Звіт міського голови за лютий-березень 2025 рік

Війна, яку розв’язала росія, продовжує впливати на всі аспекти нашого життя. Вона вимагає від нас гнучкості, витримки та невпинної роботи задля підтримки громади, наших військових, внутрішньо переміщених осіб, соціальної інфраструктури та економіки. Незважаючи на виклики, що постають перед нами, лютий-березень для Первомайської громади був сповнений активної, цілеспрямованої роботи.
Сьогодні ми зібралися на розширену нараду, аби підбити підсумки діяльності органів місцевого самоврядування за цей період, проаналізувати досягнення та труднощі, а також визначити пріоритетні завдання на майбутнє. Важливо не просто оцінити результати, а й спланувати подальші кроки таким чином, щоб максимально ефективно використовувати наявні ресурси та можливості.
Обороноздатність та допомога військовим
З початку бойових дій на території Первомайської міської територіальної громади триває системна робота з посилення обороноздатності, виконання мобілізаційних завдань, облаштування фортифікаційних споруд та підтримки військових у боротьбі з російським агресором. Усі заходи спрямовані на забезпечення безпеки населення та ефективну взаємодію з підрозділами Збройних Сил України.
Від початку повномасштабного вторгнення у громаді було сформовано добровольчий батальйон, який виконує важливі завдання з охорони правопорядку, забезпечення громадської безпеки та захисту стратегічних об’єктів. Його бійці несуть службу на фортифікаційних спорудах, спільно з правоохоронцями цілодобово патрулюють місто, попереджаючи злочинність та мародерство. Крім того, вони залучені до чергувань із захисту повітряного простору від ворожих безпілотних літальних апаратів. Учасники батальйону забезпечені всім необхідним для виконання покладених на них завдань.
Триває робота з приведення в належний стан захисних споруд, розташованих у комунальних приміщеннях, житлових будинках, освітніх і медичних закладах громади. У звітному періоді розпочалася комплексна перевірка укриттів цивільного захисту, яка проводиться відповідно до наказу Державної служби з надзвичайних ситуацій. Основна увага приділяється умовам тимчасового перебування людей, зокрема наявності кількох виходів, електропостачання, санвузлів, запасів води, медикаментів та відповідного облаштування. Особливо ретельно перевіряються укриття в закладах освіти.
Поряд із цим, у громаді активно проводяться заходи з підвищення рівня цивільного захисту населення. Було оновлено План евакуації населення громади та План приймання евакуйованих громадян із міста Южноукраїнська. Відповідальні спеціалісти взяли участь в онлайн-конференції, присвяченій впровадженню сучасної місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення. Ці заходи здійснюються відповідно до Плану реалізації "Концепції розвитку та технічної модернізації системи централізованого оповіщення про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій", затвердженої Кабінетом Міністрів України.
Також у звітному періоді проведено перевірку готовності громади до пропуску льодоходу, повені та паводків. Було скликано позачергове та чергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Пріоритетним завданням залишається підтримка військових підрозділів, які захищають незалежність України та безпеку громади. У співпраці з підприємцями, волонтерами, благодійними організаціями та міжнародними партнерами триває системне надання допомоги нашим захисникам. Військовослужбовцям передаються найнеобхідніші речі першої необхідності, паливно-мастильні матеріали, одяг, спеціальні засоби, продукти харчування, медикаменти, засоби гігієни, технічне оснащення та інше обладнання, необхідне для виконання бойових завдань.
Так, 13 лютого спільно з представниками Благодійного фонду «Південна Гарда» військовим передано чергову партію мобільних вогневих точок, які сприяють підвищенню боєздатності підрозділів. Комплекси, змонтовані на базі причепів, оснащені кулеметними станинами, тепловізорами та планшетами із захищеним корпусом. Вони є мобільними, стійкими до зовнішніх впливів і дозволяють оперативно змінювати позиції залежно від ситуації на фронті.
Первомайська громада продовжує шукати можливості для зміцнення обороноздатності та надання шефської допомоги військовим частинам ЗСУ, іншим військовим формуванням та територіальному центру комплектування та соціальної підтримки. У звітному періоді на ці потреби було виділено 849 700 гривень.
Безпека громади, підтримка військових і забезпечення необхідних умов для цивільного захисту залишаються ключовими напрямами роботи. Усі заходи реалізовуються у тісній взаємодії з відповідними службами та військовими підрозділами задля спільної перемоги України.
Освіта
Звітний період став ще одним доказом того, що освіта у Первомайській громаді не зупиняється, навіть у складних умовах. Завдяки злагодженій роботі педагогів, учнів, управлінців та підтримці міжнародних партнерів, громада впевнено рухається вперед, розвиваючи навчальний процес, забезпечуючи безпеку та створюючи комфортні умови для освіти.
Так, у лютому Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти спільно з департаментом освіти і науки Миколаївської ОВА провели ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад у дистанційному форматі. Учні первомайських закладів загальної середньої освіти гідно представили громаду та вибороли призові місця. Ці досягнення вкотре підтверджують високий рівень підготовки учнів та професіоналізм педагогічних колективів громади.
21 лютого начальниця управління освіти Світлана Ткачук представляла Первомайську громаду на семінарі «Стратегічні пріоритети у реформуванні старшої профільної школи». Захід проходив у Києві за підтримки швейцарсько-українського проєкту DECIDE у партнерстві з МОН України.
Обговорювалися питання реформування старшої школи, модернізації освітніх програм та підготовки учнів до вступу у вищі навчальні заклади. Первомайська громада долучається до впровадження інноваційних методик навчання та створення комфортних умов для здобуття освіти.
20 лютого в управлінні освіти відбулася робоча зустріч керівників шкіл громади з представниками Первомайського районного відділу поліції. Основною темою було забезпечення безпеки у закладах освіти. Обговорювалися шляхи посилення охорони, алгоритми дій у разі надзвичайних ситуацій та заходи профілактики правопорушень серед школярів.
У рамках проєкту «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» 19–20 лютого в Первомайському районі відбувся ІІІ етап змагань з волейболу. У турнірі взяли участь чотири команди громади – представники ліцеїв «Ерудит» та «Лідер». А у березні проходив ІІІ етап змагань з футзалу, черліденгу, спортивного орієнтування та баскетболу, у яких брали участь шкільні команди Первомайської міської територіальної громади. Також проводився II (територіальний) етап змагань з легкої атлетики та шахів. Команди юнаків та дівчат демонстрували злагодженість і спортивну майстерність, відтак відзначені кубками за високі місця. Команда Підгороднянської гімназії візьме участь в обласному етапі змагань.
27 лютого пройшли змагання з баскетболу, в яких змагалися команди ліцею «Ерудит» та гімназії № 3. Спортивний рух у громаді активно розвивається, залучаючи молодь до здорового способу життя.
У звітному періоді завдяки реалізації спільного проєкту з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) вдалося покращити матеріально-технічну базу освітніх закладів. Зокрема, у школах виконано такі роботи:
- Гімназії № 5 і 10 – встановлено нові вікна.
- Початкова школа № 11 – замінено двері.
- Ліцей «Престиж» – встановлено нові вікна та двері.
- Була надана надання грошова допомога 7 закладам загальної середньої освіти (відповідно до наказу МОН України)
- Встановлено 103 вікна й 24 дверей, для харчоблоків закладів закуплено обладнання: тістоміси, овочерізки, бойлери, мікрохвильова піч, сушарки для рук, а також надані послуги з під’єднання технологічного обладнання.
Додатково закуплено будівельні матеріали для проведення ремонтних робіт господарським способом. А також, для потреб усіх підпорядкованих закладів освіти централізовано
Ці оновлення покращать умови навчання для учнів та працівників освітніх закладів.
Допомога переселенцям та пільговим категоріям населення:
Протягом звітного періоду управління соціального захисту населення Первомайської міської ради активно працювало над реалізацією державних соціальних гарантій та місцевих програм. У громаді на обліку перебуває 11 172 особи, з яких 3 810 отримують державні соціальні допомоги та компенсації. Упродовж місяця їм було призначено відповідні виплати згідно з чинним законодавством. Окрім цього, відповідно до Комплексної програми соціального захисту «Громада, де зручно всім» (2022-2025 роки), понад 723,3 тис. грн було спрямовано з місцевого бюджету на підтримку мешканців громади.
Первомайська міська територіальна громада продовжує підтримувати внутрішньо переміщених осіб, кількість яких станом на сьогодні становить 5 230. Для них щомісяця призначається та виплачується адресна допомога на проживання. Створення комфортних умов для ВПО залишається на постійному контролі місцевої влади. Зокрема, у відділеннях інтегрованих послуг на вул. Варварівська, 87 та у відділенні стаціонарного догляду на провулку Михайла Волкова, 44 завершено всі внутрішні ремонтні роботи. Тут забезпечено необхідні санітарні умови та температурний режим +20…+22°C. Крім того, переселенці отримують гуманітарну допомогу – продукти харчування, солодощі, засоби гігієни та необхідні побутові речі.
Важливим напрямом діяльності управління залишається розвиток системи соціальних послуг. Так, 10 лютого у ветеранському сервісному офісі на вул. Князя Вітовта, 33 відбулася зустріч членів сімей військових із захисником України, який пройшов російський полон і втратив обидві ноги. У теплій атмосфері люди мали можливість поспілкуватися, підтримати один одного та обговорити нагальні проблеми. Наразі ж, тут продовжується робота над облаштуванням прилеглої території, створенням зон відпочинку та встановленням спеціального підйомного ліфта для осіб з обмеженими можливостями
На базі «Простору соціальної адаптації та життєстійкості», що знаходиться на вул. Корабельна, 20, продовжує функціонувати Університет третього віку. Тут діє 10 факультетів, де люди старшого віку отримують нові знання та спілкуються між собою. 19 лютого фахівці Центру соціальних служб провели для слухачів Університету III-го віку соціально-профілактичний захід на тему «Насильство: види, прояви, міфи та стереотипи». У березні для слухачів Університету в Первомайському краєзнавчому музеї проведено майстер-класи з писанкарства, а на передодні Всесвітнього дня поезії організовано зустріч з поетесою Лоріною Лисогурською.
Завдяки міжнародній підтримці громада отримала сучасний спеціалізований автомобіль Spline Mobility S для надання паліативної допомоги. Це стало можливим у рамках проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» за сприяння Європейського Союзу.
13 березня 2025 року в приміщенні Офісу відновлення та розвитку виконавчого комітету Первомайської міської ради організовано робочу зустріч з фахівцем Програми розвитку ООН Наталією Осипенко. Основною темою обговорення стала перспектива розширення соціальної мережі в Первомайській громаді, зокрема, оцінка вже реалізованих проєктів у співпраці з Програмою розвитку ООН та міжнародними партнерами.
Лютий-березень також стали місяцями вшанування пам’ятних дат. 15 лютого у сквері біля Свято-Варварівської церкви відбулося пам’ятне віче та покладання квітів до меморіалу воїнам-інтернаціоналістам з нагоди 36-ї річниці виведення військ з Афганістану.
20 лютого у Первомайську відбулися заходи до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні. Мешканці громади разом із керівництвом міста поклали квіти до Пам’ятного знаку Небесної Сотні та Дошки пошани «Герої не вмирають».
14 березня 2025 року з нагоди відзначення Дня українського добровольця – у сквері «Героїв Небесної Сотні» та біля дошки пам’яті «Герої не вмирають» організовано урочисті заходи, присвячені вшануванню подвигу українських добровольців.
21 березня, напередодні 81-ої річниці із Дня визволення Первомайська від німецько-фашистських загарбників, у Меморіальному комплексі «Сквер Перемоги», організовано пам’ятний мітинг та церемоніальні заходи із покладанням квітів
Зазначу, що важливу роль у забезпеченні стабільності громади продовжують відігравати «Пункти незламності». На території громади їх функціонує 34, і вони готові приймати відвідувачів у разі надзвичайних ситуацій. Пункти розміщені на базі підприємств, установ, релігійних організацій, магазинів та АЗС, і забезпечені всім необхідним відповідно до алгоритму їх розгортання.
Транскордонне співробітництво
Війна змінила реальність, змусила адаптуватися до нових умов та шукати ефективні шляхи стабілізації життєдіяльності. Тому транскордонна взаємодія відіграє важливу роль у розвитку громади, сприяючи зміцненню її конкурентоспроможності, залученню інвестицій та інтеграції в європейську спільноту. У цьому напрямі зроблено низку важливих кроків.
Так, 29 січня 2025 року відбулося підписання Декларації про співробітництво між Первомайською громадою та громадою Вайле (Королівство Данія). Ця угода відкрила шлях до спільної реалізації проєктів у сферах енергозбереження, сміттєпереробки, водоочищення та встановлення модульних будинків.
24 лютого підписано Меморандум про співпрацю з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ. Одним із ключових напрямів є коригування документації для будівництва насосної станції ІІІ-го підйому по вул. Кам’яномостівській. Фінансування передбачено за кошти Європейського інвестиційного банку. Також у рамках цього партнерства 24 березня завершено прийом тендерних пропозицій на реалізацію демонстраційного проєкту з модернізації насосного обладнання КП «Первомайське управління водопровідно-каналізаційного господарства».
У березні в громаді проведено низку зустрічей із міжнародними організаціями. 5 березня відбулася робоча зустріч із Данською радою у справах біженців (DRC), під час якої обговорювали створення Центру допомоги постраждалим від домашнього насильства. Визначено етапи реалізації проєкту, акцент зроблено на розробці проєктно-кошторисної документації та узгодженні графіків робіт.
Громада також активно взаємодіє з Посольством Королівства Данія та ГО «Інженери без кордонів – Данія». Обговорюються можливості впровадження сучасних інженерних рішень для енергоефективності, модернізації водопостачання та поводження з відходами. Данські партнери підтвердили готовність до надання технічної підтримки.
Крім того, подано документи до ГО «Південний захист» для участі у проєкті з ремонту гуртожитку на вул. Нацгвардійській, 4 для внутрішньо переміщених осіб, який фінансується Королівством Данія.
18 березня у Миколаєві під час наради за участі Миколаївської ОВА та МОМ, Первомайська громада презентувала проєкт створення стаціонарного реабілітаційного відділення на базі КНП «Первомайська ЦРЛ». Мета – забезпечення сучасних реабілітаційних послуг, зокрема для військових.
У рамках програми VNG International «Сталий розвиток через вдосконалене місцеве врядування», спеціалісти громади беруть участь у тренінгах з фандрейзингу, кризового управління та консультацій з розробки фандрейзингових стратегій.
Програма розвитку ООН у березні організувала серію вебінарів щодо оновлення Статуту громади, в яких взяли участь представники Первомайської громади.
У березні затверджено проєкт Енергетичного плану Первомайської МТГ на 2027–2030 роки (МЕП), погоджений Миколаївською ОВА. З 19 лютого по 21 березня документ було оприлюднено для громадського обговорення.
Також громада працює над реалізацією проєкту «Будівництво заводу з переробки відходів в енергію» у межах Фінської кредитної програми інвестиційного фонду «Фінляндія-Україна». Очікувана вартість – 20 млн євро.
У січні громада подала проєкт «Реконструкція хлораторних станцій ОВНС – 1, ОВНС – 2» на платформу DREAM для участі в Програмі відновлення України III (ЄІБ). Хоча у березні проєкт не був відібраний, експерти зазначили потребу в окремому розгляді ініціатив Миколаївської області через ситуацію з водопостачанням після підриву Каховського водосховища.
Громада також бере участь у регіональній платформі «Діалог влади та бізнесу». Теми зустрічей охопили захист рослин, зміни в податковому законодавстві та нові цифрові інструменти взаємодії з бізнесом.
У межах забезпечення прозорості та конкуренції у сфері пасажирських перевезень, виконавчий комітет ухвалив рішення про організацію конкурсу з перевезень на травень 2025 року.
Первомайська громада продовжує активно працювати над розвитком інфраструктури, залученням міжнародної підтримки та реалізацією важливих проєктів, що сприятимуть покращенню якості життя мешканців, навіть попри виклики воєнного часу.
Благоустрій
З настанням сприятливих погодних умов у Первомайській громаді продовжилися активні роботи з благоустрою. Комунальні служби, працівники житлово-комунальної сфери та представники відповідальних підприємств приводять територію громади до належного стану після зимового періоду.
Здійснюється прибирання вулиць, скверів, прибудинкових територій, місць масового відпочинку та зупинок громадського транспорту. Вздовж усієї дорожньої мережі прибирали залишки піщано-сольової суміші, якою посипали дороги, а також інше сміття, що накопичилося за цей час. Щоб забезпечити безперешкодний відтік води, проводилося очищення зливових решіток та приймачів.
Особливу увагу приділили територіям громадського значення – скверу «Небесної Сотні», Дошці Пошани «Героям Слави», пам’ятнику Тарасу Шевченку та ін. Регулярне прибирання цих місць дозволяє зберігати їхню привабливість і гідний вигляд.
Окрім цього, комунальним підприємством «Комунсервіс» розпочато прибирання кладовищ на території Первомайської міської територіальної громади. На теперішній час вивезено сміття з кладовищ «Вознесенського», «Богопільського», «Кам’яномостівського» та с. Кінецьпіль.
Щодня вивозяться побутові відходи, а «Муніципальна варта» продовжує стежити за дотриманням Правил благоустрою громади. Інспектори здійснюють рейди, контролюють санітарний стан територій, виявляють порушення та вживають заходів щодо їх усунення. Окремо проводиться робота з ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Зокрема, упродовж звітного періоду організовано прибирання на вулиці 8 ПДД, 17, у сквері «Небесної Сотні», вулиці Тихій, а також на вулиці Нацгвардійській між будинками №4 та №6.
Окрему увагу приділено сталому завершенню зимового періоду 2024-2025 років, а також утримання дорожньої мережі Первомайської громади. Так, протягом лютого-березня 2025 року виконано роботи з грейдерування та підсипці дорожнього покриття комунальних доріг:
- в місті Первомайську по вулицях: Артилерійській (колишній вул. Василя Молокова), Петра Пояркова (колишній вул. Загородній), Залізничній; Князя Святослава, Асі Гранатурової, Цегельна, Андрія Сулими, Гладіаторська, Академіка Сергія Корольова, Олекси Гірника, Івана Богуна, Дмитра Яворницького, Василя Кука, Степова, провулок Княжий
- в смт. Підгородна по вулицях: Лесі Українки, Княгині Ольги, Степовій, Залізничній, Центральній;
- по вулицях сіл Чаусове Друге та Кінецьпіль.
Також здійснюються роботи по проведення ямкових ремонтів вулиць з твердим покриттям. Акцент робиться на дороги, де проходить найбільше автомобільного трафіку та громадський транспорт.
Розпочались роботи по озелененню території громади. На дорожній розв’язці через річки Південний Буг та Синюха висаджено 20 дерев породи «Катальпа».
Зазначу, що благоустрій громади – це не лише робота комунальних служб, а й спільна відповідальність усіх мешканців. Саме тому закликаю керівників підприємств, голів ОСББ, квартальних комітетів та усіх жителів громади організуватися та долучитися до проведення двомісячника благоустрою. Адже лише спільними зусиллями можна зробити нашу громаду чистою, охайною та затишною.
Важливим напрямком залишається модернізація системи водопостачання. Наразі триває поточний ремонт очисних споруд водопостачання №1 по вул. Павла Поповича, 123а. Фінансування цих робіт здійснюється за рахунок бюджету громади. Також ведеться розробка проєктно-кошторисної документації для реконструкції очисних споруд за підтримки міжнародних партнерів. Паралельно відбувається обговорення добудови насосної станції з резервуарами запасу води на вулиці Кам'яномостівській.
Паралельно триває робота з покращення освітлення вулиць. У смт Підгородна відновлено освітлення на вулицях Шкільній, Миру, Центральній, Шевченка, Княгині Ольги, Степовій, Лесі Українки та Північній, а також у мікрорайоні «Фрегат». Відновлене вуличне освітлення в с. Чаусове Друге по вулицях Шкільній, Миру, Перемоги, Молодіжній, Прибугській, Польовій, Квітковій, Набережній; Проведені ремонтні роботи вуличного зовнішнього освітлення по 28 вулицях міста Первомайська, у тому числі замінено на нові 145 штук лампочок, відремонтовано 34 світильників.
Крок за кроком громада стає чистішою, впорядкованішою та комфортнішою для життя. Завдяки спільній роботі комунальних служб, муніципальної варти та небайдужих мешканців вдається підтримувати порядок і покращувати інфраструктуру. А це означає, що разом ми робимо нашу громаду кращою!
Медицина
Попри складні умови, спричинені воєнним станом, усі медичні установи громади продовжують функціонувати в штатному режимі, забезпечуючи якісне надання медичних послуг усім, хто їх потребує.
У співпраці з органами місцевого самоврядування, благодійними фондами та міжнародними організаціями медична сфера громади адаптується до викликів сьогодення, розширюючи можливості для якісного та доступного лікування.
Так, «Первомайським міським центром первинної медико-санітарної допомоги» у звітному періоді:
- Виконано поточний ремонт кабінету № 206 амбулаторії ЗПСМ «Центр-1» за адресою вул. Виговського, 9.
- Виконано поточний ремонт віконних відкосів (10 шт.) у амбулаторії ЗПСМ «Цукровий завод» за адресою Бульвар Миру, 49.
- Розпочато і наразі продовжується поточний ремонт коридору амбулаторії ЗПСМ «Фрегат-2» за адресою вул Толбухіна 128.
- Придбані нові меблі для кабінетів сімейних лікарів амбулаторії ЗПСМ «Фрегат-2» за адресою вул Толбухіна 128.
- Завершено поточний ремонт системи водовідведення та водопостачання клінічної лабораторії за адресою вул. Виговського, 9.
- Розпочато поточний ремонт кабінету сімейного лікаря амбулаторії ЗПСМ «Центр-1».
В КНП «Первомайська центральна районна лікарня» у лютому-березні продовжили працювати над покращенням умов для пацієнтів та персоналу, займалися впровадженням енергоефективних рішень та розширенням партнерств. Так, у звітному періоді виконано такі заходи:
- Проведено перевірку дотримання температурного режиму у відділеннях лікарні. Розроблено план заходів для підвищення енергоефективності приміщень.
- Укладено договір із підрядною організацією та розпочато проєктні роботи з реконструкції даху лікувального корпусу лікарні за адресою: вул. Амосова Миколи Академіка, 28, м. Первомайськ.
- В інфекційному відділенні завершено ремонт у боксі №3 і №1.
- В хірургічному відділенні проводиться ремонт туалетних кімнат, розпочато роботи у маніпуляційній кімнаті.
- Підписано Меморандум про взаєморозуміння з Представництвом Датської Ради у справах біженців в Україні. Метою співпраці є встановлення гібридної сонячної електростанції для покращення енергозабезпечення лікарні за адресою: вул. Амосова Миколи Академіка, 28.
- Розроблено ПКД до проєкту «Реконструкція даху лікувального корпусу КНП «Первомайська ЦРЛ» по вул. Амосова Миколи Академіка, 28 у м Первомайську, Миколаївської області». Вартість проектної документації – 154,7,00 тис. грн., кошти на виготовлення виділено із місцевого бюджету.
- Розпочато ремонтні роботи у маніпуляційному кабінеті хірургічного відділення. Роботи виконуються працівниками господарчої служби закладу.
- Розпочато укладання лінолеумного покриття підлоги у відділеннях лікарні.
- Проведено низку зустрічей і консультацій щодо реорганізації лікарні та можливого перепрофілювання окремих відділень.
- Постійно триває робота із пошуку донорів для допомоги у модернізації та переоснащенні лікарні.
В Первомайській центральній міській багатопрофільній лікарні за звітній період зроблено чимало. А саме:
- Продовжується поточний ремонт палати №2 інсультного відділення
- Наявна проєктну та технічну документацію з розрахунками кошторису для проведення капітального ремонту сховища №52833, що належить лікувальному комплексу №2 (вул. Федора Толбухіна, 128). Наразі триває пошук фінансування, зокрема очікується виділення коштів з обласного бюджету або залучення допомоги від міжнародних організацій.
- Проводяться активні переговори та консультації щодо реорганізації роботи медичного закладу в кластерну лікарню.
Завдяки співпраці з благодійними організаціями та фармацевтичними компаніями лікарня отримала суттєве поповнення лікарських засобів:
- База Спецмедпостачання, склад №1175 надала засоби індивідуального захисту та вироби медичного призначення на загальну суму 100 446 грн.
- ТОВ «ГЛЕДФАРМ ЛТД» передало медикаменти на суму 6 396,90 грн.
- ТОВ «ФК «САЛЮТАРІС» надало лікарські засоби на 180 020,50 грн.
- Медичний центр МТК підтримав лікарню медикаментами на суму 8 438 грн.
Культура. Заходи та свята
У звітному періоді Первомайська громада вкотре довела, що пам’ятає свою історію, шанує героїв і прагне єдності. Мешканці відзначали важливі дати, брали участь у культурних і спортивних заходах, а також згуртувалися навколо спільної молитви за майбутнє України.
У лютому відбулося відзначення Дня Єдності, Дня виведення військ з Афганістану та Дня Героїв Небесної Сотні. У Публічній бібліотеці громади розгорнули тематичні виставки, історичні викладки та книжкові полиці, що розповідали про доленосні події в історії України. Це була нагода для всіх охочих ще раз усвідомити, якою ціною здобувається свобода.
У ті ж дні відбулася зустріч із представниками польської громади, де обговорювали культурні ініціативи та можливості подальшої співпраці. А вже 14 лютого молодь громади зібралася в Центрі культури ім. Є. Зарницької, щоб разом відсвяткувати День Святого Валентина на яскравому балі.
Але найбільш хвилюючими та глибокими за змістом стали події 20 лютого, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Мешканці Первомайської громади і я особисто спільно із представниками Молодіжної ради долучилися до всесвітньої «тихої» акції «Ангели пам’яті». Паперові ангели, що прикрасили символічне дерево пам’яті, нагадували про тих, хто віддав життя за незалежність України. Колективи Палацу культури «Фрегат» теж приєдналися до цієї ініціативи, створюючи зворушливі інсталяції.
Того ж дня відбулася важлива зустріч з представниками релігійних організацій. Вона була присвячена обговоренню Постанови Верховної Ради України про встановлення Національного дня молитви, який відтепер щороку відзначатиметься 24 лютого. На зустрічі домовилися не лише про підтримку цієї ініціативи, а й про проведення загальноміської ходи пам’яті – як символ вдячності всім, хто боронить Україну, і даниною пам’яті тим, хто віддав за неї життя. Завершенням ходи стала спільна міжконфесійна молитва, під час якої громада об’єдналася у проханні про мир і перемогу.
Крім того, представники релігійних громад висловили ініціативу проводити регулярні зустрічі у форматі молитовних сніданків, що дозволить підтримувати діалог і зміцнювати єдність у громаді.
1 березня 2025 року проведений регіональний фестиваль «Другари Фест», на який були запрошені представники болгарської культури.
7 березня в Центрі культури ім. Є.Зарницької пройшли урочистості, присвячені Міжнародному жіночому дню. Також з цієї нагоди в Палаці культури «Фрегат» проведена концертна програма. В Дитячій школі мистецтв відбулось відкриття виставки викладачів закладу «Жіночий погляд на красу».
9 березня відбулось покладання квітів до погруддя Тараса Григоровича Шевченка з нагоди 211-ї річниці від дня народження письменника.
Лютий-березень принесли не лише пам’ятні події, а й творчі досягнення. Палац культури «Фрегат» приймав зіркових гостей, які провели майстер-класи з хореографії. Серед них був Богдан Урхов – суперфіналіст шоу «Танцюють всі» та фіналіст «World of Dance», який навчав юних артистів сучасного танцю. А чемпіон України Дмитро Чорній працював із вихованцями ансамблю бального танцю.
Гордість громади – її талановиті спортсмени та артисти, які здобували перемоги на престижних конкурсах. Хореографічний колектив «MODERN» виборов шість перших місць на фестивалі «Stars from Ukraine» у Буковелі, вокальні ансамблі «Веселка» та «Райдуга» отримали гран-прі на обласних фестивалях, а вихованці театрального гуртка стали переможцями Всеукраїнського фестивалю «Різдвяна Україна».
Також у громаді вперше відбувся обласний куміте-марафон «Хоробрі серця», де понад 60 спортсменів боролися за звання найкращих. Усі учасники отримали сертифікати, а найвитриваліші – почесні нагороди.
В березні 2025 року учні Дитячої музичної школи прийняли участь в обласному конкурсі піаністів та здобули два І місця, чотири ІІ місця та одне ІІІ місце. На обласному конкурсі солістів з академічного співу учні Дитячої музичної школи отримали п’ять І місця, три ІІ місця та одне ІІІ місце.
Колектив бальної хореографії Центру культури ім. Є.Зарницької на Відкритих обласних змаганнях з танцювального спорту «Лазурний берег» (м. Одеса) отримали такі результати: три І місця, одне ІІ та ІІІ місце. Також на Всеукраїнських змаганнях з танцювального спорту «Dancer’s Cup» (м. Київ) колектив отримав І, ІІ та ІІІ місця.
Первомайська міська територіальна громада також була представлена на Чемпіонаті Балканських країн з кіокушин карате (м. Варна, Болгарія), де юні спортсмени вибороли ІІ місце в змаганнях в віковій категорії 8-9 років до 35 кг.
На Чемпіонаті Молдови з кіокушин карате ІКО (м. Кишинев) громада була представлені 9-ма спортсменами віком від 9 до 38 років. Спортсмени здобули два І місця, три ІІ місця та два ІІІ місця.
Протягом усього місяця в громаді відчувалася єдність. Підтримка військових, культурних ініціатив, а також здобуття спортивних перемог та спільна молитва – все це стало важливими кроками до відродження українців, як нації нескорених.
Війна змінила життя кожного з нас, але наша громада продовжує жити, розвиватися й залишатися надійним тилом для українських військових. Попри всі виклики, ми не зупиняємося, а навпаки — працюємо ще наполегливіше над покращенням соціально-економічного життя, реалізацією важливих проєктів і втіленням запланованого.
Ця щоденна праця — результат зусиль кожного, і я хочу щиро подякувати всім, хто докладає сил для забезпечення життєдіяльності нашої громади. Військові, добровольче формування, керівники управлінь та відділів виконавчого комітету, працівники комунальних підприємств — ви всі демонструєте неймовірну відданість, оперативність і готовність приходити на допомогу мешканцям у найскладніші моменти.
Окрема подяка управлінню економіки апарату виконавчого комітету міської ради та радниці міського голови Савіній Катерині за активну співпрацю з міжнародними партнерами. Завдяки вашій професійності, оперативності та наполегливості громада отримує підтримку, яка допомагає нам рухатися вперед. Визнання з боку партнерів — це підтвердження високого рівня вашої роботи.
Дякую кожному з вас за відповідальність, своєчасність і готовність діяти. Разом ми не лише забезпечуємо стабільність громади, а й наближаємо нашу спільну Перемогу!
Слава Україні!