До уваги юридичних та фізичних осіб-підприємців!
У Миколаєві за підтримки ЄС та уряду Німеччини відбулося відкриття COVID-19 Бізнес-клініки
EU4Business запустив мережу COVID-19 Бізнес-клінік, щоб допомогти українським малим та середнім підприємствам (МСП) відреагувати на складні економічні виклики, що стали наслідками пандемії COVID-19.
COVID-19 Бізнес-клініки – ініціатива в рамках проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується урядом Німеччини та Європейським Союзом та реалізується GIZ.
23 квітня 2021 відбулась онлайн-презентація ініціативи «COVID-19 Бізнес-клініки», яка надаватиме допомогу малим та середнім підприємцям Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.
Відкрив онлайн-презентацію Артем Ващиленко, Голова Наглядової Ради Мережі Центрів Інформаційної Підтримки Бізнесу, який подякував міжнародним партнерам за можливість реалізації даноїініціативина території південних областей.«Ми розуміємо, наскільки сильним був вплив пандемії COVID-19 на бізнес та економіку, та які виклики стоять перед всіма нами сьогодні. З колегами з Мережі Центрів Інформаційної Підтримки Бізнесу ми спостерігаємо за тими тенденціями, що відбуваються в економіці України, та масштабами впливу пандемії на бізнес. Деякі цифри для розуміння: за даними дослідженняUkrainianBusinessIndex, лише 13% українських підприємств змогли пристосуватися до нових умов, і лише 19% - перепрофілюються.Зрозуміло одне, - бізнес потребує підтримки. Ми тісно співпрацюємо, щоб допомогти підприємцям підготуватися, ефективно реагувати на кризу та стати сильнішими в цій «новій реальності». Необхіднінові знання та навички, необхідний професійний консалтинг, все це підприємці зможуть отримати в рамках роботи «COVID-19 Бізнес-клініки». Є певна регіональна прив’язка, - МиколаївськаCOVID-19 Бізнес-клініка працюватиме для підтримки МСП Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.Але, так як Бізнес-клініка працюватиме в гібридному форматі, а всі послуги будуть в тому числі надаватися он-лайн, всі сервіси будуть доступні не тільки представникам Півдня України, але й підприємцям з інших регіонів», - зазначив Артем Ващиленко.
«COVID-19 Бізнес-клініки створені, щоб надати швидку допомогу малим і середнім підприємцям подолати наслідки пандемії та скористатись можливістю вийти з кризи сильнішими. Ми плануємо відкрити 7 Бізнес-клінік по всій Україні» - кажеБенжамінКлінгер, керівник проєкту від GIZ «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП».
Пан Клінгер закликав підприємців активно користуватись послугами COVID-19 Бізнес-клініки в Миколаєві, яка обслуговуватиме підприємців переважно з південної частини України. Він також подякував ЄС та уряду Німеччини за виділене фінансування та партнерам-виконавцям проєкту – Миколаївському Регіональному Центру Підтримки Бізнесу за допомогу в реалізації ініціативи COVID-19 Бізнес-клініки.
Артем Ващиленко зазначив, що проєктCOVID-19 Бізнес-клініка в Миколаєвіреалізовуватиметься у співпраці з органами місцевої влади Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, що забезпечить максимальне охоплення цільової аудиторії, а також дозволить оперативно отримувати зворотній зв’язок від підприємців на діючі заходи обмеження та ефективність доступних програм підтримки.
Віталій Луков, перший заступник Миколаївського міського голови зазначив, що«Перш за все, хотілося, щоб назва була не Бізнес-клініка, а Бізнес-профілакторій, мабуть, це був би сигнал, що ми виходимо з цього важкого ковідного періоду. Бажаю, щоб ми всі перейшли з клініки до профілакторію, з часом.Якщо серйозно, то можливості проєктудозволять приймати якісь спільні, узгоджені рішення, тому що, нажаль, зараз кожне місто, кожен регіон, має свої окремі методи допомоги підприємцям і я розраховую, що Бізнес-Клініка стане такою собі платформою , що дозволить узгодити наші зусилля, щоб спільно приймати найбільш результативні рішення і спільно координувати роботу з підтримки бізнесу. Розраховуємо на подальшу спільнуплідну діяльність».
Артем Ващиленко повідомив присутніх про те, що наразі вже підготовлено меморандум про співпрацю із Установою Агенція регіонального розвитку «Офіс Євроінтеграції» Херсонської областів особі Олександри Фадєєвої, директорки Установи. Офіційне підписання Меморандуму заплановано на травень.
Микола Якименко, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації зазначив, «Мені особисто приємно долучитися до просування даних ініціатив, оскільки значний внесок в розвиток області сьогодні роблять саме представники бізнесу,МСП. Ми постійно підтримуємо зв’язок із нашими інвесторами, чуємо фермерів, дрібних підприємців та координуємо зусилля для подолання складних економічних викликів. Даний проєкт – це чудова можливість дати готові інструменти для їх підтримки. Херсонськаобласна державна адміністрація радо вітає відкриття проєкту «COVID-19 Бізнес-клініки» та зі свого боку готова до тісної співпраці в його реалізації.
Роман Григоришин, начальник управління з міжнародних відносин Одеської обласної державної адміністрації, привітав присутніх та висловив підтримку від імені голови Одеської ОДА, зазначивши, що«В умовах пандемії і всіх викликів, перед якими тепер стоїть бізнес, дуже важлива координація, комунікація та взаємовигідна підтримка між українським бізнесом, владою та нашими європейськими партнерами, тому,резюмуючи, можу сказати, що від імені Одеської ОДА ми готові надавати підтримку в реалізації даного проєкту. Додатково хочу зазначити, що на території Одеської області створена і вже функціонує Агенція регіонального розвитку і звертаюсь до організаторів проєкту та до Миколаївського Регіонального Центру Підтримки Бізнесу, що можна залучати цю структуру до реалізації спільних проектів, і ми з радістю приїдемо до Вас в Миколаїв для координування спільних зусиль».
Артем Ващиленко висловив підтримку ініціативі Романа Григоришина та запросив до Миколаєва для подальшого напрацювання спільних заходів у рамках проєкту «COVID-19 Бізнес-клініки».
Ольга Раку, керівниця проєктуCOVID-19 Бізнес-клініка в Миколаєві, заступниця директора Центру Інформаційної Підтримки Бізнесу м.Миколаїв представиладоступні інструменти підтримки, що працюватимуть для малого та середнього бізнесу в рамках проєкту, та якими вже зараз можуть користуватися підприємці:«COVID-19 Бізнес-клініки створені, щоб підтримати підприємців у боротьбі з викликами пандемії, подолати її наслідки, забезпечити стійкий розвиток свого бізнесу та стати лідером галузі.Бізнес-клініка в Миколаєві функціонуватиме протягом наступних шести місяців, пропонуючи підприємцям широкий спектр безкоштовних онлайн та офлайн послуг, серед якихкороткі індивідуальні консультації,бізнес-тренінги та воркшопи від кращих експертів України, (перший вже 27-го квітня, Бізнес-тренінг "Плануємо зростання: Вектори NextNormality" з Володимиром Дегтярьовим, реєструйтеся - https://bc.biz.mk.ua/vektory-next-normality/), щомісячні конференції з відповідями на актуальні та нагальні питання підприємців таваучери на поглиблені бізнес-консультації.А ще бізнес-ресурси,сервіси та можливості для МСБ, що працюють в Україні та повна інформаційна підтримка МСП. Скористатися можливостями COVID-19 Бізнес-клініки (зареєструватися на захід чи навчальну програму, консультацію, завантажити бізнес-ресурси, відправити запит на ваучер, ін.) допоможе створена веб-сторінка проєкту COVID-19 Бізнес-клініки, а такожрозроблений офіційний чат-ботПроєкту для зручної комунікації, що працюватиме в форматі 24/7. Керівниця проєкту закликала підприємців активно користуватися всіма доступними для них можливостями та інструментами підтримки, а зі свого боку пообіцяла працювати на результат.
Резюмуючи, Артем Ващиленко, Голова Наглядової Ради Мережі Центрів Інформаційної Підтримки Бізнесу ще раз подякував Європейському Союзу, уряду Німеччини та компанії GIZ за підтримкумалого та середнього бізнесу Миколаївської, Одеської та Херсонської областей в період карантину.
Детально ознайомитися з можливостями COVID-19 Бізнес-клініки в Миколаєві можна на сторінці проєктуhttps://bc.biz.mk.ua/; або ж учат-боті проєктуhttps://t.me/bcbizbot».