В Україні триває обов’язковий перехід всіх операторів ринку харчових продуктів (у тому числі заклади освіти) на систему управління безпечністю харчових продуктів – НАССР
Нагадаємо, що в Україні триває обов’язковий перехід всіх операторів ринку харчових продуктів (у тому числі заклади освіти) на систему управління безпечністю харчових продуктів – НАССР.
В черговий раз хочеться наголосити, що виробник має максимально і самостійно розібратись у основних принципах роботи і зрозуміти, що він і тільки він несе відповідальність за санітарний стан виробництва та якість продуктів, які надає споживачам
НАССР в навчальних закладах, закладах охорони здоров’я – важливий інструмент для контролю безпеки харчування. Адміністрація закладів зобов’язана впровадити і постійно підтримувати функціонування принципів системи HACCP на харчоблоках.
Головним завданням системи HACCP є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за усіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви.
Особливо звертаємо увагу про відповідальність за порушення законодавства про харчові продукти зокрема:
- за невиконання визначеного законом обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) -тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат (150 000 станом на 01.12.2020);
- невиконання, несвоєчасне виконання законних вимог (приписів) посадової особи компетентного органу, його територіального органу щодо усунення порушень цього Закону, законодавства про харчові продукти та корми - тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат (40 000 станом на 01.12.2020).
Для допомоги впровадження системи НАССР Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 17.11.2020 № 2347 затверджено Методичні настанови щодо розроблення, запровадження та використання постійно діючих процедур, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках в закладах освіти. Зазначенні Методичні настанови розміщенні за посиланням: https://agro.me.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennyametodichnih-nastanov-shchodo-rozroblennya-zaprovadzhennya-ta-vikoristannyapostijno-diyuchih-procedur-yaki-bazuyutsya-na-principah-sistemi-analizunebezpechnih-faktoriv-t-2?v=5fb4e388d0377.
Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 30.10.2020 № 2208 затвердженні Методичні рекомендації щодо методології особливостей здійснення закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти. Зазначенні Методичні настанови розміщенні за посиланням: https://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=ukUA&id=8c5171b2-8513-4e55-a70ce9059c8e6c8b&title=NakazMinekonomikiVid30-10-2020-2208-proZatverdzhenniaMetodichnikhRekomendatsiiSchodoMetodologiiOsoblivosteiZdiisnenniaZakupivelUSferiOrganizatsiiKharchuvanniaVZakladakhOsviti-.
Також, доводимо до відома, що доступна інформація щодо періодичних онлайн-навчань стосовно впровадження НАССР в закладах освіти, які проводить Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та розміщена на сайті Міністерства за посиланням: https://me.gov.ua/?lang=uk-UA.
Спеціалісти ДПСС залишаються відкритими для спілкування з питань впровадження системи НАССР в закладах освіти.
З повагою, Первомайське
Міжрайонне управління ДПСС
в Миколаївській області.