АМБРОЗІЯ – ПРОБЛЕМА СПІЛЬНА
Друга половина літа і початок осені – пора цвітіння амброзії полинолистої, пилок якої – найсильніший алерген для людей різного віку.
Амброзія полинолиста — це один із найнебезпечніших в Україні карантинних бур’янів-алергенів.
«Управління житлово-комунальногого господарства міської ради повідомляє, що кожен мешканець міста має змогу повідомити про місця розповсюдження карантинних рослин (амброзії полинолистної) за телефоном «гарячої лінії» відділу благоустрою та охорони навколишнього природного середовища управління житлово-комунального господарства міської ради.
Номер телефону «гарячої лінії» -7 54 90».
Нагадуємо мешканцям приватних секторів, власникам дачних та інших земельних ділянок про особисту адміністративну відповідальність за порушення фітосанітарного законодавства. Посадові особи і громадяни, які порушують комплекс карантинних заходів, притягуються до відповідальності. Згідно з КУпАП (ст.105) «Порушення вимог щодо виконання фітосанітарних заходів» тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів (51 грн- 170 грн) , а на посадових осіб – від 8 до 15 неоподаткованих мінімумів (136 грн-255 грн).
Також, звертаємось з проханням до керівників підприємств, організацій всіх форм власності, землекористувачів та населення проводити всі необхідні заходи по захисту та оздоровленню екологічного стану нашої територіальної громади. Тільки спільними зусиллями зможемо призупинити розповсюдження злісного карантинного бур’яну – амброзії полинолистої. Не можна стояти осторонь. Боротьба з амброзією – справа кожного. Адже знищення амброзії збереже і фізичне здоров’я людей, і чистоту довкілля.
У зв’язку із цим, протягом вегетаційного періоду амброзії полинолистої необхідно вживати необхідних заходів для забезпечення фітосанітарного благополуччя на території міста, контролювати стан та не допускати поширення карантинного бур’яну на прибудинкових, прилеглих, наданих у власність, користування або в оренду земельних ділянках».