Первомайськ відвідав Голова Конференції римо–католицьких єпископів України

Первомайськ відвідав Голова Конференції римо–католицьких єпископів України

24 червня християнський світ відзначає Різдво Івана Хрестителя.

Напередодні цього свята, (22.06.2019 р. субота) наше місто відвідав єпископ Одесько - Сімферопольської дієцезії, Голова Конференції римо – католицьких єпископів України Броніслав Бернацький. Саме Його Високопреосвященство 23 червня 2013 року освятив наш храм, що з простого будинку відбудований на Богополі за адресою вул. Миколи Вінграновського,14. Святиня мала дві каплички – Матері Божої і бл. Йоана Павла II, в якій владика під час освячення також розмістив мощі блаженного.

Віднедавна парафію обслуговує дієцезіальний священник отець Павел, до якого на службу Божу та вивчення польської мови з щирим серцем йдуть діти, молодь, люди поважного віку, члени польської національно – культурної громади.

Цього року богослужіння на честь Різдва Івана Хрестителя відбулося теж за участі єпископа Броніслава Бернацького, який розповів присутнім про те що згідно з віруванням юдеїв, до появи Месії повинен прийти попередник, пророк. У християн вважається, що ним був Іоан Хреститель. Ще з юного віку він проповідував посеред пустелі, а згодом розповів людям про прихід Ісуса та закликав покаятись.

Хреститель обрав символом оновлення саме хрещення через обмивання у воді.

У промові єпископ розповів життєві історії своїх прихожан в Одесі та благословив первомайців на добрі справи для нашого міста й благополуччя та процвітання усієї України.

Отець Павел подякував прихожанам за підтримку, а Управлінню культури, національностей, релігій, молоді та спорту Первомайської міськради за увагу та плідну співпрацю.

На богослужінні окрім прихожан були запрошені гості – директор Первомайського краєзнавчого музею, кандидат історичних наук Оксана Дорошенко, римо – католицькі священники зі Львова, Очакова, Кривого Озера, Миколаєва та інших міст України, а також новоприбулий до Первомайська священник греко – католицької церкви.

Після богослужіння присутніх було запрошено на святковий обід.

Спеціаліст управління культури,
національностей, релігій, молоді та спорту
Юрій Островершенко