Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Відбувся мітинг-реквієм з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

26 квітня 2016 року у Сквері пам’яті на території Свято-Варварівської церкви міста відбувся мітинг-реквієм з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Цього дня вшанувати пам’ять про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС прийшли: міський голова Людмила Дромашко, секретар міської ради Наталія Сабліна, заступник міського голови, начальник управління соціального захисту населення Ольга Колесніченко, голова районної ради Світлана Вовк, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, депутати міської ради, духовенство міста, делегації трудових колективів від підприємств, установ, організацій, студентська і учнівська молодь міста, громадськість, представники ЗМІ та ін.

  Відкриваючи мітинг, його ведучий Ігор Головатенко сказав, що пам’ять багатьох поколінь знову і знову буде повертатися до тих трагічних подій, коли ядерна смерть загрожувала всьому живому. 2Врятований світ – це найкращий пам’ятник усім, хто загинув у чорнобильському пеклі2, – наголосив він і надав слово міському голові Людмилі Дромашко.

  Людмила Григорівна сердечно подякувала ліквідаторам, серед яких чимало наших земляків, за мужність та відвагу. Нині всі вони майже щодня стикаються з наслідками тієї трагедії і потребують особливої уваги та турботи держави і суспільства, дієвої підтримки в боротьбі з хворобами і побутовими проблемами. Управління соціального захисту населення міської ради постійно проводить наполегливу роботу з соціального захисту осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Щорічно їм надається матеріальна допомога, вони забезпечуються необхідними медикаментами та санаторно-курортним лікування.

 

  За словами міського голови, на жаль, залишається ряд проблемних питань, які неможливо вирішити на місцевому рівні, щоб забезпечити всі потреби ветеранів-чорнобильців. Проте, міська влада намагається зробити все можливе, щоб полегшити долі ліквідаторів, вдів і дітей, щоб вони не залишалися наодинці зі своїми гострими проблемами, щоб відчували турботу й піклування. «Наші серця ніколи не збідніють на вдячність та чуйність, на гуманізм і доброчинність у ставленні до тих, хто врятував нас від смертельної загрози. Дорогі ліквідатори! Щиро дякую за ваш подвиг, зичу вам та вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди», – сказала міський голова на завершення свого виступу.

  Перед присутніми також виступили голова районної ради Світлана Вовк, голова міської асоціації інвалідів та постраждалих Чорнобиля Василь Цихоня. На мітингу було зачитано Указ Президента України «Про присвоєння військових та спеціальних звань учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС». 

  Відбулася панахида по загиблих, яку провели священнослужителі місцевих церков.

  Присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання. До підніжжя пам’ятника чорнобильцям лягли квіти.