Вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору

 Вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946– 1947 років. У 2022 році День пам’яті жертв голодоморів – 26 листопада.

Голодомори стали національною трагедією, чорною сторінкою в історії українського народу. Україна втратила мільйони своїх кращих синів та дочок – хліборобів, учених, творчих інтелігентів. У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років був визнаний геноцидом.

Нашим спільним обов'язком є гідно вшанувати вбитих голодом жертв комуністичного режиму і передати пам’ять про трагедію наступним поколінням.

25 листопада 2022 року Первомайський міський голова Олег Демченко, заступники міського голови Дмитро Малішевський та Володимир Рябченко, працівники виконавчих органів міської ради, представники добровольчого формування Первомайської громади вшанували пам’ять невинних жертв Голодомору та поклали квіти до Меморіального комплексу пам'яті жертв Голодомору.

Цього року ми вшановуватимемо жертв геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України.  Через дев’ять десятиліть після Голодомору-геноциду проти українців знову застосовують методи геноциду. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

Не забудьте 26 листопада, о 16:00, долучитися до акції «Запали свічку»  і засвітити вогник у своїй домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.