Виплати за лікарняними по вагітності та пологах
В Україні, працюючі жінки, при виході у відпустку по вагітності та пологах, отримують відповідну допомогу. Підставою для її призначення є листок непрацездатності, сформований на підставі медичного висновку.
Кому надається?
Відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (зі змінами) на оплату лікарняних по вагітності та пологах мають право жінки, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, зокрема які є резидентами Дія Сіті, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб, жінки, які обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, жінки-підприємці, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на інших підставах.
Скільки календарних днів оплачується?
Лікарняний, зазвичай, видається з ЗО тижня вагітності. Проте жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (1-3 категорія), можуть піти в декретну відпустку раніше - з 27 тижня вагітності.
Оплачувана відпустка по вагітності та пологах надається тривалістю:
• 126 календарних днів (70 днів до пологів та 56 після), а в разі ускладнень під час пологів або народження двох чи більше дітей - додатково надається 14 календарних днів відпустки;
• 180 календарних днів (90 до пологів та 90 після) для жінок, віднесених до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Варто зазначити, що обчислюються саме календарні дні.
Про розмір допомоги, тривалість розгляду документів та окремі особливості можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/3vVHnmf