В Первомайській міській раді відбулось засідання комісії з питань захисту прав дитини

В Первомайській міській раді відбулось засідання комісії з питань захисту прав дитини

28 січня 2022 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Рябченко Володимира відбулось засідання комісії з питань захисту прав дитини.

На початку засідання начальник управління у справах дітей Наталія Перкова наголосила на тому, що комісія, яка діє при виконавчому комітеті Первомайської міської ради, працює для результативного вирішення проблеми виховання та всебічного розвитку дітей, забезпечення інтересів кожної дитини, реалізації її прав. Також вона наголосила, при прийняті рішень кожен із членів комісії має виважено ставитись до свого вибору та розуміти, що він вирішує долю майбутнього покоління нашої країни.

На порядок денний було винесено декілька питань, що стосувались визначення проживання малолітніх дітей, виконання обов’язків батьків-опікунів та батьків в будинках сімейного типу. Також розглянули питання виконання розпоряджень щодо допомоги виїзду закордон на лікування Олександра Тішкова, який вже шість років лікується після трагічного випадку з трансформатором.

Багато обговорень виникло під час розгляду подання адміністрації гімназії №9, де навчається 7- класник, що тероризує учнів та вчителів школи. За словами присутніх педагогів, хлопчик від поганої поведінки і повного ігнорування навчання, перейшов до погроз зброєю та крадіжок особистих речей учнів ліцею. За словами соціального педагога, на юнака не має управи ні школа, ні рідні.

Члени комісії зазначили, що знають про цього хлопчика і вже неодноразово спілкувались з його матір`ю. Хлопчику неодноразово змінювали місце навчання через конфлікти з вчителями та учнями. Спочатку матір заперечувала усі звинувачення у бік її сина, але зараз також просить допомоги в управління.

Так, як момент виховання дитини був втрачений і юнак, вже зараз несе загрозу для життєдіяльності інших, комісія вирішила дати матері термін до середини лютого, аби оформити його до інтернатного закладу. Якщо в цей термін жінка не вкладеться, управління змушене буде вирішувати цю ситуацію через суд.

Нагальним питанням стало рішення щодо подальшої долі малолітнього хлопчика, якого вилучили в матері, що має ІІІ групу інвалідності. У дитини, через недієздатність матері, медики виявили ряд захворювань та затримку в фізичному розвитку. Комісія вирішила після проходження хлопчика лікування у Первомайську направити його до Миколаївського обласного будинку дитини, а матір`ю тим часом займуться соціальні служби.

Також члени комісії затвердили індивідуальні плани соціального захисту дітей.

Під час засідання майже з кожного питання було заслухано, як заявників, так і членів комісії, які брали активну участь в обговоренні.

За результатами засідання комісією прийнято виважені рішення, спрямовані першочергово на захист прав та інтересів дітей.