Відбулась Стартова конференція проєкту «Підтримка постраждалих міст в проєктах підвищення енергоефективності»

Відбулась Стартова конференція проєкту «Підтримка постраждалих міст в проєктах підвищення енергоефективності»

1 серпня 2024 року у Києві відбулась Стартова конференція проєкту «Підтримка постраждалих міст в проєктах підвищення енергоефективності». В ній взяв участь очільник Первомайської міської територіальної громади Олег Демченко. На заході проведено урочисте підписання трьохстороннього Меморандуму про взаєморозуміння  між Проєктом «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС з енергоефективності в Україні», громадською організацією «Школа енергоефективності» та Первомайською міською радою Миколаївської області. Цей захід є символічним кроком, що започаткує співпрацю між GIZ, ГО «Школа Енергоефективності» та громадами-переможцями, спрямованим на підтримку і підвищення енергоефективності в містах з областей, що найбільше постраждали від російської агресії.

Зазначимо, що Первомайська міська територіальна  громада – одна з 12 громад, яка отримала перемогу в конкурсі та отримає грантову допомогу на впровадження проектів, що розраховані на  підвищення стійкості критичної інфраструктури в умовах загроз знеструмлення енергосистем в країні.

Під час конференції обговорювались питання, що стосуються встановлення сонячних станцій з акумуляторним масивом на об’єктах водопостачання та водовідведення. Це дозволить використовувати сонячну енергію для забезпечення автономної роботи обладнання живлення водоканалів.

Учасники заходу спілкувались на тему використання сонячної електроенергії як стабільного незалежного джерела енергопостачання, особливо в умовах можливих перебоїв електроенергії, блекаутів у воєнний час, або зниження надійності енергопостачання від зовнішніх постачальників. В свою чергу, це дозволить громадам значно зменшити витрати на оплату електроенергії та підвищить їх автономність і незалежність від електропостачальних кампаній. А також знизить навантаження на загальну мережу електропостачання країни в цілому. 

Представники громад-переможців проекту «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» дякували партнерам за підтримку, порозуміння, і готовність допомогти.

Адже сьогодні для України, українців, а також для кожної української громади, на фоні жорстоких дій російського агресора, максимально важлива підтримка з боку міжнародних партнерів та надання донорської допомоги. Особливо це стосується реалізації проектів і вирішення серйозних питань забезпечення усім необхідним та надання життєво важливих послуг населенню.

 

  Примітка: ГО «Школа енергоефективності», на замовлення муніципального компоненту проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (FEER), що реалізується в Україні Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини та Швейцарії.