Попередження щодо отруєння грибами навесні
Після дощів в Україні розпочався весняний сезон грибів. Збирати гриби весною можна, але з обережністю. Навесні з’являються багато їстівних грибів, таких як сморчки, підберезники, лисички. Ці гриби багаті на вітаміни, які так необхідні після зими. Але, навесні також з’являються отруйні гриби, які легко сплутати з їстівними. Перші гриби, що збирають навесні, особливі – їхня отрута розчиняється при кип’ятінні, але не у всіх. У лісах збирають гриби сморчки, проте часто плутають цей умовно їстівний гриб з отруйними строчками. Строчки ні в якому разі не можна вживати в їжу, вони містять токсин гіромітрин, який також є канцерогеном. Відомо, що він не завжди розкладається внаслідок термічної обробки та може тривалий період накопичуватися в організмі. Через ці гриби щороку гинуть десятки людей.
Щоб запобігти отруєння грибами, необхідно дотримуватися наступних правил:
Не збирайте гриби:
– невідомі та ті гриби в яких ви сумніваєтесь, якими б апетитними вони не здавалися;
– поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах. Так навіть їстівні гриби можуть бути небезпечними для здоров’я, якщо ростуть на забрудненій території, адже вони вбирають токсичні речовини;
– занадто молоді або старі гриби – їх легко переплутати з отруйними;
Не куштуйте сирі гриби на смак.
Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні –викидайте!
Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.
Чітко дотримуйтесь технології приготування грибів. Гриби промивайте.
Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору. При обробці кип’ятіть гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.
Не купуйте гриби на стихійних ринках.
Не купуйте консервовані гриби домашнього приготування. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання-ботулізм.
ДОТРИМАННЯ ЦИХ ПРОСТИХ ПРАВИЛ МОЖЕ ЗБЕРЕГТИ ВАШЕ ЗДОРОВ’Я І НАВІТЬ ЖИТТЯ