Енергоефективність

Програма днів сталої енергії 2019

База даних та енергетичних характеристик будівель установ та закладів бюджетної сфери м.Первомайська

Інформація щодо оцінки діяльності бюджетних установ та закладів м.Первомайська

Енергозабезпечення та енергозбереження

Політика енергозбереження є важливою функціональною складовою економічного і соціального розвитку міста.

У вересні 2018 року місто Первомайськ приєдналося до мережі Європейських міст «СмартЕнСіті» (Данія), що надало можливість отримувати інформаційну, технічну та практичну підтримку від 35 міст – учасників таких країн, як Данія, Естонія, Іспанія, Болгарія для впровадження заходів із підвищення енергоефективності в основних енергоспоживаючих секторах міського господарства та збільшення частки використання відновлюваної енергії.

З метою підвищення суспільного усвідомлення ефективного споживання енергоресурсів, впровадження та використання альтернативних джерел енергії з 20 по 23 листопада 2018 року за підтримки Асоціації «Енергоефективні міста України» в місті Первомайськ проводилися Дні сталої енергії.

Відкриття Днів сталої енергії відбулося 20 листопада 2018 року проведенням регіональної конференції «Енергоефективність у житловому секторі» за участі виконавчого директора Асоціації «Енергоефективні міста України», яку відвідали близько 50 учасників – представників міст, районів та ОТГ області, комунальних підприємств міста, навчальних закладів, депутати та члени виконавчого комітету Первомайської міської ради та проведенням виставки енергоефективного обладнання, в якій взяли участь місцеві та регіональні представники бізнесу в сфері виробництва енергоефективного обладнання за напрямками: енергоефективне опалення, альтернативні джерела енергії (сонячні батареї або колектори), енергоефективне освітлення, утеплюючі матеріали, віконні профілі та інше.

В сучасних реаліях значна енерговитратність бюджетної сфери – це проблема багатьох міст України, де частка видатків міських бюджетів на сплату за спожиті енергоресурси коливається в середньому від 6,1% до 14,8%.

У місті Первомайськ середньорічна питома вага видатків міського бюджету на придбання енергоресурсів складає - 5,8%.

Постійне зростання цін на енергоносії, підвищення адміністративної та економічної відповідальності за перевитрати, нераціональне та неефективне використання паливно-енергетичних ресурсів спонукають нас до енергозбереження, задля цього протягом 11 місяців 2018 року:

1. В закладах освіти:

 • замінено двері та вікна на металопластикові (764,0 тис.грн.);
 • технічне обслуговування газопровідної мережі та перевірки газового обладнання (228,1 тис.грн.), перевірка лічильників споживання води- 0,5 тис.грн.;
 • технічне переоснащення систем газопостачання дошкільних навчальних закладів № 4, № 13 та загальноосвітньої школи № 8 (523,4 тис.грн.);
 • гідравлічні іспити та промивка систем опалення (123,6 тис.грн.);
 • ремонт електрообладнання та електромереж, планова перевірка та заміна приладів обліку електроенергії (26,9 тис.грн.);
 • поетапно замінено освітлювальні прилади на енергоощадні (1,3 тис.грн.);
 • виготовлення проектно- кошторисної документації та проходження експертизи на об'єкт «Реконструкція частини нежитлових приміщень міської гуманітарної гімназії під комунальний заклад «Первомайський інклюзивно- ресурсний центр»» - 55,7 тис.грн.;
 • проведена реконструкція та капітальний ремонт покрівлі та приміщень Первомайського інклюзивно- ресурсного центру – 498,0 тис.грн.

Вартість заходів склала 2221,5 тис.грн.

2. В закладах охорони здоров’я:

 • замінено вікна та двері на металопластикові (91,8 тис.грн.);
 • поетапно замінено освітлювальні прилади на енергоощадні (6,2 тис.грн.).

Вартість заходів склала 98,0 тис.грн.

3. В закладах та установах управління культури, національностей, релігій, молоді та спорту міської ради проведено:

 • планову перевірку та заміну приладів обліку електроенергії та заміну ламп розжарювання на енергоощадні. Вартість проведених заходів склала 4,3 тис.грн.;
 • заміну дверей та вікон на металопластикові палацу культури «Фрегат» та міського центру культури і дозвілля ім. Є. Зарницької - 199,7 тис.грн;
 • поточний ремонт електрообладнання та електромереж – 134,4 тис.грн..

Вартість заходів склала 338,4 тис.грн.

4. В закладах управління соціального захисту населення міської ради, фінансовому управлінні міської ради, виконавчому комітеті Первомайської міської ради, проведені наступні заходи:

 • заміна вікон на металопластикові – 5,7 тис.грн.
 • заміна освітлювальних приладів на енергоощадні (1,6 тис.грн.);
 • постійно здійснюється контроль за дотриманням норм споживання енергоресурсів;
 • постійний контроль за відключенням електроприладів в разі їх невикористання.

Впровадження в бюджетних закладах міста енергозберігаючих заходів надає можливість економити споживання енергетичних ресурсів.

Протягом 11 місяців 2018 року закладами та установами бюджетної сфери спожито енергоресурсів:

Аналіз споживання енергоресурсів бюджетними установами міста показав, що за 11 місяців 2018 року порівняно з відповідним періодом 2017 року, загальні витрати на оплату спожитих енергоресурсів збільшились на 4450,0 тис.грн. або на 20,4% та склали 26284,8 тис. грн.

В загальній вартості спожитих енергоресурсів за 11 місяців 2018 року питома вага витрат на оплату теплоенергії становить – 55,5%, електроенергії – 23,5%, природного газу – 15,7%, водопостачання та водовідведення – 4,5 %, вугілля – 0,8%.

Споживання електроенергії бюджетними установами міста Первомайськ за 11 місяців 2018 року порівняно з відповідним періодом 2017 року зменшилося на 41,1 тис.кВт/год., або на 1,6%. Найбільше зекономили споживання енергоресурсу заклади управління освіти - 75,1 тис. кВт/год, КП «Первомайський міський центр первинної медико- санітарної допомоги» - 34,2 тис. кВт/год.

Натомість, споживання природного газу бюджетними установами та закладами міста Первомайськ мало не значний ріст на 2,0 тис.м3 (збільшили споживання заклади управління освіти).

Використання води та стоків за 11 місяців 2018 року порівняно з 11 місяцями 2017 року зменшилося на 0,9 тис.м3, або на 1,1 %.

За 11 місяців 2018 року бюджетними установами спожито вугілля та торф’яних брикетів 42,0 тони, що на 21,8 тонн або на 34,2% менше, порівняно з відповідним періодом 2017 року.

Споживання теплоенергії за 11 місяців 2018 року порівняно з 11 місяцями 2017 року зросло на 1042,3 Гкал, або на 15,9%.

Слід зазначити, що збільшення споживання таких енергоресурсів, як природний газ та теплоенергія пов’язані із зовнішніми температурами повітря в опалювальний період та енергоємністю будівель бюджетної сфери, де необхідна цілодобова підтримка температурного режиму.

На збільшення вартості спожитих з 11 місяців 2018 року енергетичних ресурсів порівняно за 11 місяцями 2017 року вплинуло підвищення рівня тарифів на:

 • електроенергію – 12,6% ( для опалення – 8,4% );
 • теплоенергію – 14,6%;
 • природний газ – 10,4%
 • водопостачання/ водовідведення – 65,9%.

Звіт за 2017 рік


Утеплення будинку - натисніть на зображення та переглядайте відео


Увага! У Держенергоефективності створено Call-центр.

У  Держенергоефективності  створено  Call-центр  для  надання  населенню, ОСББ  та  ЖБК  роз’яснення  щодо  отримання  державної  підтримки  на впровадження енергоефективних заходів.Фахівці  Call-центру  надаватимуть  консультації  про  порядок  отримання компенсації  за  кредитами,  взятими  на  придбання  твердопаливних  або електричних котлів, енергоефективних матеріалів та обладнання.Call-центр працює щоденно з 09:00 до 17:30(крім вихідних та святкових днів), перерва -з 13:00 до 13:30.Отримати консультації можна за тел.: (044)  296-71-60,  559-24-95,  292-32-57 та   e-mail: energoefect@saee.gov.ua, energoefect2@saee.gov.ua, energoefect3@saee.gov.ua.


Розвиток енергоефективності та енергозбереження в місті Первомайськ це шлях до покращення добробуту мешканців громади, збереження природного середовища, захисту життя і здоров’я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням довкілля.