Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Візит посівальників на Маланки та Василя

Візит посівальників на Маланки та Василя

Напередодні Старого нового року (у ніч з 13 на 14 січня за новим стилем) відзначають Щедрий вечір. На наступний день після щедрого вечора – посівання. Зерно беруть у рукавицю або в торбину. Спочатку йдуть до хрещених батьків та інших родичів. Зайшовши до хати, посівальник сіє зерном і вітає всіх з Новим роком. Перший посівальник – обов’язково має бути хлопець, на Новий рік приносить до хати щастя.

Народні традиції сивої давнини живуть і сьогодні, і в першу чергу – завдяки професійним та аматорським колективам, які в новорічно-різдвяний період тішать господарів осель та трудові колективи громади різдвяними колядками та новорічними щедрівками, таким чином зберігаючи та передаючи наступним поколінням обряди свого народу.

Особливо обрядовими у християн є свято Василя Великого і Маланки, яке святкуємо 14 січня. Саме ранок на Маланки та Василя, у Новий рік за старим стилем, почався у виконавчому комітеті Первомайської міської ради, як і годиться у святкові дні, з візиту посівальників. Щедро посіваючи зерном достатку і добра, працівники управління культури національностей, релігій, молоді та спорту міської ради на чолі з начальником управління Наталією Олішевською, мелодійними українськими щедрівками вітали міського голову Олега Демченка та посадовців виконавчого комітету міської ради з Різдвяними святами та Старим Новим роком!

Гості, вдягнені у яскраві різдвяні костюми, відродили старовинне обрядове дійство: водили Козу, розіграли жартівливу театралізовану сценку, співали й танцювали. Зичили здоров'я і наснаги, миру і злагоди, добробуту та процвітання і бажали, щоб наступний рік був по-справжньому щедрий на все добре.

Присутні посадовці щиро подякували дорослим артистам за позитив, тепло, щирість та гарний настрій. Як і годиться, Олег Михайлович віддячив посівальникам солодкими гостинцями.