Нарада з керівниками підприємств житлово-комунального господарства

Нарада з керівниками підприємств житлово-комунального господарства

18 листопада 2022 року під головуванням міського голови Олега Демченка відбулась нарада з керівниками підприємств житлово-комунального господарства міської ради. На порядку денному наради стояли питання щодо роботи критичної інфраструктури міста та комунальних підприємств в умовах складної ситуації з електропостачанням, забезпечення належного стану вулично-дорожнього покриття під час снігових заметів та ожеледиці.

Керівники комунальних підприємств та управителі багатоквартирних житлових будинків доповіли про стан електромереж на підпорядкованих підприємствах та про стан внутрішньобудинкових електричних мереж в багатоквартирних будинках, про постійний контроль за напругою та перевірки електрообладнання, яке може вийти з ладу при коливаннях напруги. Звітували про забезпеченність посипковими матеріалами та інвентарем для усунення наслідків несприятливих погодних умов, снігопаду та ожеледиці. Міський голова наголосив на необхідності швидкого реагування на погіршення погодних умов.

Далі під час наради обговорили необхідність створення запасів води, підготовку техніки та ємностей для забезпечення, за потребою, підвозу води для населення. Керівник КП "Первомайськводоканал" доповів, як працює система подачі води в умовах вимкнення електроенергії. Міський голова доручив надати роз'яснення з цього приводу у соціальних мережах та попередити населення про створення запасів води на випадок ускладнення ситуації. Олег Демченко наголосив, що ситуація щодо подачі електроенергії, газу та води може погіршитися, і місто має бути максимально готове до цього. Рішення про відключення тих чи інших мікрорайонів громади приймається централізовано, на вищому рівні, тому вплинути на нього місцева влада не може. Але міський голова зазначив, що медичні заклади відключатимуть від електроенергії в останню чергу, тому мешканцям будинків, які знаходиться на одній лінії з медичними закладами, пощастило більше, ніж іншим.

Окрім цього, Олег Михайлович зазначив, що медичні заклади громади мають потужні генератори та запаси палива, що дають змогу працювати  автономно протягом декількох діб. Також було наголошено  на необхідності придбання генераторів світла й іншими комунальними підприємствами міста та розглянути альтернативні види енергозабезпечення.

Олег Михайлович вкотре звернув увагу присутніх на підготовку дев'яти пунктів обігріву на території громади і забезпечення місць перебування переселенців та людей похилого віку в комунальних закладах електрикою, теплом та водою. Повідомив про погіршення погодних умов та надав доручення підвезти посипковий матеріал на всі критичні спуски та підйоми доріг в громаді.

Не оминули увагою і питання ремонту доріг. За належних погодних умов планується ремонт вулиць Турунова, Олени Пчілки та Андрія Чернецького. Тому було надано доручення керівнику КП «Первомайськводоканал» провести підготовчі роботи щодо встановлення водоприймальників та виведення каналізаційних колодязів на рівень з поверхнями доріг, де вони розташовані.

Наостанок міський голова надав керівникам підприємств житлово-комунального господарства постановчі завдання і подякував усім присутнім за розуміння та невтомну працю по забезпеченню нормальної життєдіяльності громади та її мешканців.