Енергоефективність

Програма днів сталої енергії 2019

База даних та енергетичних характеристик будівель установ та закладів бюджетної сфери м.Первомайська

Інформація щодо оцінки діяльності бюджетних установ та закладів м.Первомайська

Енергозбереження та енергоефективність

       Раціональне та свідоме використання енергетичних ресурсів, застосування технологій, правил, залучення інвестицій, і просто зміна поведінки людей формує енергетичну політику міста.

       Протягом І півріччя 2019 року, з метою залучення інвестицій для реалізації енергозберігаючих заходів, направлено проектні пропозиції для участі:

       1. у обласному конкурсі мікропроектів, що можуть реалізовуватись за рахунок субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам 6 проектних пропозицій: «Поточний ремонт будівлі Гімназії м. Первомайськ, вул. Театральна, 26 (заміна віконних блоків на металопластикові)»; «Поточний ремонт будівлі ДНЗ № 1 м.Первомайськ, вул.Театральна, 4 (заміна віконних блоків на металопластикові)»; «Поточний ремонт будівлі ДНЗ № 24 м.Первомайськ, вул.Корабельна, 13 (заміна віконних блоків на металопластикові)»; «Поточний ремонт будівлі НВК ЗОШ І-ІІ ст. № 15 - колегіум м.Первомайськ, вул.О.Коротченко, 18 (заміна віконних блоків на металопластикові)»; «Поточний ремонт будівлі ДНЗ-ЦРД № 21 м.Первомайськ, вул.О.Коротченко, 13 (заміна віконних блоків на металопластикові)»; «Поточний ремонт будівлі ДНЗ № 31 "Білочка" м.Первомайська, Миколаївської обл., вул. Нова, 17 (заміна віконних блоків на металопластикові)», загальною вартістю 1171,0 тис.грн.

       2. у проекті «Глобальний кліматичний виклик міст», оголошеному Європейським інвестиційним банком та Угодою Мерів за клімат та енергію (GCoM), проектну пропозицію «Реконструкція очисних споруд каналізації міста Первомайськ Миколаївської області (розташування – с. Грушівка Миколаївської області)», розрахунковий обсяг інвестицій становить 652,0 тис. євро;

       3. у спільному проекті Уряду Швеції та ПРООН в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку» проектну пропозицію «Реконструкція будівлі Дитячого юнацького центру національного відродження та Центру науково-технічної творчості учнівської молоді по вул. Михайла Грушевського, 10 в м. Первомайськ Миколаївської області», розрахунковий обсяг інвестицій становить 566,038 тис.дол. США.

       У травні 2019 року місто Первомайськ стало одним із переможців проекту «SMART ENERGY – безкоштовне впровадження системи енергоменеджменту та інтелектуальної системи енергомоніторингу з внесенням даних до всеукраїнської системи», оголошеного Агенцією інноваційного, сталого розвитку та ресурсоефективності (м. Київ), а також переможцями грантового конкурсу на розробку у 2019 році Планів Дій Сталого Енергетичного Розвитку та клімату (SECAP).

       З 24 по 28 травня 2019 року у місті Первомайськ проводилися Дні сталої енергії, приурочені до Європейського Тижня сталої енергії в Україні.

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цьогоріч, до Днів сталої енергії вперше долучилися дошкільні навчальні заклади міста, зокрема ДНЗ № 5; ДНЗ №6; ДНЗ № 16; ДНЗ- ЦРД № 21; ДНЗ № 24, де проводилися інформаційні години на тему: «Збережемо енергію», тематичні заняття та бесіди, конкурс малюнків на асфальті «Енергозбереження – твоє безпечне майбутнє», екологічні інтерактивні квести, виготовлення лепбуків «Чиста енергія – чисте життя», діти переглянули мультфільми на тему енергозбереження та енергоефективності, альтернативних джерел енергії: «Хлопчик і Земля», «Врятуйте нашу природу», «Наша планета Земля», а також прийняли участь у заходах загальноосвітні школи, де впроваджується проект «Життя без сміття» (роздільний збір паперу, пластику, відпрацьованих батарейок).

       28.05.2019 року за участі міського голови, секретаря міської ради, студентської молоді Первомайської філії Національного університету кораблебудування ім. Адмірала Макарова, керівництва університету, представників управління економіки міської ради відбулася дискусія на тему: «Сучасні проблеми впровадження енергоефективних заходів, екологічні проблеми та шляхи їх вирішення», де обговорювалися питання впровадження енергоефективних заходів в міському господарстві, використання альтернативних джерел енергії та поводження з побутовими відходами.

       Учасники, які взяли участь у заходах Днів сталої енергії отримали заохочувальні подарунки.

       Протягом І півріччя 2019 року за рахунок коштів міського бюджету та інших залучених коштів проведені наступні заходи:

1. В закладах освіти:

1.1. замінено двері та вікна на металопластикові (112,4 тис.грн.);

1.2. проведені додаткові ремонтні роботи по частковій заміні труб систем опалення, радіаторів у закладах освіти (23,6 тис.грн.);

1.3. перевірка газового опалення закладів освіти (8,1 тис.грн.).

       Вартість заходів склала 144,1 тис.грн.

2. В закладах охорони здоров’я:

2.1. замінено вікна та двері на металопластикові (94,8 тис.грн.);

2.2. поетапно замінено освітлювальні прилади на енергоощадні (1,8 тис.грн.).

       Вартість заходів склала 96,6 тис.грн.

3. В закладах та установах управління культури, національностей, релігій, молоді та спорту міської ради проведено:

3.1 Поточний ремонт системи опалення в дитячій школі мистецтв по вулиці Корабельній, 29 (13,8 тис.грн.);

3.2 поетапно замінено освітлювальні прилади на енергоощадні (0,9 тис.грн.).

       Вартість заходів склала 14,7 тис.грн.

4. В закладах управління соціального захисту населення міської ради, фінансовому управлінні міської ради, виконавчому комітеті Первомайської міської ради, проведені наступні заходи:

4.1. заміна дверй на металопластикові (Територіальний центр соціального обслуговування, стаціонарне відділення по вул. СальвадораАльєнде, 44) – 7,5 тис.грн.

4.2. заміна освітлювальних приладів на енергоощадні (1,8 тис.грн.);

4.3. постійно здійснюється контроль за дотриманням норм споживання енергоресурсів;

4.4. постійний контроль за відключенням електроприладів в разі їх невикористання.

       Вартість заходів склала 9,3 тис.грн.

       Аналіз споживання енергоресурсів бюджетними установами та закладами міста, згідно додатоку до звіту про виконання за І півріччя 2019 року Програми підвищення енергоефективності в бюджетних установах міста Первомайськ на 2016 – 2020 роки показав, що за І півріччя 2019 року порівняно з відповідним періодом 2018 року економія паливно- енергетичних ресурсів склала 105,2 т.у.п., зокрема:

1) природний газ - 17,65 тис. м3, або 20,5 т.у.п.;

2) теплоенергія – 492,6 Гкал, або 84,7 т.у.п..

       У І півріччі 2019 року порівняно з І півріччям 2018 року загальні витрати на оплату спожитих енергоресурсів збільшились на 4020,6 тис. грн. або на 20,0% та склали 24 млн. 121,24 тис. грн.

       В загальній вартості спожитих у І півріччі 2019 року енергоресурсів питома вага витрат на оплату теплоенергії становить 65,0%, електроенергії – 15,8%, природного газу – 15,3%, води та стоків – 3,0%, вугілля та торф’яних брикетів – 0,9%.

       Кошти, сплачені з міського бюджету за спожиті енергоресурси бюджетними установами та закладами протягом І півріччя 2019 року перевищили вартість, сплачену за енергоносії за попередній рік:

1) вугілля на 58,3%;

2) теплоенергія на 29,6%;

3) вода та стоки на 14,1%;

4) електроенергія на 6,1%;

5) газ природний на 1,3%.

       На збільшення вартості спожитих протягом І півріччя 2019 року енергетичних ресурсів порівняно з відповідним періодом минулого року вплинуло підвищення рівня тарифів на:

1) теплоенергію – 42,1%;

2) вугілля – 17,7%;

3) водопостачання/ водовідведення – 15,2%;

4) електроенергію – 3,0%.

 

Звіт за 2017 рік

Звіт за 2018 рік


Утеплення будинку - натисніть на зображення та переглядайте відео


Увага! У Держенергоефективності створено Call-центр.

У  Держенергоефективності  створено  Call-центр  для  надання  населенню, ОСББ  та  ЖБК  роз’яснення  щодо  отримання  державної  підтримки  на впровадження енергоефективних заходів.Фахівці  Call-центру  надаватимуть  консультації  про  порядок  отримання компенсації  за  кредитами,  взятими  на  придбання  твердопаливних  або електричних котлів, енергоефективних матеріалів та обладнання.Call-центр працює щоденно з 09:00 до 17:30(крім вихідних та святкових днів), перерва -з 13:00 до 13:30.Отримати консультації можна за тел.: (044)  296-71-60,  559-24-95,  292-32-57 та   e-mail: energoefect@saee.gov.ua, energoefect2@saee.gov.ua, energoefect3@saee.gov.ua.


Розвиток енергоефективності та енергозбереження в місті Первомайськ це шлях до покращення добробуту мешканців громади, збереження природного середовища, захисту життя і здоров’я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням довкілля.