріли критичної інфраструктури країни, на деякий час наша громада, як і вся країна, залишилися без світла, а відповідно без води та тепла. Завдяки неймовірним зусиллям енергетиків вдалося частково відновити пошкодження та збалансовувати енергетичну систему. Але дефіцит потужності в енергосистемі призводить до постійних відключень електроенергії.

Щоб жителі нашої громади мали змогу підзарядити свої гаджети, павербанки, ліхтарі під час тривалого відключення електроенергії, ми відкрили «пункти незламності». Їх перелік поступово розширюється і на сьогодні працює 23 пункти.

Також ведеться робота по облаштуванню 9 стаціонарних пунктів обігріву. Кожен пункт оснащений необхідними меблями, у тих де планується приймати людей з ночівлею наявні ліжка та постіль. У людей є можливість погрітися та попити гарячого чаю, закуплено харчові продукти: вермішель та пюре швидкого приготування. У кожному приміщенні є певний вид опалення.

Попри війну в Україні та пов’язані з нею складнощі, ми продовжуємо втілювати в життя заплановані проєкти, покращувати благоустрій територій громади, а також дбаємо про переселенців і допомагаємо нашим військовим, тим самим наближаємо день перемоги України над російським агресором.

Сьогодні, підсумовуючи роботу органів місцевого самоврядування за листопад 2022 року, хотілося б зупинитися на наступному.

Обороноздатність та допомога військовим:

На території нашої громади, з початку бойових дій проводяться роботи з посилення обороноздатності території та підтримки військових у боротьбі з російським агресором.

Не припиняється робота по приведенню в належний стан захисних споруд. Особисто здійснюю контроль за проведенням ремонтних робіт в захисних спорудах, які знаходяться на балансі комунальної власності.

В рамках посилення обороноздатності наших підрозділів що знаходяться на передовій, регулярно здійснюємо формування та доставку їм гуманітарних вантажів. Так, 4 листопада ми з Володимиром Рябченком зустрілися з представниками батальйону Територіальної оборони Первомайська, який наразі знаходиться на передовій. Поспілкувалися з військовими, дізналися про нагальні потреби наших захисників, умови перебування на передових позиціях та можливі шляхи надання додаткової допомоги. Окрім цього, ми передали бійцям продукти харчування, засоби гігієни, медикаменти, зимове взуття та теплий одяг, буржуйки, електрогенератори тощо. Проводились також роботи щодо облаштування додаткових фортифікаційних споруд.

 

Допомога населенню та переселенцям:

Виконавчий комітет Первомайської міської ради продовжує проводити активну роботу з отримання та видачі гуманітарної допомоги з метою підтримки матеріально-технічного забезпечення підрозділів ЗСУ, територіальної оборони, вимушено переміщених осіб та мешканців Первомайської територіальної громади.

За останні 11 місяців нами була отримана гуманітарна допомога з Республіки Болгарія від міста-побратима Добрич, від різних волонтерських організацій з населених пунктів Західної України, Польщі, Німеччини, міжнародних громадських організацій, Міжнародного комітету Червого Хреста, Фонду Міжнародного Співробітництва. Співпрацюємо з організацією «Суспільного здоров`я та позитивних дій «Час життя»», громадською організацією «Десяте квітня» і з представниками мережі благодійників «Грейтер Гуд Черітіз», в рамках якої отримуємо продуктові набори, необхідні речі, меблі та побутову техніку для облаштування комфортних умов проживання переселенців на території нашої громади. З питань отримання гуманітарної допомоги, на постійній основі також співпрацюємо з Миколаївською обласною та Первомайською районною військовими адміністраціями.

В Первомайській громаді знайшли прихисток більш як 6 тисячі переселенців з території України, де ведуться активні бойові дії. Загалом, влада громади та усі відповідні служби намагаються створити для переселенців та їх родин такі умови, щоб вони, не дивлячись на усі жахіття, які вже пережили, почували себе в безпеці і комфорті.

Для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб рішенням Первомайської міської ради було визначено місця для їх проживання. Станом на сьогодні там проживає 27 осіб. Приміщення забезпечені побутовою технікою, необхідними меблями, постільною білизною. За кошти міського бюджету в приміщеннях здійснено монтаж системи опалення. Заплановано придбання генераторів та глибинних насосів для забезпечення альтернативних джерел енерго- та водопостачання даних приміщень.

Регулярно відвідую усі соціальні заклади громади, де проживають сім`ї внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок російсько-української війни. Так, в листопаді особисто неодноразово оглянув проведення ремонтних робіт та створення додаткових місць для проживання переселенців і їх родин. Також перевірив на якій стадії знаходиться ремонт в харчоблоці відділення територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг. Було вирішено надати допомогу та забезпечити соціальний заклад необхідною побутовою технікою та обладнанням.

Окрім цього відвідав відділення інтегрованих послуг, де також перебувають родини ВПО. Перевірив монтаж та налаштування системи опалення, забезпечення приміщення альтернативними видами електропостачання, водопостачання та тепла. Планується також здійснення заміни вікон та дверей. Крім цього, поспілкувався з сім’ями переселенців та передав солодощі, фрукти, дитячі іграшки та необхідні в побуті речі.

11 листопада ми отримали гуманітарний вантаж з Хмельницької області від Євангельських християн-баптистів. На потреби внутрішньо переміщених осіб передали ліжка, пральну машину, холодильник, матраци, постільну білизну, речі необхідні в побуті та одяг. Особисто був присутній на місці вивантаження допомоги. Поспілкувався з адміністрацією комунального закладу, де проживають переселенці та їх родини, оглянув стан приміщень, де зберігається допомога, дізнався про потреби та перебіг проведення ремонтних робіт.

29 листопада отримали гуманітарну допомогу з Києва у вигляді продуктів харчування від благодійної організації «Благодійний фонд «ПІН-АП Фундейшн».

Окрім цього ми опікуємося і малозахищеними верствами населення нашої територіальної громади. За нашою ініціативою, два рази на тиждень здійснюється випікання та безкоштовна роздача хліба малозахищеним верствам населення. Щоденно відповідно до встановленого графіку здійснюється видача гуманітарної допомоги в п’яти пунктах міста різним категоріям населення. Люди дуже задоволені можливістю отримати допомогу в себе на районі. З 1 грудня розпочато видачу гуманітарної допомоги віковій категорії 60-64 роки, тим самим, намагаємось охопити допомогою якомога більшу кількість населення нашої громади. Продуктовими наборами також забезпечувався особовий склад добровольчого формування, яке діє на безоплатній основі, а також працівники комунальних підприємств, які отримують мінімальну заробітну плату.

Всього в листопаді видано майже 9 тис. продуктових наборів. Видаються також пакунки малюка для сімей з дітьми до трьох років (в які входять дитячі суміші, овочеві, фруктові пюре та засоби гігієни).

Питання благоустрою

За сприятливої погоди проводимо оновлення та капітальний ремонт дорожньої мережі. Так, спільними зусиллями міської влади та працівниками ФОП “Саакян” протягом листопада було здійснено оновлення дорожнього покриття по вулицях Молокова, Гвардійська, Гагаріна, Сидора Білого, Шовковична, Олени Пчілки, Турунова.

Зрізані залишки асфальту також використовують. Його подрібнюють та вирівнюють дороги по вулицях, які наразі не підлягають ремонту. Тут проводиться грейдерування, а також здійснюється підсипка дорожнього полотна вулиць. Ремонт дорожнього покриття триває. Заплановані, надалі ремонтні роботи по вулиці Андрія Чернецького та інших вулицях, які цього потребують.

Продовжуються роботи по встановленню та оновленню конструкцій зупинок громадського транспорту. Так, в листопаді було встановлено нові сучасні зупинки зі зручними лавами, міцним і надійним дахом по вулиці Маршала Рибалко. Роботи по оновленню зупинок громадського транспорту будуть продовжуватись і надалі по всій території громади.

З настанням холодів і морозів постає питання щодо забезпечення належного стану вулично-дорожньої мережі Первомайської міської територіальної громади під час снігових заметів та ожеледиці у зимовий період 2022-2023 років. Визначено підрядну фірму, що займатиметься утриманням доріг в зимовий період, створено відповідний запас палива та посипкових матеріалів. Також створюються додаткові резерви сольової суміші. Окрім цього, визначені відповідні одиниці техніки на комунальних підприємствах, що будуть також залучені для розчищення доріг під час рясних снігопадів.

Продовжується масова реконструкція відпочинкових зон та території центрального парку культури та відпочинку «Дружба народів». Замінюється покриття пішохідних доріжок з аварійного асфальту на сучасну тротуарну плитку. Постійно здійснюється оновлення флори та урізноманітнення ландшафту паркової зони. Встановлюються нові урни для сміття, будуються оглядові майданчики. Щоденно здійснюється прибирання території парку, вивіз сміття, визначення та ліквідація аварійних дерев.

Також проведено масштабні роботи по реконструкції та оновленню ландшафту території у сквері «Герої Небесної Сотні». Завершено роботи з відновлення зруйнованого вандалами меморіалу, формування та укладання тротуарною плиткою додаткових пішохідних доріжок, а також оформлення однієї зі стін пам’яті портретами загиблих Героїв та декоративними елементами. Найближчим часом буде завершено роботи по стилізації другої стіни пам`яті.

Продовжуючи тему благоустрою, хочу зауважити, що було завершено оздоблення клумби на площі «Визволення». Зменшено в розмірах клумбову територію задля збільшення радіуса та безпечного пересування транспорту, особливо великогабаритного, висаджено декоративні рослини, і як завершальний етап - встановлено металеву конструкцію Державного Герба України, який, після скасування режиму маскування, буде підсвічений в нічний час патріотичними кольорами.

Усі роботи з облаштування міського парку, скверу «Героїв Небесної Сотні», здійснено коштом благодійників.

Постійно на території всієї громади працівниками комунальних підприємств проводиться робота з прибирання доріг, тротуарів, очищення зливоприймачів та каналізаційних систем. Щоденно проводиться вивіз сміття та побутових відходів, опалого листя, зрізаних чагарників та ін. Регулярно здійснюється контроль з метою запобігання виникнення стихійних сміттєзвалищ і приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій.

Культура

Починаючи з березня двері клубних закладів територіальної громади були закриті для відвідувачів, а працівники переведені на простій. Наприкінці жовтня в клубних закладах запрацювала гурткова робота. Заклади облаштовані безпечними місцями, де діти можуть перебувати під час повітряних тривог.

Відновлений також освітній процес в мистецьких школах. Наразі працюють в змішаному форматі дитячі музичні школи №1 і 2, дитяча художня школа, дитяча школа мистецтв, Кінецьпільська та Підгороднянська дитячі школи мистецтв. Всього у 2022-2023 навчальному році мистецьку освіту здобувають близько 800 учнів.

Освіта

Хочу окремо зупинитись на темі захисних споруд в закладах освіти. З початку ремонтних робіт регулярно здійснював перевірку та контроль за роботою підрядних фірм. Щоразу наголошував на термінах, якості та об’ємах, а також облаштуванні прилеглої до них території. Більшість з них знаходиться в підвальних приміщеннях, тому потрібно зробити так, щоб при несприятливих погодних умовах  вхід до них не заливало водою та не створювались перешкоди із налипанням льоду.

Цікавився укомплектуванням аптечок, створенням запасів води, підготовкою персоналу до будь-яких нестандартних ситуацій, в якій можуть опинитися діти та колективи закладів. В даних приміщення також встановлено пожежні щити, здійснено меблювання, організовано точки доступу до Wi Fi.

З метою збереження тепла в закладах освіти нашої громади проводяться роботи зі встановлення нових сучасних енергозберігаючих вікон.

З 7 листопада в очному форматі працює вісім дитячих дошкільних закладів; у дистанційному форматі працює дев`ять гімназій і один ліцей; у змішаному форматі відбувається навчання в п’яти гімназіях, школі і двох ліцеях.

У листопаді стан відвідування закладів освіти складав 650 дітей. З кожним днем прослідковується динаміка зростання відвідуваності. Для забезпечення комфортних умов навчання та виховання дітей, у закладах освіти, де перебуває малеча увімкнено опалення, у всіх інших здійснюється подача тепла згідно меж технологічного мінімуму.

Управління освіти Первомайської міської ради ініціювало проведення безкоштовних курсів української мови. Початок роботи курсів було приурочено до Дня української писемності та мови 9 листопада 2022 року. Програма навчання розрахована на 3 місяці.

Медицина

Усі медичні заклади в громаді працюють в штатному режимі, лікарі здійснюють прийом хворих, надають відповідні консультації, а також виписують рецепти на лікування.

За моєї особистої ініціативи було проведено роботу з волонтерськими організаціями з Польщі та Німеччини щодо надання УЗД апаратів Первомайським лікарням. Надана від закордонних волонтерів медтехніка була доставлена  та передана міській та районній лікарні.

Тривають роботи з реконструкції тепломережі в амбулаторії «Трудова Слава» та у відділенні реабілітації. Продовжується робота з встановлення протипожежної сигналізації у відділенні медичних профілактичних оглядів та амбулаторії «Коротченко». Завершена тендерна процедура по закупівлі сучасного цифрового рентген апарата на 2 робочих місця. Наразі очікується його постчання.

За кошти міського бюджету для міської багатопрофільної лікарні закуплено фіброгастродуоденоскоп з відеофіксацією, вартістю понад 2 млн. грн. Відбувається тендер на поточний ремонт покрівлі (даху) будівлі консультативної поліклініки.

В рамках реалізації проєкту «Реконструкція котельні в «Первомайській ЦРЛ», були придбані сучасні твердопаливні високотехнологічні пелетні факельні пальники на загальну суму 2 млн. 286 тис. грн. Наразі триває процес їх встановлення та оформлення дозвільної документації на введення в експлуатацію.

Триває процедура закупівлі водонапірної башти Рожновського, з демонтажем непридатної башти та монтажем і підключенням нової. Витрати на придбання складають 300 тис. грн та виділені з бюджету Первомайської ТГ.

Загалом усі медичні установи нашої громади забезпечені альтернативними джерелами електроенергії, водопостачання та тепла. Тим самим, ми створили умови автономної роботи наших лікарень, в незалежності від кризових ситуацій, що зявляються в громаді. На постійній основі надається допомога медичним установам громади, що приймають у себе наших захисників, поранених та переселенців у вигляді продуктів, речей індивідуального догляду за хворими.

Свята

Завдяки нашим військовим, силовим структурам та сектору оборони громади, що забезпечують спокійну і контрольовану ситуацію, ми мали нагоду у листопаді відзначити важливі дати.

18 листопада напередодні відзначення Дня працівників сільського господарства, в сесійній залі привітали аграріїв Первомайщини з професійним святом. За досягнення вагомих показників у сільськогосподарському виробництві, багаторічну сумлінну працю, трудові досягнення, працівники аграрної сфери були нагороджені Почесними грамотами виконавчого комітету Первомайської міської ради та цінними подарунками.

У День Гідності та Свободи, 21 листопада, відбулись заходи з вшанування столітніх подвигів українців, що боролися і продовжують боротьбу за «гідність» і «свободу». Цього дня ми вшанували людей, які віддали свої життя за вільне і спокійне майбутнє для України і поклали квіти до погруддя Тараса Шевченка та до скверу «Героїв Небесної Сотні».

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946– 1947 років. 25 листопада делегація від виконавчого комітету міської вшанували пам’ять невинних жертв Голодомору та поклали квіти до Меморіального комплексу пам'яті жертв Голодомору. А 26 листопада о 16.00 долучилися до загальнонаціональної акції «Запали свічку» та запалили символічний хрест біля Меморіального комплексу пам'яті жертв Голодомору у спомин всіх, хто загинув від геноциду українського народу.

 

На останок хочу ще зазначити

Через російський ракетний терор у містах і районах України енергетикам доводиться в режимі 24/7 робити все можливе, щоб кожен з нас вдома мав світло. Тому, в черговий раз звертаюсь до всіх обмежувати використання електроенергії. Для кожного з нас це невеликий крок, але загалом вагомий внесок у стабільну роботу всієї енергосистеми України!

З метою зменшення споживання електоренергії на опалення будівлі міської ради за адресою вул. Грушевського, 3, в кабінетах управлінь та відділів міської ради проводяться роботи із заміни старих дерев’яних вікон на нові сучасні енергозберігаючі.

І на останок хочу подякувати всім керівникам управлінь, відділів, керівникам комунальних підприємств, військовим, учасникам добровольчого формування, керівникам підприємств, установ за плідну співпрацю і порозуміння. Дякую вам усім за своєчасність, оперативність і відповідальність при виконанні своєї роботи. Саме це дає змогу створювати комфортні і безпечні умови для проживання в Первомайській громаді, а також наближати перемогу України у війні з російськими окупантами. Перемоги і миру нам усім! Слава Україні!