Зустріч міського голови з первомайцями

Зустріч міського голови з первомайцями

19 листопада 2019 року в залі засідань міськвиконкому відбулась зустріч міського голови з первомайцями. Темою зустрічі стало обговорення проблеми безпритульних тварин, яка не виникла сама по собі, а є результатом людської байдужості та безсердя. Більшість тварин мали власників, які з тих чи інших причин позбулися тварин, просто викинувши їх на вулицю.

Під час зустрічі представники міської влади в особі міського голови Л.Дромашко та начальника управління житлово-комунального господарства міської ради Т.Троян проінформували присутніх про заходи, які вживаються міською владою задля зменшення чисельності безпритульних тварин. Відповідно до чинного законодавства України регулювання чисельності тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, дозволяється здійснювати шляхом стерилізації. На 2019 рік на стерилізацію бездомних тварин з міського бюджету виділено 80 тис.грн. На сьогоднішній день стерилізовані 148 кішок та 112 собак на суму 52,4 тис.грн.

Програмою охорони навколишнього природного середовища передбачено створення притулку для безпритульних тварин, проте коштів на будівництво та утримання такого притулку в міському бюджеті не має.

Представники громадськості в свою чергу висловили свої думки щодо шляхів розв'язання проблеми. Так, наприклад, було запропоновано здійснювати стерилізацію домашніх тварин за кошти міського бюджету. Проте, як пояснили посадовці, це суперечить чинному законодавству в частині нецільового використання бюджетних коштів. Водночас було зауважено, що в місті затверджені та діють Правила поводження з домашніми тваринами, де зокрема прописані вимоги до утримання домашніх тварин, а також Програма контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманним методом.

За результатом зустрічі було вирішено створити ініціативну групу з метою проведення серед населення міста інформаційної кампанії про реєстрацію та належне утримання домашніх тварин відповідно до затверджених правил та програм та враховуючи вимоги чинного законодавства.