Енергоефективність

Енергоефективність та енергозбереження –
один із пріоритетних напрямків розвитку міста Первомайськ

Протягом І півріччя 2017 року з міського бюджету за спожиті енергоресурси бюджетними установами з міського бюджету сплачено 15 млн. 562, 7 тис.грн.

В загальній вартості спожитих у І півріччі 2017 року енергоресурсів питома вага витрат на оплату теплоенергії становить 53,1%, електроенергії – 23,3%, природного газу – 20,1%, води та стоків – 2,5%, вугілля та торф’яних брикетів – 1,0%.

На збільшення вартості спожитих у І півріччі 2017 року енергетичних ресурсів порівняно з І півріччям 2016 року вплинуло  підвищення рівня тарифів на:

 • електроенергію – 20,1% ( для опалення – 6,8% );
 • теплоенергію – 5,6%;
 • природний газ – 22%.

За І півріччя 2017 року порівняно з І півріччям 2016 року бюджетними установами міста спожито менше таких енергетичних ресурсів:

 • природного газу на 21,3 тис. м3, що надало змогу з міського бюджету сплатити на 316,1 тис.грн. менше.
 • вугілля та торф’яних напівбрикетів на 1,4 тис.м3 або на 2,5%.

Протягом І півріччя 2017 року у бюджетних установах та закладах проведені заходи спрямовані на зменшення енерговитратності будівель та споживання енергоресурсів:

 1. В закладах освіти за кошти міського бюджету проведені заходи:
 • реконструкція та капітальний ремонт покрівлі ЗОШ №7 та приміщень Станції юних натуралістів ( 521,9 тис.грн.);
 • заміна дверей та вікон на металопластикові (418,1 тис.грн.);
 • технічне обслуговування газопровідної мережі та перевірки газового обладнання (18,9 тис.грн.);
 • ремонт системи водопостачання і каналізації, заміна та перевірка лічильників споживання води  (11,7 тис.грн.);
 • ремонт електрообладнання та електромереж, планова перевірка та заміна приладів обліку електроенергії (36,3 тис.грн.);
 • Вартість заходів склала 1006,9 тис.грн.
 1. В закладах охорони здоров’я проведені роботи з:
 • заміни 40 вікон та 1 дверей на металопластикові (158,6 тис.грн.);
 • обслуговування котельного обладнання КЗ «Первомайський міський центр первинної медико- санітарної допомоги» (2,6 тис.грн.).
 • Вартість заходів склала  161,2 тис.грн..
 1. В закладах та установах управління культури, національностей, релігій, молоді та спорту міської ради проведено планову перевірку та заміну приладів обліку електроенергії та заміну ламп розжарювання на енергоощадні, прочищення димовентеляційних каналів та профілактичний ремонт обладнання топкової, техобслуговування газопровідної мережі та перевірка газового обладнання Дитячої музичної школи №1 по вул. Театральна,41.  Вартість проведених заходів склала 14,0 тис.грн.
 2. В закладах управління соціального захисту населення міської ради, фінансовому управлінні міської ради, виконавчому комітеті Первомайської міської ради,  проведені наступні заходи:
 • постійно здійснюється контроль за дотриманням норм споживання енергоресурсів;
 • постійний контроль за відключенням електроприладів в разі їх невикористання;
 • заміна освітлювальних приладів на енергозберігаючі.

Вартість проведених заходів склала 3,4 тис.грн.

З метою популяризації енергозбереження та ощадливого використання енергоресурсів громадою в місті Первомайську з 20 по 29 травня 2017 року проходили Дні сталої енергії, які проводилися в рамках Європейського тижня сталої енергії.

Протягом тижня городяни, молодь, школярі долучалися до ряду заходів. В рамках цьогорічних Днів сталої енергії була проведена робота міської влади спільно з громадською організацією  у вивченні питання щодо будівництва сонячної електростанції у місті Первомайськ.

29 травня 2017 року під головуванням Первомайського міського голови за участі представників Миколаївської обласної державної адміністрації,  районних державних адміністрацій, громадських організацій, навчальних закладів та засобів масової інформації відбулося засідання круглого столу на тему: «Виробництво енергоресурсів з екологічно чистих джерел. Захист навколишнього середовища». Круглому столу передувала виставка дитячих робіт, присвячених темі енергоощадності та впровадження енергоефективних технологій.

За активну участь школи отримали світлодіодні прожектори потужністю 50,  30 Вт та енергоощадні лампи (ЗОШ № 16, 12, 9, 4), іншим школам, які також не залишились осторонь, були вручені енергозберігаючі лампи теплого світла (ЗОШ №1; загальноосвітньої школи №5; загальноосвітньої школи №7, № 8; №11; № 15- колегіум; № 17 та міської Гімназії).

Протягом І півріччя 2017 року проведено інвентаризацію технічного стану будівель закладів та установ бюджетної сфери або іншими словами внутрішній енергоаудит, який надає загальне уявлення про наявні проблеми у закладах та установах бюджетної сфери, визначає можливості покращення енергоефективності будівель та пріоритетність впровадження заходів.

Станом на 01.07.2017 року місто Первомайськ приймає участь у 3 проектах з питань підвищення енергоефективності та енергозбереження, 2 із яких оголошено Європейською Комісією: на отримання грантових коштів для реалізації енергоефективних проектів серед міст – підписантів Угоди Мерів, проект «Реконструкція вуличного освітлення з використанням сонячних модулів» та отримання Європейської енергетичної відзнаки, стосується системи енергоменеджменту, впровадження проектів з підвищення енергоефективності.


Утеплення будинку - натисніть на зображення та переглядайте відео


Увага! У Держенергоефективності створено Call-центр.

У  Держенергоефективності  створено  Call-центр  для  надання  населенню, ОСББ  та  ЖБК  роз’яснення  щодо  отримання  державної  підтримки  на впровадження енергоефективних заходів.Фахівці  Call-центру  надаватимуть  консультації  про  порядок  отримання компенсації  за  кредитами,  взятими  на  придбання  твердопаливних  або електричних котлів, енергоефективних матеріалів та обладнання.Call-центр працює щоденно з 09:00 до 17:30(крім вихідних та святкових днів), перерва -з 13:00 до 13:30.Отримати консультації можна за тел.: (044)  296-71-60,  559-24-95,  292-32-57 та   e-mail: energoefect@saee.gov.ua, energoefect2@saee.gov.ua, energoefect3@saee.gov.ua.


Розвиток енергоефективності та енергозбереження в місті Первомайськ це шлях до покращення добробуту мешканців громади, збереження природного середовища, захисту життя і здоров’я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням довкілля.