Первомайський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Первомайський міський центр соціальних служб
для сім’ї, дітей та молоді

Директор центру - Крижановська Лариса Борисівна

Заступник директора - начальник відділу соціальної роботи - Жуковська Олена Сергіївна

55213 Миколаївська область м.Первомайськ вул. Корабельна, 3

тел. (05161) 3-33-10, електронна адреса: pmzsssdm@ukr.net

Режим роботи: з 8.00 до 17.00

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на безоплатній основі надає юридичні, психологічні, соціально-педагогічні, соціально-економічні, соціально-медичні та інформаційні консультації для:

 • сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах;
 • осіб з числа випускників інтернатних закладів;
 • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа;
 • прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів, піклувальників;
 • осіб з інвалідністю;
 • осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі;
 • осіб, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми, залучалися до найгірших форм дитячої праці.

В Центрі діють спеціалізовані формування різних напрямків:

 • служба соціальної підтримки сім’ї (допомога сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах);
 • консультаційний пункт у пологовому будинку (допомога породіллям, які знаходяться в кризі);
 • «Телефон довіри» (консультування);
 • школа відповідального батьківства (надання інформації молоді та батькам щодо сучасних поглядів на усвідомлене батьківство та формування основ батьківської компетенції).

Звертайтеся до нас, ми завжди готові Вам допомогти!


ВІЛ-ІНФЕКЦІЯ. ІНДИКАТОРИ ПЕРЕБІГУ ЗАХВОРЮВАННЯ 

Соціально - профілактична робота в Первомайській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів № 15-колегіум

06 травня 2015 року, спеціалістами Первомайського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі спеціалістами служби у справах дітей міської ради для учнів 5-6 класів Первомайської ЗОШ І-ІІ ступенів № 15-колегіум було проведено лекцію та відеолекторій на тему «Профілактика шкідливих звичок серед дітей». Захід спрямований на профілактику вживання школярами алкогольних та тютюнових виробів, посилення захисних факторів та формування в них усвідомленого ставлення щодо небезпеки вживання спиртних напоїв, тютюнопаління.

Загальна кількість учнів, які прослухали лекцію та переглянули відео лекторій – 150 осіб.


 

Соціально-профілактична робота щодо попередження шкідливих звичок та насильства в учнівському середовищі

07 травня 2015 року, спеціалістами Первомайського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з настоятелем Свято-Михайлівського храму Вознесенської єпархії Української православної церкви прототоієреєм Віктором Починок для учнів Первомайської ЗОШ № 7 були проведені лекції з використанням соціального відеосюжету та відеолекторій на теми:«Насилля в учнівському середовищі та його попередження», «Шкідливі звички. Краще бути здоровим», «Конфлікти та їх наслідки: мистецтво спілкування» . Насильство - це примус, неволя, дія соромлива, образливе, незаконне, свавільне, таке негативне явище часто відбувається в підлітковому середовищі, яке приводить до ряду жахливих наслідків. Учасники бесіди наводили приклади з життя, констатуючи те, що проблема насильства та вживання спиртних напоїв у суспільстві, на жаль, залишається актуальною. Захід проводився для учнів 8-9 класів.

Роботою охоплено 90 осіб з числа учнівської молоді.


 

08.05.2015 року в рамках Школи відповідального батьківства спеціалістами Первомайського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за участю заступника міського голови, начальника управління соціального захисту населення міської ради Колесніченко О. А., директора центру Гонтарук Н. П. та запрошених матерів, з метою ознайомлення учасників з різними підходами та методами у сімейному вихованні, було проведено круглий стіл, присвячений Дню сім’ї та Дню матері на тему «Мати – берегиня роду». Роботою охоплено 25 матерів та осіб, які їх замінюють.


 

Інформація щодо діяльності Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів «Поділля»


 

Лекційно-просвітницькі заходи в молодіжному середовищі з питань підготовки молоді до сімейного життя

13 травня 2015 року, спеціалістами Первомайського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для учнів Первомайської ЗОШ № 3 були проведені лекції з використанням соціального відеосюжету на теми: «Про відносини між юнаками та дівчатами», «Насилля в учнівському середовищі та його попередження» та відеолекторій: «Шкідливі звички. Краще бути здоровим».

Сім’я, родина – найвища цінність на Землі, яка робить життя кожної людини щасливим, повноцінним, плідним. Саму сім’ю, нічим замінити не можна. Василь Сухомлинський писав: «У сім’ї, образно кажучи, закладається коріння, з якого виростає пагін, і гілки, і квітки, і плоди. Сімя – це джерело, водами якого живиться повноводна річка нашої держави».

«Кожна нація для світу є тим, чим родина для держави», писав італійський публіцист Джузеппе Мацінні. Заходи проводилися до Дня матері та Дня сімї для учнів 8-9 класів, підкресливши цим величезне значення сім’ї у фізичному і духовному становлення особистості й суспільства.

Роботою охоплено 90 осіб з числа учнівської молоді.


Профілактичні бесіди для дітей

 

23 липня 2015 року спеціалістами Первомайського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді згідно, затвердженого графіку з управлінням освіти  «Про проведення соціально – профілактичних заходів в пришкільних таборах та оздоровчому таборі «Гарт», для дітей 7-14 років оздоровчого табору «Гарт» (ІІІ зміна) та ігрового майданчика ЗОШ №11 були проведені бесіди щодо профілактики шкідливих звичок, насильства у підлітковому середовищі та здорового способу життя. Мета заходу: розширити поняття дітей про здоровий спосіб життя; розвити правильні погляди на життя і вміння дотримуватися принципової позиції щодо власного здоров’я; виховати хороші звички, які сприяють зміцненню здоров’я; запобігти негативним проявам та профілактика  жорстокого поводження у підлітковому середовищі.

Роботою охоплено 65 дітей, які відвідують оздоровчий табір «Гарт» та ігровий майданчик.