В Первомайській громаді продовжується облаштування сховищ в освітніх закладах та приміщеннях поблизу них

В Первомайській громаді продовжується облаштування сховищ в освітніх закладах та приміщеннях поблизу них

В Первомайській громаді продовжується облаштування сховищ в освітніх закладах та приміщеннях поблизу них. Адже там де при будівництві не було враховано створення укриття, міська влада розглядає можливість використання підвальних приміщень будівель, що знаходяться в пішій доступності. Це дає змогу розпочати очне навчання майже в усіх освітніх і виховних закладах Первомайської громади, згідно рекомендацій наданих МОН.  
Так, 16 лютого 2024 року, міський голова Олег Демченко, спільно із заступником міського голови Володимиром Рябченко та начальником відділу надзвичайних ситуацій Павлом Мамотенко, перевірили проведення ремонтних робіт в найпростішому укритті АОСББ «Затишний Дім Вікторія», що розташоване неподалік ліцею «Ерудит» по вулиці Коротченко в будинку №24. 
В укриті уже завершені усі ремонтні роботи, щодо монтажу системи водопроводу та каналізації, встановлення санвузлів, облаштування додаткових входів/виходів, пофарбовано підлогу спеціальною високоякісною прорезиненою фарбою, тощо. Наразі ж електрики активно відпрацюють питання із електромережами, а ремонтниками проводяться завершальні косметичні роботи по облаштуванню приміщення укриття.
Участь в огляді проведення ремонтних робіт сховища взяла директор ліцею «Ерудит» Наталія Пташинська. У розмові з очільником Первомайської громади, жінка повідомила, що педагогічний колектив і батьки учнів навчального закладу з великим нетерпінням очікують на завершення ремонту в укритті та початку очної форми навчання. Адже, спочатку через COVID-19, а тепер через повномасштабне вторгнення та без пекову ситуацію в країні, діти вже майже три роки перебувають на дистанційному навчанні. Тому відновлення оф-лайн уроків дасть можливість малечі не лише підвищити якість набуття знань, а й соціалізуватися серед своїх однолітків.
Міський голова Олег Демченко спільно з директоркою навчального закладу обговорили подальші дії по облаштуванню сховища меблями та усім необхідним для тимчасового перебування дітей і дорослих. Також Наталія Пташинська розповіла Олегу Михайловичу, що педагоги відпрацювали переміщення дітей до захисної споруди по твердому покриттю (асфальтній доріжці). Адже це, при оголошенні сигналу «повітряна тривога», у майбутньому допоможе швидко та безперешкодно дістатись школярам разом із вчителями, до сховища.
Обговорили й можливі терміни здачі цього укриття у використання здобувачами освіти ліцею «Ерудит». Відтак, як тільки закінчиться дія епідеміологічно-карантинних обмежень, і якщо будуть проведені усі необхідні процедури по здачі в експлуатацію цієї захисної споруди,  учні ліцею «Ерудит» (їх наразі налічується більше тисячі), зможуть безперешкодно відвідувати очне навчання, згідно графіків, що розробляться  адміністрацією даного закладу.