Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Відбулись святкові урочистості «Конституція – правовий оберіг держави»

Відбулись святкові урочистості «Конституція – правовий оберіг держави»

Щороку 28 червня наша країна святкує одне із найвизначніших державних свят – День Конституції України. Конституція є Основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій держави. Ухваленню Конституції України передували довгих 6 років важкої праці, консультацій, дебатів і домовленостей. У ніч на 28 червня 1996 року, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада нарешті ухвалила і ввела в дію Основний закон держави.

26 червня 2020 року з нагоди Дня Конституції України на міському стадіоні управління освіти міської ради імені Л.Г.Кривицького відбулись святкові урочистості «Конституція – правовий оберіг держави». З державним святом громадськість вітала міський голова Людмила Дромашко. У своєму виступі Людмила Григорівна, зокрема зазначила: «…28 червня 1996 року українці отримали Конституцію, яка гарантувала нам права та свободи, наблизила до країн із розвинутою демократією та остаточно закріпила незалежність нової держави. За роки, які минули з дня ухвалення Конституції, наша країна переживала і кризи, і підйоми, втрати і здобутки, а головний Закон – серйозні випробування. І нині Україна переживає досить нелегкі часи. Але я щиро переконана, що ми впораємось з усіма негараздами, спільними зусиллями збережемо єдність нашої держави, здолаємо коронавірус. І одним із гарантів нашого успішного поступального руху вперед на цьому шляху є дотримання норм Конституції України…». Людмила Дромашко зичила всім миру і злагоди, добробуту та процвітання. Наостанок міський голова побажала щоб консолідація і порозуміння нашого суспільства сприяли подальшій розбудові української державності, становленню достатку в кожній родині.

Урочистості продовжилися церемонією нагородження городян Почесними грамотами виконавчого комітету міської ради та цінними подарунками. Очільниця міста вручила відзнаки 10 городянам за високий професіоналізм, активну громадську позицію, заслуги у громадсько-політичній діяльності, у вирішенні соціально-економічних питань міста, значний внесок у зміцнення української державності та з нагоди відзначення 24-ї річниці Конституції України.

Із вітальними словом до присутніх також звернулася кандидат історичних наук, завідувач Первомайського краєзнавчого музею Оксана Дорошенко. У своїй промові Оксана Миколаївна здійснила історичний екскурс у часи прийняття Конституції України Пилипа Орлика, говорила про компроміси та вміння домовлятися, зичила всім процвітання та добробуту.

Захід супроводжувався виступами вихованців міського Центру культури та дозвілля імені Єфросинії Зарницької та музичної школи № 1.

Наприкінці урочистостей делегація від зібрання поклала квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

В заході взяли участь депутати міської ради, члени виконавчого комітету міської ради, представники органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ, організацій, представники навчальних закладів міста, громадських та політичних організацій, суб’єкти підприємницької діяльності, учасники антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, та члени їх родин, громада міста.