В Первомайській громаді не припиняються роботи по облаштуванню сховищ в навчальних, соціальних закладах, а також в житловому фонді.

В Первомайській громаді не припиняються роботи по облаштуванню сховищ в навчальних, соціальних закладах, а також в житловому фонді.

В Первомайській громаді не припиняються роботи по облаштуванню сховищ в навчальних, соціальних закладах, а також в житловому фонді. Так, 28 лютого 2024 року міський голова Олег Демченко спільно з очільником Первомайської РВА Сергієм Саковським, його першим заступником Олегом Юрченко, заступником міського голови Володимиром Рябченко та начальником відділу надзвичайних ситуацій Павлом Мамотенко перевірили проведення ремонтних робіт в найпростішому укритті, що облаштували в підвальному приміщені багатоквартирного будинку АОСББ «Затишний Дім Вікторія» по вулиці Коротченко.

Як відомо, укриття під час освітнього процесу буде використовувати найближчий навчальний заклад, а саме ліцей «Ерудит», учні якого вже майже три роки перебувають на дистанційній формі навчання. Адже одна із умов для початку офлайн навчання – це укриття, де зможуть перебувати школярі та педагоги у разі оголошення «повітряної тривоги», що знаходиться в пішій доступності.

Міський голова Олег Демченко оглянув проведені роботи та стан усунення недоліків, на які звернули увагу батьки під час своїх попередніх візитів до укриття. Підрядну фірму зобов’язали виправити усі дефекти, що залишились після завершення основних ремонтних робіт. Очільник Первомайської громади разом з головою Первомайської РВА визначили, які потрібно провести ще роботи, аби створений простір став більш безпечним і комфортним для тимчасового перебування дітей та дорослих у разі такої необхідності.

Як тільки будуть виконані поставлені підрядній фірмі завдання, відбудеться комісійний огляд приміщення задля укладання відповідної документації, що дозволить ввести його в експлуатацію, і як висновок дасть можливість розпочати очну форму навчання в ліцеї «Ерудит».

Окрім цього, міський голова Олег Демченко поспілкувався з директором освітнього закладу Наталією Пташинською, дізнавався про готовність до роботи з дітьми в очному форматі, які саме будуть обрані форми роботи з різними віковими категоріями у разі виникнення нестандартних ситуацій.  За словами директорки, педагогічний колектив готовий до викликів військового стану. Вона зауважила, що лише очна форма навчання сприятиме соціалізації учнів серед своїх однолітків та підвищення рівня набуття якісного навчання. Тому батьки і учні з нетерпінням очікують відновлення освітнього процесу в очному форматі.

Зазначимо, що в умовах ведення бойових дій на території України, наявність та утримання захисних споруд, найпростіших укриттів і сховищ у належному стані надзвичайно важливе завдання, адже воно напряму стосується безпеки місцевих жителів у випадку виникнення надзвичайної ситуації. Тому влада громади постійно здійснює роботи з пошуку та визначення приміщень, що можна облаштувати як укриття. А також тримає на контролі виконання ремонтних робіт там. Адже від цього залежить комфорт та безпека людей, які перебуватимуть у сховищах під час оголошення «повітряної тривоги».