У Первомайську школярі пішли на дистанційне навчання

У Первомайську школярі пішли на дистанційне навчання

27 січня 2022 року під головуванням міського голови Олега Демченка відбулось позачергове засідання міської комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при виконавчому комітеті Первомайської міської ради з питання «Про вжиття організаційних заходів із протидії розповсюдження COVID-19».

Питання на розгляд комісії було висунуте одне – це погіршення епідеомологічної ситуації щодо захворюваності на COVID-19 серед населення.

Вірус став заразнішим, науковці порівнюють його з «лісовою пожежею», яку неможливо загасити за один день.

За словами спеціалістів на підйом захворюваності вплинули новорічно-різдвяні свята. Адже люди активно спілкувалися, відвідували родичів, їздили на відпочинок, а також зима сприяє перебуванню людей в закритих приміщеннях при великих скупченнях народу.

Отож, за інформацією Первомайського районного відділу лабораторних досліджень Державної установи «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» з початку 2022 року на території громади зареєстровано 1898 випадків захворюваності на COVID-19, з них 700-діти до 17 років. Крім цього, вражає збільшення кількості хворих з кожним тижнем. Так, за 1 тиждень 2022 року було зафіксовано 219 випадків, в той час, як на 4-й тиждень захворюваність збільшилась до 889 випадків.

Присутні на комісії медики зазначили, кількість хворих серед дитячого населення також стрімко збільшується. З початку навчального процесу, після зимових канікул, станом на 26 січня 2022 року на корона вірусну хворобу захворіло 150 школярів, це 28% від загальної кількості захворілих.

Медики наголосили на тому, що діти хоча і хворіють легкими формами хвороби, але не можна забувати про те, що це не просто банальна інфекція. Коронавірус може призвести до різних захворювань, які можуть бути не безпечнішими, ніж сам вірус.

Присутні на комісії освітяни, підтримали медичних працівників, а також повідомили:

станом на 27 січня 2022 року у закладах освіти громади хворіють на COVID-19 та ГРВІ 2321 учень, 56 педагогів та 19 працівників технічного та обслуговуючого персоналу. З 305 класів 65 вже перебувають на дистанційному навчанні. Тому освітяни рекомендують прислухатись до МОН України і повністю перевести на території Первомайської міської територіальної громади навчання в закладах освіти на дистанційний формат. Таким чином вдасться скоротити поширення коронавірусної інфекції серед дитячого населення громади, які можуть не лише хворіти, а й дуже швидко переносити хворобу на інших.

Заслухавши всі рекомендації та розуміючи усю відповідальність, члени комісії вирішили:

з 28 січня по 25 лютого 2022 року на території Первомайської міської територіальної громади перевести освітній процес в закладах загальної середньої та позашкільної освіти у дистанційний формат.

На цей період в закладах дошкільної освіти посилюється контроль за дотриманням індивідуальної безпеки вихованців та педагогічного складу.