В Первомайській громаді тривають планові обстеження захисних споруд

В Первомайській громаді тривають планові обстеження захисних споруд

В Первомайській громаді тривають планові обстеження захисних споруд. Очільник громади Олег Демченко, перший заступник міського голови Дмитро Малішевський, начальник управління житлово-комунального господарства спільно з фахівцями ДСНС і балансоутримувачами споруд перевіряють стан готовності приміщень для укриття населення у разі необхідності.

Так, 26 вересня 2022 року відбулася перевірка проведення ремонтних робіт в захисних спорудах по вулиці Толстого у Первомайську. В умовах ведення бойових дій на території України і в Миколаївської області зокрема, наявність та утримання цих об’єктів у належному стані надзвичайно важливе завдання, адже воно напряму стосується безпеки місцевих жителів у випадку виникнення надзвичайної ситуації. Тому при перевірці, перш за все, звертали увагу на те, чи є у сховищах елементарні умови для тимчасового перебування людей: наявність електроенергії, водопостачання, санвузол, місця для сидіння, щоб зачинялись двері, щоб у приміщенні не було сміття.

В деяких захисних спорудах тривають ремонтні роботи, прокладаються комунікації, вирівнюються стеля, підлога, стіни, замінюються двері та облаштовується вентиляція і місця для відпочинку. Представники комунальних підприємств, що відповідають за утримання приміщень захисних споруд дбають про своєчасне виконання і якісні роботи по проведенню ремонту та оснащення усім необхідним для укриття населення. За словами фахівців ДСНС висновки згідно вимог Головного управління ДСНС України у Миколаївській області будуть надані, коли роботи будуть завершені.

Міський голова тримає це питання на постійному контролі. Щотижня відбуваються наради, де балансоутримувачі захисних споруд звітують про пророблену роботу, плануються подальші дії з облаштування та проведення необхідних комунікацій, а також визначаються нагальні питання, що потребують оперативного вирішення з боку місцевих комунальних служб, аби захисна споруда була не лише безпечною, а й комфортною для тимчасового перебування людей.

Робота по перевірці захисних споруд продовжується і надалі. До слова, у кожному будинку повинна бути відповідальна людина, яка під час оповіщення сигналу «Повітряна тривога» зможе відкрити приміщення для  укриття населення. Це важливо, щоб будь-хто із громадян, хто перебуватиме близько до захисної споруди, також мав змогу перейти у безпечне місце.