Наука та освіта

Наука та освіта

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ПЕРВОМАЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Галузь освіти – найбільша в  Первомайській міській територіальній громаді.

Вона охоплює 45 комунальних закладів та установ. У 18 закладах загальної середньої освіти функціонують 304 класи, у 21-му закладі дошкільної освіти – 130 груп, у 4-х закладах позашкілля – 175 гуртків та секцій. Працюють дві комунальні установи: Інклюзивно-ресурсний центр та Центр професійного розвитку педагогічних працівників.

Ці заклади та установи відвідують більше 10 тис. школярів та дошкільників.

На балансі управління освіти перебувають 156 будівель, з яких 53 призначені для здійснення освітнього процесу. Площа основних приміщень складає близько 100  тис.  м2  (понад 600 кабінетів, біля 250 групових кімнат, 35 харчоблоків та їдалень, 27 спортивних залів, 55 спортивних майданчиків). 

У закладах дошкільної освіти виховуються 2295 дітей віком від 1,5 до 6-ти років, які мають можливість розвивати свої розумові здібності, творчий потенціал, індивідуальні схильності.

У закладах  загальної середньої освіти (ЗЗСО) навчається  7701 учень.

До  мережі  ЗЗСО входять:

 • початкова школа (№ 11);
 • 12 гімназій (№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, Грушівська, Чаусівська);
 • Кінецьпільський заклад загальної середньої освіти;
 • Підгороднянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів;
 • 3 ліцеї ("Лідер", "Ерудит", "Престиж"), у яких старшокласники здобувають профільну освіту.

У закладах освіти здійснюється психолого-педагогічний супровід дітей, у тому числі з особливими освітніми потребами, що перебувають на інклюзивному навчанні.

Розвиток творчих здібностей дітей та учнівської молоді забезпечують заклади позашкільної освіти громади, які відвідують 2686 вихованців:

 • Дитячо-юнацький центр національного відродження;
 • Станція юних натуралістів;
 • Центр науково-технічної творчості учнівської молоді;
 • Дитячо-юнацька спортивна школа.

Заклади освіти територіальної громади забезпечують виконання ст.30 Закону України "Про освіту" щодо прозорості та відкритості їх функціонування. На офіційних вебсайтах ЗЗСО, ЗДО, ЗПО розміщено відповідну інформацію, публікуються новини та анонси, систематично оновлюються відомості про залучення і використання коштів.

Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр Первомайської міської ради Миколаївської області" забезпечує надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, консультування та взаємодію з педагогічними працівниками з питань організації інклюзивного навчання, а також консультативну та психологічну допомогу батькам дітей з особливими освітніми потребами.

Комунальна установа "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" надає консультативну підтримку педагогам закладів з питань освіти, координує  діяльність професійних спільнот педагогічних працівників, узагальнює та поширює інформацію з питань професійного розвитку, надає психологічну підтримку педагогічним працівникам тощо.

Основними завданнями управління освіти є:

 • реалізація державної політики у сфері освіти та забезпечення якості освіти на території Первомайської міської територіальної громади;
 • планування та розвиток мережі закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, інших освітніх установ; 
 • створення умов для здобуття громадянами дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти;
 • забезпечення доступності дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти;
 • організація та здійснення нормативного забезпечення закладів освіти, координація їх діяльності;
 • організація фінансового забезпечення закладів освіти, зміцнення їх матеріальної бази;
 • забезпечення соціального захисту педагогічних працівників, спеціалістів, які беруть участь в освітньому процесі, учнів (вихованців).                                               

Вища освіта представлена 7 вищими навчальними закладами міста та ПТУ, у яких навчається 5 622 студенти. За останні роки значно зросла кількість студентів (на 30 %).

 1. Первомайська філія ТзОВ Львівський медичний фаховий коледж «Монада

 2. Первомайський медичний фаховий  коледж Миколаївської обласної ради

 3. Відокремлений структурний підрозділ «Первомайський фаховий коледж Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова»

 4. Первомайська філія Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова

 5. Первомайський професійний промисловий ліцей

 6. Первомайська дитячо-юнацька спортивна школа.