Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Міський голова провів розширену апаратну нараду з керівниками місцевих підприємств, установ, організацій державної форми власності, комунальних підприємств, управлінь та служб міської ради, відділів апарату виконавчого комітету міської ради

Міський голова провів розширену апаратну нараду з керівниками місцевих підприємств, установ, організацій державної форми власності, комунальних підприємств, управлінь та служб міської ради, відділів апарату виконавчого комітету міської ради

12 жовтня 2021 року міський голова Олег ДЕМЧЕНКО провів розширену апаратну нараду з керівниками місцевих підприємств, установ, організацій державної форми власності, комунальних підприємств, управлінь та служб міської ради, відділів апарату виконавчого комітету міської ради з питань життєдіяльності міста.

Присутні заслухали звіт міського голови про результати роботи, недоліки та шляхи їх усунення за вересень 2021 року.

Вересень пройшов під егідою Дня міста Первомайська. Святкуванню передувала копітка робота з підготовки міського господарства. Першочергову увагу було приділено питанням благоустрою.

В міському парку культури та відпочинку «Дружба народів» у вересні укладено тротуарною плиткою центральну площу та пішохідні доріжки; реставровано та освітлено альтанку; встановлено вироби садово-паркового дизайну, інженерні декорації та сучасні лавки; висаджена алея хвойних декоративних рослин – туй. На центральному міському пляжі – споруджено освітлений оглядовий майданчик та заасфальтовано в’їзд до пляжу. Проведено благоустрій Уманського узвозу, де облаштовані сходи та збудовано парапет. Площа Тараса Шевченка прикрашена вуличними кованими елементами декору та унікальною металевою конструкцією. Ілюмінацією оздоблено будівлю міськвиконкому. Завершено оздоблення клумби навколо реконструйованої стели в мікрорайоні вулиці Олександра Коротченка. В сквері «Героїв Небесної сотні» закладено фундамент для Меморіалу «Героїв Небесної Сотні» та споруджено флагштоки для прапорів. Замінено 4 застарілі зупинки громадського транспорту на більш сучасні та комфортабельні по вулицях Київська та Одеська. Проведено масштабні роботи з благоустрою міського стадіону. Тут здійснено побілку, фарбування, організований вивіз сміття та оновлене освітлення.

Безпосередньо День міста пройшов злагоджено та змістовно. Під час планування та проведення святкових заходів ми намагалися врахувати інтереси та побажання городян та охопити всі категорії населення. Загалом святкова програма була насичена як традиційними, так і незвичними та новими заходами. Я хочу подякувати всім хто долучився до організації та проведення свята Дня міста. Позитивні відгуки городян, які я чую при особистому спілкуванні та бачу в соціальних мережах красномовно свідчать про результативність нашої співпраці.

Протягом вересня територіальна громада працювала в штатному режимі. Першочергового вирішення вимагає питання стану доріг. Буквально минулого тижня розпочато роботи з капітального ремонту дорожнього покриття по вулиці Кам’яномостівський. Планувалося здійснити ремонт лише відрізку дороги. Проте зважаючи на аварійний стан дороги, з метою вирішення питання виділення додаткових коштів на капітальний ремонт дорожнього покриття була проведена зустріч з головою Миколаївської обласної державної адміністрації Віталієм Кімом. Під час зустрічі вдалося досягти домовленості про виділення з обласного бюджету додаткових коштів у розмірі 2,2 млн грн на завершення ремонту дороги по вулиці Кам’яномостівській у напрямку від кладовища до гіпермаркету «33 кв.м.». Наступним кроком стане проведення капітального ремонту дороги від кладовища до залізничного переїзду. На даний час розпочато тендерну процедуру з даного питання. Окрім того, у вересні виконано поточний ремонт дорожнього покриття по вулицях Леоніда Федорова та Корабельна. Також розпочатий та триває ремонт аварійного містка, що з’єднує місто та село Грушівка. Тут утворилася поперечна тріщина, яка протягом багатьох років щомиті могла призвести до обвалення містка.

Тривають перемовини з керівництвом Мигіївської ОТГ з метою визначення меж міста Первомайська та села Мигія. Протягом вересня проведено 3 зустрічі із залученням членів постійної комісії міської ради з питань містобудування, архітектури, кадастру, власності, приватизації, земельних відносин та планування територій. Хочу зазначити, що досягнення домовленостей щодо справедливого розмежування населених пунктів, дасть змогу суттєво збільшити надходження до місцевого бюджету.

Нині перед нами постає все більше викликів з погляду інтеграції приєднаних територій до стандартів міста Первомайська. Саме з метою впровадження сучасних інструментів менеджменту, що надасть змогу Первомайській територіальній громаді реалізувати наявний потенціал та покращити конкурентоспроможність громади, розпочато роботу з розроблення Стратегії розвитку нашої громади до 2027 року. Це головний документ, який визначатиме, якою ми хочемо бачити нашу об’єднану територіальну громаду, що ми хочемо досягти за ці роки і яким чином ми це будемо робити. Тож я закликаю всіх відповідальних осіб активно долучатися та відповідально поставитися до процесу створення Стратегії.

У вересні наша територіальна громада пройшла комплексну перевірку виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальних служб. В цілому перевірка пройшла успішно. Проте комісією були виявлені деякі недоліки, на необхідність усунення яких звертаю особливу увагу відповідальних керівників.

На базі Первомайської центральної міської багатопрофільної лікарні продовжуються роботи з реалізації Програми Президента України «Велике Будівництво». На сьогоднішній день реконструкцію приймального відділення лікарні виконано на 90% - залишилось облаштувати під’їзд до відділення та закінчити деякі внутрішні роботи.

З метою забезпечення належного рівня транспортного обслуговування населення розпочато роботу з легалізації діяльності таксі. В подальшому завдяки впровадженню даної новації ми розраховуємо на збільшення надходжень до бюджету громади. Сьогодні вже ведуться роботи з формування нової мережі стоянок таксі.

Щодо реконструкції споруди котельної під фізкультурно-оздоровчий комплекс з басейном по вулиці Грушевського, 52-Б. Наразі наш проєкт вже пройшов попередній регіональний відбір для фінансування за рахунок Державного Фонду регіонального розвитку та очікує рішення комісії Міністерства регіонального розвитку щодо фінансування в рамках президентської програми «Велике Будівництво». Остаточний результат буде визначено до кінця року.

Понад 4 млн грн виділено з державного бюджету на проведення ремонту двох резервуарів запасу води насосної станції по вулиці Київській. На сьогоднішній день проектна документація по резервуару №1 пройшла державну експертизу. З даного питання розпочато тендерну процедуру. Розробка проекту по ремонту резервуару №2 добігає кінця, в найближчий час документація буде здана на експертизу. Ремонтні роботи будуть виконані до кінця року.

Минулого тижня відбулась чергова сесія міської ради. Депутатським корпусом прийнято ряд важливих рішень. Одним з таких стало рішення про перерозподіл коштів в галузі освіти з метою сталого проходження опалювального періоду в освітніх закладах громади. Окрім того прийняте рішення щодо часткової оплати батьками харчування учнів-початківців в школах, що є нормальною практикою в нашій країні. Повністю за рахунок місцевого бюджету будуть забезпечені харчуванням лише діти пільгових категорій населення, що визначено законодавством.

Вересень був насичений святковими масовими заходами, подіями та буденними справами. Сьогодні ми рухаємось далі, продовжуємо працювати у визначених напрямках.

На останок хочу проінформувати, що з 18 жовтня в Первомайській територіальній громаді стартує осінній місячник з благоустрою і санітарного очищення. Затверджено план робіт щодо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, прибирання від опалого листя та приведення в належний санітарний стан територій, очищення від сміття берегів та водойм тощо. Тож наполегливо закликаю всіх вас особисто разом з колективами не залишатися осторонь, активно долучатися до прибирання, організовувати та проводити заходи з санітарного очищення нашої територіальної громади.

Після заслухання звіту присутні ознайомилися з доповідями інших учасників, зокрема про виконання бюджету Первомайської міської територіальної громади за січень-вересень 2021 року.

Про призначення житлових субсидій на опалювальний період 2021-2022р.р, Про підготовку до участі в державних закупівлях. Про проведення Днів сталої енергії на території Первомайської міської територіальної громади. Про епідемічну ситуацію в місті щодо захворюваності на гострі респіраторні захворювання та COVID-19 та про надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та з підозрою на COVID-19 доповідали головний лікар комунального підприємства «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Татьяна ОБОЛЕНСЬКА та головний лікар КНП «Первомайська центральна районна лікарня» Віктор ГОТКА.