У Первомайській міській громаді тривають роботи з облаштування сховищ у закладах освіти та соціальної сфери, а також у багатоповерхівках.

У Первомайській міській громаді тривають роботи з облаштування сховищ у закладах освіти та соціальної сфери, а також у багатоповерхівках.

  18 вересня 2023 року. У Первомайській міській громаді тривають роботи з облаштування сховищ у закладах освіти та соціальної сфери, а також у багатоповерхівках. Там, де при будівництві не були передбачені укриття, міська влада розглядає можливість використання підвальних приміщень будівель. Це дасть змогу розпочати очне навчання і в тих закладах освіти, де діти поки що навчаються онлайн.

Міський голова Олег Демченко спільно зі своїм заступником Володимиром Рябченком та начальником відділу з надзвичайних ситуацій Павлом Мамотенком вкотре перевірили хід виконання ремонтних робіт, зокрема, у сховищі, що в приміщенні на вулиці 40 років Перемоги. Тут вже виконано монтаж електромереж, встановлено штучне  освітлення, облаштовані вентиляційні отвори, вирівняно стіни, підлогу,а також виконано малярні та штукатурні роботи. Окрім цього було здійснено заміну дверей та облаштування запасного виходу.  Олег Демченко наголосив, що потрібно в досить стислі терміни здати об’єкт і тим самим дати можливість здобувачам освіти в гімназії № 4 розпочати навчання в очному форматі.  Адже одна із умов для початку офлайн навчання – це укриття, де зможуть перебувати школярі та педагоги у разі оголошення «повітряної тривоги».  Вище зазначене сховище – одне з найближчих до навчального закладу, куди можна дістатися пішки і швидко. Головне зараз облаштувати умови перебування дітей і дорослих згідно з вимогами ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

 Після завершення всіх необхідних процедур з облаштування та проведення ремонту, а також отримання дозволу від Первомайської військової адміністрації і ДСНС, учні гімназії №4 зможуть відвідувати свій навчальний заклад, а також отримувати якісну освіту, спілкуватися з шкільними друзями та педагогами, проходити увесь процес соціалізації.

Міський голова та його заступник відвідали також Первомайську гімназію №2, директор якої Тетяна Пустова зверталася до міської влади з питання необхідності ремонту їдальні. Адже через відсутність вентиляції стіни тут покривалися пліснявою та грибком. Наразі тут замінено систему вентиляції, проведено ремонт харчоблоку, виконуються й деякі інші роботи.

Оглянуто також хід ремонту та облаштування укриття в Кінецьпільській гімназії, де також виконано вже чималі обсяги робіт, які теж тривають. Працівники підрядної фірми облаштовують укриття у відповідності до вимог управління ДСНС в Миколаївській області. Тим самим вдасться збільшити потужність сховища і дати можливість навчатися в очному форматі не лише учням гімназії, а й вихованцям місцевого дитячого садочка.

Нагадаємо,  що працівники ФОП «Саакян» провели також тут відповідні ремонтно-асфальтні роботи. Сформували систему водовідведення, тим самим ліквідували можливість підтоплення стін навчального закладу та затоплення підвального приміщення, що використовуватиметься як укриття.

На переконання міського голови Олега Демченка навчальний рік 2023-2024, що вже розпочався, повинен проходити в звичному режимі. Малеча має відвідувати дитячі садки, а учні навчальні заклади й виховуватися і навчатися в безпечних умовах на випадок повітряних тривог.

І це є одним з пріоритетів міської влади в умовах воєнного стану, що триває в країні.