Інформація про коронавірус

11 березня 2020 року
«Ми повинні вчасно провести комплексні превентивні заходи, щоб недопустити розповсюдження вірусу на території області» - Олександр Коваленко

Проведено засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації під головуванням заступника голови Миколаївської облдержадміністрації, першого заступника голови регіональної комісії Олександра Коваленка, за участю першого заступника голови ОДА Сергія Бичкова, заступників голови ОДА Тетяни Стахевич та Олександра Трайтлі.

На початку засідання було зазначено, що станом на сьогодні в Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19. Але низький рівень захворюваності – не привід для заспокоєння, і тому необхідно вжити комплексних превентивних заходів, щоб мінімізувати розповсюдження вірусу на території області, у тому числі із застосуванням певних обмежень.

Враховуючи відповідне рішення Кабінету Міністрів України, з метою попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції (COVID-19) на території Миколаївської області, з урахуванням ймовірного розвитку складної епідемічної ситуації керівникам обласних закладів, районів, міст, об’єднаних територіальних громад Миколаївської області рекомендовано визначитись щодо:

- призупинення освітнього процесу у закладах загальної середньої, дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти усіх типів, форм власності;

- введення обмежень на проведення спортивних та культурно-масових заходів на території області;

- призупинення роботи театрів, кінотеатрів, музеїв, розважальних закладів тощо;

- забезпечення обмеження проведення масових заходів на території Миколаївської області (більше 200 осіб).

 

11 березня 2020 року
Визначено «гарячу лінію» з питань профілактики поширення корона вірусу

У Миколаївській області визначено «гарячу лінію» з питань профілактики поширення коронавірусу.

Про це повідомляє управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації.

Жителі області, у разі неможливості отримати консультацію свого сімейного лікаря/терапевта або педіатра, можуть дізнатися детальніше про симптоми та заходи профілактики, захисту від коронавірусу за телефоном «103».

 

11 березня 2020 року
Уряд прийняв низку рішень, що мають убезпечити українців від COVID-19

Уряд затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19.

На засіданні Кабінету Міністрів, 11 березня, прийнято рішення виділити 100 млн грн на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву. Одночасно, задля виконання цього рішення до 1 червня заборонити експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення.

Кабміном запропоновано введення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також заплановано введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні.

Крім того, прийнято рішення закупити інфрачервоне обладнання для проведення скринінгу на відстані в Міжнародному аеропорті Бориспіль.

 

11 березня 2020 року
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

Станом на ранок 11 березня 2020 року світі зареєстровано 119 132 випадків захворювання COVID-19, з них 4284 закінчились смертю, у той же час 65 776 (55,2%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 38 176 випадків у 108 країнах/територіях/регіонах.

На території Європейського регіону зареєстровано 18 057 випадків захворювання COVID-19 (Італія 10 149, Франція 1 784, Іспанія 1 622, Німеччина 1 296, Швейцарія 491, Нідерланди 382, Великобританія 377, Швеція 326, Норвегія 277, Бельгія 267, Данія 262, Австрія 182, Греція 89, Сан-Марино 63, Чехія 61, Ісландія 60, Ізраїль 58, Португалія 41, Фінляндія 40, Ірландія 34, Грузія 23, Словенія 23, Румунія 17, Польща 16, Угорщина 12, Хорватія 11, Естонія 10, Азербайджан 9, Білорусь 9, Латвія 8, Росія 7, Північна Македонія 7, Словаччина 7, Люксембург 5, Болгарія 4, Мальта 4, Сербія 4, Республіка Молдова 3, Албанія 2, Боснія і Герцеговина 2, Кіпр 2, Андорра 1, Вірменія 1, Литва 1, Монако 1, Україна 1) та 715 летальних випадків.

Станом на ранок 11 березня в Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19.

Загалом за весь період Центр громадського здоров’я України отримав 43 підозр про захворювання на COVID-19.

Наразі 1 зразок ще перебуває на стадії дослідження, 41 зразок отримав негативний результат.

За даними Міністерства закордонних справ станом на 07 березня 2020 року інформація про наявність громадян України серед інфікованих коронавірусом на території КНР до Посольства не надходила.

В Посольстві України в КНР в цілодобовому режимі працює оперативна група з надання допомоги громадянам України, якою у режимі реального часу опрацьовуються звернення наших співвітчизників, здійснюється комунікація з громадянами України, які наразі перебувають у Китаї. Особлива увага надається трьом громадянам України, яким китайський санітарно-епідеміологічний контроль через підвищену температуру тіла відмовив у посадці на український евакуаційний літак 20 лютого. В однієї громадянки фіксується захворювання нирок, в іншого громадянина – ускладнення після запалення легень. Стан здоров’я третього громадянина повністю задовільний. Всі вони перебувають в місті Ухань, та знаходяться в умовах загального безстрокового карантину, який введений в провінції.

Станом на 07.03.2020 дипустанові відомо про 41 громадянина України які залишаються в м.Ухань і в інших містах провінції Хубей, на які поширюються карантинні заходи.

На консульському обліку Посольства України в КНР, а також Генеральних консульств України в Шанхаї та Гуанчжоу перебувають 592 громадянина України. За офіційними даними китайської сторони в КНР проживають 4803 українських громадянина.

За інформацією Корейського центру по контролю та запобігання захворюванням (KCDC), серед заражених на коронавірус в РК громадян України немає.

Рішенням Уряду Італії від 07 березня 2020 року закрито на карантин та введено додаткові обмежувальні заходи на території всього регіону Ломбардія та 11 провінціях країни: Модена, Парма, П'яченца, Реджо-Емілія, Ріміні, Пезаро й Урбіно, Венеція, Падова, Тревізо, Асті та Алессандрія.

За рекомендаціями Уряду Італії до 03 квітня 2020 року, зокрема:

- введено повну заборону на в'їзд та виїзд із зазначених територій, робити це дозволяється лише у випадку крайньої необхідності;

- у випадку наявності симптомів респіраторної інфекції та температури вище 37,5 градусів суворо рекомендовано залишатися вдома, обмежити будь-які контакти та звернутися до сімейного лікаря;

- особам, у яких підтверджено коронавірус, проте вони знаходяться на домашньому карантині, суворо забороняється залишати власне помешкання;

- введено заборону на проведення спортивних заходів, організованих маніфестацій та будь-яких інших масових заходів (у тому числі, цивільних та релігійних церемоній);

- залишаються закритими всі школи та ВНЗ;

- зачинено музеї, театри, кінотеатри, дискотеки, спортивні зали, басейни, культурні центри, соціальні та рекреаційні центри;

- призупинено проведення усіх конкурсних процедур з прийому кандидатів на роботу;

- бари, ресторани та магазини залишаються відкритими з обов’язковою умовою забезпечення мінімальної дистанції між людьми, яка має становити 1 метр. Водночас, у вихідні дні будуть закриті великі торгові центри та ринки, крім аптек та продуктових магазинів.

З огляду на ситуацію з коронавірусом авіарейси в Італію тимчасово скасували Туреччина, Узбекистан, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Палестина, Саудівська Аравія, Бахрейн, Сальвадор, Туркменістан, Ірак, Ямайка, Кувейт. Авіарейси до/з Мілану та інших міст Північної Італії скасували авіалінії США та суттєво скоротила німецька «Люфтганза».

Можливий карантин терміном на 14 днів для прибуваючих з Італії запровадили у Китаї, Тайвані, Гонконзі, Індії, Еритреї, Чаді, Таджикистані, Казахстані, Киргизстані, Замбії, Гренаді та Сент-Люсії, тоді як близько 20 інших держав обмежились санітарним контролем на борту літаків, або вимірюванням температури пасажирів.

Франція, Іспанія, Греція, Туреччина, Ірландія, РФ та Хорватія рекомендували своїм громадянами утриматись від поїздок до Італії взагалі, або до її північних регіонів, зокрема.

МЗС оприлюднено рекомендації громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до уражених провінцій італійських регіонів Ломбардія, Венето, Емілія Романья та П’ємонт, де є найбільший ризик зараження.

У зв’язку із поширенням COVID-19 в світі, громадянам України рекомендується тимчасово утриматися від поїздок до країн або окремих територій держав, найбільш уражених вірусом. Зокрема до Іспанії, північних регіонів Італії, Франції, В’єтнаму, Республіки Корея, Японії, Ірану. Відповідні рекомендації щодо кожної з таких країн за посиланням https://bit.ly/2wFYj4O.

ВООЗ опублікувала зведений пакет існуючих керівництв щодо забезпечення готовності і реагування для країн, щоб вони могли уповільнити і зупинити передачу COVID-19 і врятувати життя. ВООЗ закликає всі країни підготуватися до можливого поширення COVID-19 шляхом підготовки систем екстреного реагування; підвищення здатності виявлення пацієнтів і їх лікування; забезпечення лікарень приміщеннями, витратними матеріалами і необхідним персоналом; розробка екстреної медичної допомоги.

ВООЗ визначила чотири сценарії розвитку подій у країнах для COVID-19:

- Країни без випадків (0 випадків);

- Країни з 1 або більше випадками, імпортованими або виявленими на місці (Спорадичні випадки);

- Країни, в яких спостерігаються кластери випадків у часі, території іі / або загальному впливі (Кластери випадків);

- Країни, в яких спостерігаються великі спалахи з місцево передачею (передача у громаді).

Це посилання на документ, в якому описуються дії щодо забезпечення готовності та реагування для COVID-19 для кожного сценарію Critical preparedness, readiness and response actions for COVID-19

Оцінка ризиків за даними ECDC:

- ризик, пов'язаний з інфікуванням COVID-19 для людей в Європі, в даний час оцінюється від середнього до високого;

- ризик зараження цією хворобою для людей з країн Європи, які подорожують / проживають в районах, де немає випадків захворювання, або декілька імпортованих випадків, або з обмеженим місцевим поширенням, в даний час оцінюється від низького до середнього;

- ризик для людей з країн Європи, які подорожують / проживають в районах з більш поширеною місцевою передачею, в даний час вважається високим;

ризик виникнення кластерів, пов'язаних з COVID-19, в інших країнах Європи в даний час вважається помірним або високим;

- ризик широко поширення і стійкою передачі COVID-19 в Європі в найближчі тижні від середнього до високого, і все більше країн повідомляють про більшу кількість випадків і кластерів;

- ризик для потенціалу системи охорони здоров'я в Європі в найближчі тижні вважається від середнього до високого.

Оскільки спалах COVID-19 продовжує розвиватися, ВООЗ проводить його порівняння з грипом. Обидва викликають респіраторні захворювання, але між цими двома вірусами і тим, як вони поширюються, є важливі відмінності. Це має важливе значення для прийняття заходів охорони здоров'я громадськості для реагування на кожен вірус.

Чим схожі COVID-19 і віруси грипу?

По-перше, COVID-19 і віруси грипу мають подібну клінічну картину захворювання. Тобто вони обидва викликають респіраторне захворювання, яке представляє собою широкий спектр захворювань від безсимптомного або легкого до важкого захворювання і смерті.

По-друге, обидва віруси передаються при контакті, краплях і фомітах. В результаті ті ж заходи громадської охорони здоров'я, як гігієна рук і дотримання дихального етикету (кашель в лікоть або в одноразову серветку), є важливими діями, які все можуть попередити інфекцію.

Чим відрізняються COVID-19 і віруси грипу?

Швидкість передачі є важливою відмінністю між двома вірусами. Грип має більш короткий середній інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і більш короткий послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж у вірусу COVID-19. Послідовний інтервал для вірусу COVID-19 оцінюється в 5-6 днів, в той час як для вірусу грипу послідовний інтервал становить 3 дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID19.

Крім того, передача в перші 3-5 днів хвороби або потенційно предсимптомна передача - передача вірусу до появи симптомів - є основною причиною передачі грипу. Хоча ми маємо дані про поширення вірусу SARS-CoV-2 за 24-48 годин до появи симптомів, в даний час це не є основною причиною передачі.

Передбачається, що репродуктивне число Ro - число осіб, яких може інфікувати одна захворіла людина - для вірусу SARS-CoV-2 становить від 2 до 2,5, що вище, ніж для грипу. Проте, оцінки як SARS-CoV-2, так і вірусів грипу дуже контекстні і специфічні для часу, що ускладнює прямі порівняння.

Діти є важливими факторами передачі вірусу грипу в суспільстві. Для вірусу SARS-CoV-2 початкові дані показують, що діти страждають менше, ніж дорослі, і що частота випадків у віковій групі 0-19 років низька.

Додаткові попередні дані, отримані в домашніх господарствах в Китаї, показують, що діти заражаються від дорослих, а не навпаки.

У той час як спектр симптомів для цих двох вірусів однаковий, частина з важким захворюванням, схоже, відрізняється.

Для COVID-19 дані на сьогоднішній день припускають, що 80% інфекцій є легкими або безсимптомними, 15% є тяжкими інфекціями, які вимагають кисневої терапії, і 5% є критичними випадками, які вимагають штучної вентиляції легень. Ці важкі і критичні випадки інфекції більш серйозніші, ніж спостерігається для при грипі.

Найбільш схильні до ризику важкої грипозної інфекції діти, вагітні жінки, люди похилого віку, люди з хронічними захворюваннями і люди з імунодефіцитом. Для COVID-19 поточні дослідження показують, що старший вік і наявні супутні захворювання підвищують ризик розвитку важкої інфекції.

Смертність від SARS-CoV-2 вище, ніж від грипу, особливо від сезонного грипу. Хоча для повної розуміння справжньої смертності від COVID-19 буде потрібно якийсь час, наявні у нас дані показують, що коефіцієнт летальності (число зареєстрованих смертей, поділене на зареєстровані випадки) становить 3-4%, частота смертей від інфекції (число зареєстрованих смертей, поділене на кількість інфекцій) буде нижче. Для сезонного грипу летальність зазвичай значно нижча 0,1%. Однак летальність в значній мірі визначається від доступності та рівня надання медичної допомоги.

Які методи лікування доступні для COVID-19 і вірусів грипу?

Незважаючи на те, що в даний час в Китаї проводяться клінічні випробування ряду лікарських засобів і розробляється більше 20 вакцин для COVID-19, в даний час немає ліцензованих вакцин або терапевтичних засобів для COVID-19. Навпаки, противірусні препарати та вакцини доступні для грипу. Хоча вакцина проти грипу не ефективна проти вірусу COVID-19, рекомендовано проходити вакцинацію щороку, щоб запобігти зараженню грипом.

По всій Україні у визначених медичних закладах продовжуються навчання (симуляційні вправи) на випадок фіксації коронавірусу.

Україна готова приймати та лікувати пацієнтів із COVID-19. В нас є інфекційні бокси, близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 тисячі лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч інших медичних працівників, які працюють в інфекційних лікарнях та інфекційних боксах.

За повідомленням МЗС України станом на 28 лютого інформація про наявність громадян України серед інфікованих коронавірусом на території КНР до Посольства не надходила. Посольство продовжує перебувати на постійному зв’язку з українцями, які відмовились від евакуації. Всього дипустанові відомо про 39 громадян України які залишаються в провінції Хубей.

МЗС оприлюднено актуалізовані рекомендації громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до провінції Хубей та м.Ухань, а також відкласти свої подорожі, які не є вкрай необхідними до інших територій Китайської Народної Республіки.

В Італії у громадянки України, яка прибула з м. Кремона, був діагностований COVID-19 . Наразі вона знаходиться у лікарні “Cotugno” (м. Неаполь), а її життю, за даними лікарів, нічого не загрожує. Родичі, з якими контактувала громадянка, поміщені у карантинний режим. Зазначена ситуація перебуває на особливому контролі Генерального консульства України в Неаполі та Посольства України в Італії.

Італійська сторона відзначає, що на сьогодні уряд повністю контролює епідеміологічну ситуацію в державі, де існують два осередки хвороби у Ломбардії та Венето, в той же час як в інших регіонах фіксуються поодинокі випадки, що не становлять масової загрози для жителів.

27 лютого розпочався процес висадки пасажирів із круїзного лайнері «Diamond Princess», де знаходилося 25 громадян України-членів екіпажу лайнеру. Після висадки на берег всі пройдуть двотижневий карантин, після чого, за умови отримання повторних негативних результатів відповідних тестів, вони отримають можливість виїзду за межі Японії. Станом на 28 лютого , три громадянина України, в яких діагностовано наявність вірусу COVID-19, продовжують перебувати в медичних закладів м. Токіо. Наразі стан наших співвітчизників задовільний. 27 лютого була виписана з лікарні громадянка України, яка вже пройшла необхідний курс лікування, та наразі перебуває в одному з місцевих готелів.

28 лютого по всій Україні у визначених медичних закладах почались навчання на випадок фіксації коронавірусу. Вже відбулись навчання у Києві в Олександрівській лікарні та в Луцьку. У них взяли участь медики, рятувальники, представники поліції та органів місцевої влади.

Медична система повністю готова на випадок фіксації коронавірусу. В Україні є близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 тисяч лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч інших медичних працівників, які працюють в інфекційних лікарнях та інфекційних боксах.

28 лютого до Центру громадського здоров'я МОЗ України надійшли 2 повідомлення про підозру на COVID-19 із Івано-Франківської та Кіровоградської областей. В обох випадках особи повернулися з Італії та мають прояви гострого респіраторного захворювання. Попередні результати дослідження матеріалу відібраного від захворілих осіб, проведені у вірусологічних лабораторіях обласних лабораторних центрів методом ПЛР, дали негативний результат на віруси грипу. Зразки для подальшого дослідження були надіслані до вірусологічної-референс лабораторії.

Центр Громадського здоров’я МОЗ України за підтримки ВООЗ організував та проводить дводенний тренінг для епідеміологів та вірусологів як готуватися та реагувати на спалах COVID-19.

Тренінг сфокусовано, по-перше, на наданні повної інформації про новий коронавірус, а також останніх рекомендацій ВООЗ. По-друге, на поширенні практичної інформації як алгоритми дій для лікарів-епідеміологів та вірусологів, що працюють у лабораторіях при роботі з випадком, який відповідає визначенню COVID-19.

Окрім цього, тренінг включає сесію з комунікації як працювати з інформацією під час кризової ситуації, як спалах COVID-19 у світі.

У тренінгу беруть понад 70 фахівців епідеміологів та вірусологів з Києва та регіонів України.

CDC оприлюднило тимчасові рекомендації для підприємств та роботодавців щодо реагування на COVID-19:

Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома.

Якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, її слід відокремити від інших працівників та негайно направити додому.

Варто регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення.

Працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд.

При плануванні відряджень варто дотримуватися рекомендацій.

Детальніше за посиланням.

На сайті Кабінету Міністрів України публіковано розпорядження від 03.02.2020 №93-р «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019-nCoV».

Зазначене розпорядження КМУ:

- встановлює режим підвищеної готовності для всіх систем цивільного захисту. Це дозволить мобілізувати сили та оцінити існуючі засоби реагування, вчасно поповнити резерв для забезпечення готовності на випадок виникнення епідемії;

- встановлює тимчасові обмеження та особливі умови для в’їзду в Україні осіб, які перебували у провінції Хубей Китайської Народної Республіки, шляхом їх ізоляції протягом 14 днів у визначенні Міністерством охорони здоров’я заклади;

- затверджує Національний план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік.

МОЗ України до мережі обласних лабораторних центрів та закладів охорони здоров'я були направлені алгоритми дій:

- лікарів клініцистів при зверненні особи, яка відповідає визначенню випадку 2019-nCoV, зокрема особливостей ведення пацієнта та дотримання вимог інфекційного контролю;

- лікарів-епідеміологів при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку 2019-nCoV, зокрема порядку інформування та епідеміологічного розслідування;

- лабораторного обстеження осіб у вірусологічних лабораторіях, які відповідають визначенню випадку 2019-nCoV для лікарів вірусологів, зокрема порядку проведення цих досліджень та направлення відібраних зразків;

- для населення, у разі підозри у них захворювання викликаного 2019-nCoV, з метою розміщення у громадських місцях.

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

- під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою, уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;

- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;

Джерела з актуальною інформацією щодо випадків захворовання спричинених новим коронавірусом:

Рекомендації ВООЗ для громадськості та професійної спільноти

Сторінка Центру громадського здоров’я України

Сторінка Міністерства охорони здоров'я Україна

11 березня 2020 року
COVID-19 І ГРИП: ЩО МІЖ НИМИ СПІЛЬНОГО І ВІДМІННОГО

Що спільного?

Нова коронавірусна інфекція COVID-19 і грип мають схожу клінічну картину. В обох випадках розвивається респіраторне захворювання, що може мати як легкий перебіг, так і важку форму і навіть призвести до смерті.

Новий коронавірус SARS-CoV-2 і віруси грипу передаються краплинним шляхом. Тому запобігти поширенню інфекції допоможуть такі заходи, як гігієна рук і дотримання етикету кашлю: руки треба мити з милом, часто і ретельно, а кашляти і чхати слід у згин ліктя або в одноразову серветку.

Що відмінного?

Грип має менший інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і коротший послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж коронавірусна інфекція.

Послідовний інтервал для COVID-19 оцінюють у 5-6 днів, а для вірусів грипу він становить 3 дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID-19.

Передбачається, що інфікована вірусом SARS-CoV-2 людина може заразити від 2 до 2,5 осіб, — це більше, порівняно з грипом. Проте, оцінки як SARS-CoV-2, так і вірусів грипу дуже контекстні та специфічні для часу, що ускладнює прямі порівняння.

Діти є важливими факторами передавання вірусу грипу в суспільстві. Для вірусу SARS-CoV-2 початкові дані показують, що діти інфікуються рідше, ніж дорослі, і частота випадків у віковій групі до 19 років є низькою.

Попередні дані, отримані в КНР, показують, що діти заражаються від дорослих, а не навпаки.

Симптоми COVID-19 і грипу

Фахівці припускають, що 80% випадків коронавірусної інфекції COVID-19 мають легкий чи безсимптомний перебіг, 15% є тяжкими і вимагають кисневої терапії, а 5% є критичними випадками, які потребують штучної вентиляції легень. Ці важкі й критичні випадки COVID-19 серйозніші, ніж під час грипу.

Найбільш схильні до ризику тяжкої грипозної інфекції діти, вагітні жінки, люди похилого віку, особи з хронічними захворюваннями і люди з імунодефіцитом.

Щодо COVID-19, то, згідно із дослідженнями, старший вік і наявні супутні захворювання підвищують ризик розвитку важкої інфекції.

Летальність COVID-19 і грипу

Відома наразі інформація свідчить про те, що смертність внаслідок COVID-19 є вищою від рівня смертності грипу, особливо сезонного.

Істинні показники смертності від COVID-19 достеменно не відомі, адже на їх визначення потрібно більше часу. Наявні дані показують лише приблизне співвідношення щодо смертності (кількість звітованих смертей поділена на кількість звітованих випадків), що складає від 3% до 4%.

Для сезонного грипу летальність зазвичай нижча 0,1%.

Захист від COVID-19 і грипу

Незважаючи на те, що в КНР здійснюють клінічні випробування лікарських засобів і розробляють понад 20 вакцин від COVID-19, ще немає ліцензованих вакцин або терапевтичних засобів.

Водночас, існують противірусні препарати і вакцини для захисту від грипу. Щорічна вакцинація є доведеним ефективним засобом попередження грипу і його ускладнень.

Вакцина проти грипу не ефективна проти коронавірусу SARS-CoV-2.

Медична маска не захищає від зараження вірусами. Носити її повинні лише люди із симптомами респіраторних захворювань, медпрацівники та особи, що доглядають за хворими.

Пам’ятайте! Звичайне миття рук захищає не лише від нової коронавірусної інфекції COVID-19, а й від інших небезпечних захворювань.

Як захистити себе:

мийте руки 20–40 теплою водою з милом чи обробляйте їх антисептиком із вмістом спирту не менше 60%;

уникайте близького контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція — 1,5 м);

не торкайтеся обличчя, зокрема очей, носа і рота;

термічно обробляйте продукти (особливо м’ясо, його субпродукти і яйця);

у разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

Додатково:

Більше про засоби індивідуального захисту для лікарів

Більше про захворювання на COVID-19

Відповіді на поширені запитання про хворобу

Відповіді на поширені запитання про тест-систему

11 березня 2020 року
В Уряді обговорили питання щодо протидії поширенню коронавірусу в Україні

10 березня відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому обговорювались питання протидії поширенню коронавірусу в Україні. У засіданні взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, профільні міністри, представники силового блоку та голови облдержадміністрацій (селектором).

Основна тема засідання - представлення відомствами своїх пропозицій щодо заходів, які необхідно вжити задля протидії поширенню вірусу.

«Наша мета — захистити населення України, не спричинивши паніки», — відзначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

В рамках засідання також було обговорено рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я в разі реалізації різних сценаріїв розвитку подій: від поодиноких випадків захворювання до масштабного поширення вірусу всередині країни. Зокрема, було підняте питання про необхідність ухвалення законодавчої ініціативи про можливі заходи оперативного реагування у разі поширення вірусу COVID-19 у відповідності з рекомендаціями ВООЗ та враховуючи законодавчу модель превентивних заходів Польщі.

У свою чергу, керівництво усіх ОДА запевнило, що регіони готові до випадків захворювання. Наразі вже визначені медичні заклади, які можуть бути використані для обсервації у випадку виявлення коронавірусу серед українських громадян. Також, було оговорено, що до кінця тижня буде створена комісія, яка здійснюватиме перевірку всіх об’єктів обсервації.

Свої пропозиції щодо необхідних заходів протидії коронавірусній інфекції також надали голови обласних державних адміністрацій. Остаточний план боротьби з коронавірусом буде ухвалений на засіданні Кабінету Міністрів в середу, 11 березня.

 

05 березня 2020 року
Пам’ятка про самоізоляцію з метою недопущення поширення випадків COVID-19

Самоізоляція означає, в першу чергу, утримання від контактування з іншими людьми для того, щоб зменшити ризики інфікування. Це включає будь-які ситуації, коли ви можете тісно контактувати з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше 1 метра або тривалістю понад 15 хвилин). В тому числі публічні заходи, робота, навчання, релігійні служби, спортивні змагання, розважальні заходи, користування транспортом, екскурсії, відвідування ресторанів тощо.

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою.

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

• Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19;

• Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19;

• Якщо ви нещодавно повернулись з провінції Хубей Китайської народної республіки, Ірану, окремих регіонів Італії (Ломбардія, Пьемонт та Венето) – навіть при відсутності симптомів;

• Якщо ви нещодавно повернулись з Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції – подорожі, контакту з хворим тощо.

Як підготуватись до самоізоляції?

По-перше, спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому або приймати відвідувачів та гостей, в тому числі поясність це друзям та родичам, а також спробуйте обговорити умови дистанційної роботи з роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про ваше причини вашого рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до яких ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, намагайтесь ізолюватись в окремій кімнаті, яку є можливість провітрювати. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також харчуватись і готувати їжу окремо – скористайтесь нею.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук з милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю та використання одноразових серветок та хустинок. При вимушених контактах з людьми, за можливості, одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або мінімізуйте контакт з ними.

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість – попросіть друзів або родичів доставляти вам їжу до порогу дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою їжі та інших необхідних товарів.

Якщо все ж є невідкладна необхідність відвідати місця надання послуг – одягайте маску та мінімізуйте контакти.

Якщо потрібно скористатись транспортом – обирайте місце біля вікна та, за можливості, в пустих рядах. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю. Якщо вам стало зле в громадських місцях – негайно зверніться за медичною допомогою.

Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми – кашель, ускладнене дихання, підвищена температура – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливого контактування з особами, хворими на гострі респіраторні захворювання.

 

05 березня 2020 року
Рекомендації щодо проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків COVID-19

Поширення випадків нової коронавірусної інфекції (COVID-19) в країнах Європейського союзу та країнах, що ділять спільний державний кордон з Україною, потребують підвищення рівня обізнаності, посилення та проведення додаткових профілактичних заходів при наданні транспортних послуг на всій території країни.

До основних індивідуальних профілактичних заходів належать:

• гігієна рук – часте миття з рідким милом або обробка спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після кожного контакту з тваринами, відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, перед приготуванням їжі тощо;

• гігієна кашлю – прикриття роту та носа при кашлі та чханні зігнутою рукою в лікті або одноразовою серветкою,яку необхідно знешкодити відразу після використання;

• утримання від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі, або збереження обов’язкової дистанції та обмеження часу при контакті (не менше 1 метра);

• утримання від дотиків обличчя руками;

• у разі виникнення симптомів захворювання, таких як лихоманка, кашель, ломота в тілі тощо, слід залишитися вдома та утриматись від відвідувань місць скупчень людей;

• за наявності респіраторних симптомів, перечислених вище, використовувати медичні маски та своєчасно замінювати їх (кожні 3 години або негайно після забруднення) з подальшим знешкодженням та миттям рук з милом або обробкою рук спиртовмісним антисептиком відразу після знімання маски.

 

04 березня 2020 року
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

Станом на 4 березня 2020 року у світі зареєстровано 93 160 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 198 - летальні. Одужало вже 50 690 осіб.

На території Європейського регіону ВООЗ у 34 країні зареєстровано 3365 випадків захворювання COVID-19 та 85 летальних випадків (Італія - 2 502, Німеччина - 196, Франція - 212, Іспанія - 151, Великобританія - 56, Хорватія - 9, Австрія - 18, Росія - 3, Фінляндія - 7, Швеція - 24, Ізраїль - 12, Швейцарія - 307, Греція - 7, Грузія - 3, Норвегія - 33, Румунія - 3, Азербайджан - 3, Нідерланди - 28, Данія - 8, Чехія- 5, Португалія - 2, Бельгія - 8, Ісландія - 18, Сан-Маріно - 9, Монако, Північна Македонія, Естонія, Вірменія, Ірландія, Литва, Андорра, Люксембург, Білорусь, Україна - по одному випадку).

В Україні підтверджено перший випадок COVID-2019. Хворобу виявлено у чоловіка в Чернівецькій області, який з дружиною повернулися з подорожі в Італію, почувався погано. Дружина хворого як контактна особа знаходиться під самоізоляцією вдома. За нею встановлено медичне спостереження. Чоловік госпіталізований, ізольований та знаходиться під медичним наглядом. Зразок матеріалу відібраного від захворілого відправлено для остаточного підтвердження до Лондона. В області відповідні фахівці здійснюють увесь спектр протиепідемічних заходів та відстеження контактів.

По всій Україні у визначених медичних закладах продовжуються навчання (симуляційні вправи) на випадок фіксації коронавірусу.

Україна готова приймати та лікувати пацієнтів із COVID-19. В нас є інфекційні бокси, близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 тисячі лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч інших медичних працівників, які працюють в інфекційних лікарнях та інфекційних боксах.

Детальніше за посиланням.

 

02 березня 2020 року
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 станом на 02 березня 2020 року

Станом на 02 березня 2020 року у світі зареєстровано 89 072 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 048 - летальні. Одужало вже 45 074 осіб.

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.

Медична система повністю готова на випадок фіксації коронавірусу. В Україні є близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 тисяч лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч інших медичних працівників, які працюють в інфекційних лікарнях та інфекційних боксах.

Детальніше за посиланням.

 

27 лютого 2020 року
Для запобігання розповсюдження коронавірусу в області вживаються усі необхідні заходи

Миколаївська область завдяки злагодженій та плідній співпраці влади, управління охорони здоров’я облдержадміністрації та ДУ «Миколаївський лабораторний центр МОЗ України», інших залучених установ і управлінь, оперативно відреагувала на можливе поширення захворювання на коронавірус в регіоні.

Щойно з’явилася перша інформація МОЗ України щодо випадків захворювання у Китаї на коронавірус, було зібрано та проведено низку оперативних нарад з цього питання із залученням представників КП «Миколаївський міжнародний аеропорт», управління інфраструктури, управління молоді та спорту, управління з питань цивільного захисту ОДА, КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» Миколаївської обласної ради, представників міської влади.

Видано наказ управління охорони здоров’я облдержадміністрації про заходи щодо недопущення занесення і поширення захворювання на коронавірус, яким визначено координатора з цих питань в області в режимі «24/7», створено спеціалізовані бригади екстреної медичної допомоги. В області забезпечено наявність засобів індивідуального захисту, лікарських засобів для надання невідкладної допомоги у разі звернення особи з підозрою на коронавірус.

Проведено додаткові навчання медичного персоналу з питань дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки та біологічного захисту.

Опрацьовано алгоритм дій щодо протидії захворюваності на грип та ГРВІ, а також попередження поширенню коронавірусу 2019-nCoV на території області.

Розроблено та поширено через регіональні засоби масової інформації та сайти облдержадміністрації, управління охорони здоров’я ОДА рекомендації для громадян та керівників закладів торгівлі, розважальних закладів та установ тощо щодо коронавірусу 2019-nCoV, проведено брифінг з метою інформування населення та недопущення соціальної напруги.

Стан справ щодо попередження поширенню коронавірусу на території області та вжиття першочергових заходів у разі його підтвердження знаходиться на особистому контролі голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олександра Стадніка та управління охорони здоров’я ОДА.

 

26 лютого 2020 року
В ОДА відбувся брифінг з питань готовності та протидії поширення коронавірусу на Миколаївщині

У середу, 26 лютого, в облдержадміністрації відбувся брифінг за участю першого заступника голови ОДА Сергія Бичкова, заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Трайтлі щодо готовності та протидії поширення коронавірусу на Миколаївщині.

На початку зустрічі Олександр Трайтлі зазначив, що мета брифінгу це інформування населення області щодо готовності закладів охорони здоров’я до виникнення надзвичайних ситуацій, які можуть бути пов’язані з випадками захворювання на короновірус.

«Ситуація знаходиться на постійному контролі керівництва ОДА у нас є чіткий план дій обласних служб у разі виникнення ситуації виявлення захворювання. З січня місяця проведено декілька нарад за результатами, яких лікарні спільно з управлінням охорони здоров’я ОДА вжили ряд заходів, а саме здійснена закупівля захисник масок, дезінфікуючих засобів та інших необхідних предметів для забезпечення епідемічної безпеки. Крім того здійснювались виїзди до обласної інфекційної лікарні», - підкреслив Олександр Трайтлі.

Заступник начальника управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації Оксана Черненко роз’яснила першочергові дії при виявлені людини з підозрою на короновірус.

«У разі виникнення підозри, що людина заражена коронавірусом, ми його ізолюємо в боксі інфекційної лікарні, одразу робимо аналізи і оперативно відправляємо другий зразок до Києва. Якщо аналізи показують, що немає небезпеки, відповідно стає зрозуміло, що людина не заражена. На сьогодні в області осіб з захворюванням або підозрами на короновірус не зареєстровано», - сказала вона.

Також Оксана Черненко зазначила, що наразі послідовно виконується наказ Міністерства охорони здоров’я щодо напрацювання вичерпних заходів з протидії поширення вірусу в області. В усіх закладах охорони здоров’я проведені навчання із медичним персоналом, яке передбачало перевірку можливого розвитку подій, щоб бути готовими до різних викликів.

В.о. директора «Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб» Федорова Світлана наголосила на тому, що наразі центр, у випадку потреби, може прийняти 200 пацієнтів, які потенційно можуть бути носіями вірусу, але у разі необхідності та при масовому поширені вірусу, будуть проведені усі необхідні заходи для забезпечення місць усім хворим, такий план дій готовий.

Про ситуацію готовності Миколаївського аеропорту доповів директор КП «Миколаївський міжнародний аеропорт» Федір Барна.

«У разі виявлення людини, яка потенційно може бути носієм короновірусу або будь-якого іншого інфекційного захворювання на борту літака у нас відпрацьовані певні заходи. Такий літак ставиться на карантин, для цього відведена спеціальна стоянка, далі викликаються фахівці Міністерства охорони здоров’я України та представники області з цієї галузі», - зазначив Федір Барна.

 

25 лютого 2020 року
У Миколаївський області не виявлено жодного випадку захворювання коронавірусом

Станом на 25.02.2020 на території Миколаївської області випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCoV, не зареєстровано.

Про це повідомляє управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

З метою недопущення занесення і поширення на території області випадків захворювання спричинених новим коронавірусом, управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації визначено заклад (госпітальна база) для госпіталізації хворих та підозрілих осіб, які відповідають визначенню випадку 2019-nCov - КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» Миколаївської обласної ради.

Проведено підготовку персоналу госпітальної бази, екстреної медичної допомоги та закладів охорони здоров’я області з питань дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки та біологічного захисту у визначених випадках.

Центр громадського здоров’я МОЗ нагадує:

- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

- під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;

- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;

Організація та проведення заходів щодо недопущення занесення і поширення на території Миколаївської області випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, знаходиться на постійному контролі обласної державної адміністрації та управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

 

25 лютого 2020 року
ВООЗ передала 30 наборів реагентів для тестування на COVID-19 Центру громадського здоров’я України

ВООЗ передала 30 наборів реагентів для тестування на COVID-19 Центру громадського здоров’я України.24 лютого Всесвітня організація охорони здоров'я передала 30 наборів реагентів для тестування на COVID-19 до вірусологічної референс-лабораторі Центру громадського здоров’я України. Набори містять приблизно 3000 реакцій, чого вистачить для дослідження на захворювання більше 950-ти людей.

Із 2019 року ВООЗ надає підтримку Україні з покращення підготовки до надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я. Ця підтримка зі сторони ВООЗ здійснюється з метою підвищення спроможностей України підготуватися до появи можливих випадків нової коронавірусної інфекції COVID-19.

У всьому європейському регіоні посилено заходи з тестування: ВООЗ запровадила механізм передачі клінічних зразків пацієнтів (тих, які відповідають епідеміологічному визначенню підозри на інфікування COVID-19) до міжнародних референс-лабораторій. Наразі в європейському регіоні працює 6 міжнародних лабораторій для виявлення та перевірки на новий коронавірус.

Докладніше про тест-системи.

 

25 лютого 2020 року
Олексій Гончарук: Температуру перевірятимуть у всіх, хто приїздить з країн, де зареєстровані випадки захворювання коронавірусом

«Ми посилюємо заходи безпеки. Окрім перевірок в аеропортах, ми починаємо перевірки на пунктах пропуску. Багато громадян України перебуває в Італії та інших країнах, де були зареєстровані випадки захворювання. Багато людей приїжджає автобусами через пропускний пункт “Тиса”, зокрема. З завтрашнього дня, починаючи звідти, будуть вжиті аналогічні заходи безпеки», — сказав Олексій Гончарук.

Він додав, що завтра туди виїжджає представник Державної прикордонної служби, щоб особисто проконтролювати та організувати роботу з посилення контролю на пункті пропуску автосполучення в Закарпатській області. Згодом такий самий режим працюватиме і у решті прикордонних пунктів.

«На території України знаходиться 32 пункти пропуску. Жодний пасажир який буде мати ознаки захворювання не потрапить на територію України непоміченим», — наголосив голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко.

Глава Уряду наголосив, що немає підстав для хвилювань. Всі служби працюють злагоджено в рамках оперативного штабу.

«Підготовлена достатня кількість боксів і бригад інфекціоністів. Жодного дефіциту ми не відчуваємо. Тому будь-який ажіотаж безпідставний. Україна готова локалізувати будь-яку небезпеку і запобігти поширенню інфекції», — сказав Прем’єр-міністр.

У разі виникнення хвороби на території України, відповідні інфекційні бригади повністю підготовлені та забезпечені необхідними санітарно-епідеміологічними засобами.

У лабораторії доставлені тест-системи, які одразу виявляють збудника хвороби, що дає розуміння ситуації. Водночас у світі спостерігається зниження фіксації випадків захворювань.

«Протягом 10 днів спостерігається зменшення випадків захворювання. За статистичними даними 80 % інфікованих знаходиться в одній провінції Хубей. На інші 29 країн приходиться 3% випадків захворювання», — додав заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Що стосується спалаху коронавірусу в Італії, за даними посла України в Італії Євгена Перелигіна, українських громадян серед тих, хто захворів, немає.

МЗС разом з Посольством України в Італії та Генеральними консульствами України в Мілані та Неаполі здійснюють цілодобовий моніторинг ситуації навколо розповсюдження коронавірусу в країні. Працюють цілодобові телефони гарячих ліній для громадян України.

Нагадаємо, в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано. На п’ятий день перебування в обсервації в Нових Санжарах евакуйованих з Китаю українців підвищеної температури або інших симптомів захворювання ні в кого не виявлено.

Довідково

Рекомендації громадянам України в Італії розміщені на веб-ресурсах МЗС.

В Посольстві України в Італії та Генеральному консульстві України в Мілані та Неаполі цілодобово працюють телефони «гарячих ліній» для громадян України на випадок надзвичайної ситуації:

- ПУ в Італії тел: (+39) 3519 886 823

- ГКУ в Мілані тел: (+39) 3487 254 038

- ГКУ в Неаполі тел: tel:+39-327-736-48-22

 

21 лютого 2020 року
Ситуація у Нових Санжарах під контролем Уряду, — Олексій Гончарук

Усі евакуйовані з Китаю люди пройшли перевірку, не мають симптомів гострих респіраторних захворювань та перебувають у повній безпеці. Ситуація у Нових Санжарах під контролем Уряду і підстав для паніки немає. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук на брифінгу у Нових Санжарах на Полтавщині.

Глава Уряду приїхав у Нові Санжари, щоби особисто переконатися, що все забезпечено для належного проходження обсервації евакуйованими громадянами та безпеки оточуючих.

«Поговорив з людьми, які перебувають у санаторії. Пересвідчився, що тут є все необхідне. Об’єкт знаходиться під охороною та наглядом медиків-інфекціоністів. Ситуація під повним контролем Уряду», — наголосив Олексій Гончарук.

На території об’єкта для охорони людей залишається 300 працівників Нацгвардії, ще 100 нацгвардійців — в резерві. Нацполіція посилила патрулювання в регіоні.

Троє медичних працівників, які перебували з евакуйованими людьми під час польоту, і надалі залишаються з ними. Додатково на території місця обсервації буде перебувати ще один медик. Крім того, безпосередньо з розміщеними на проходження обсервації ані персонал медцентру, ані оточуючі контактувати не будуть.

Внаслідок провокацій місцевих мешканців, які не давали автобусам з людьми проїхати на територію медичного центру, 9 правоохоронців отримали поранення, 5 з них — середньої тяжкості. У двох автобусах, які везли людей, розбиті вікна. Відповідно поліція вже порушила кримінальні провадження.

За словами Глави Уряду, відеоматеріалів для ідентифікації тих, хто кидав каміння — достатньо, і всі винні будуть покарані за всією суворістю закону.

«Ми ретельно готували всі заходи по евакуації, керуючись єдиною метою — безпекою людей. Тому жодної загрози для перебуваючих там і оточуючих об'єкт не несе. Проте Міністр охорони здоров’я буде перебувати тут, щоби власним прикладом показати, що все нормально і підстав для паніки немає», — сказав Олексій Гончарук.

Він закликав громадян України не піддаватися на провокації, дотримуватися публічного порядку та із розумінням поставитися до ситуації українських громадян та іноземців, які потребують допомоги держави у складній ситуації.

 

06 лютого 2020 року
Україна отримала тест-систему для виявлення нового коронавірусу

Реагенти у складі тест-системи дозволять проводити лабораторну діагностику нового коронавірусу на сучасному рівні. Набори розроблені в Німеччині з максимально можливим профілем виявлення для достовірного визначення зазначеного виду коронавірусу.

У подальшому планується надходження додаткових реагентів від ВООЗ та закупівля за кошти державного бюджету.

Діагностика буде здійснюватися виключно у випадках, що відповідають епідеміологічному і клінічному визначенню хвороби, що зазначено в рекомендаціях ВООЗ.

Також в Міністерстві охорони здоров’я Україна сьогодні відбулася селекторна нарада з керівниками обласних департаментів охорони здоров’я та зустріч з виробниками хірургічних масок та їх постачальниками. Було наголошено на проблемі дефіциту масок в аптечних мережах в умовах їх наявності на складах постачальників.

Учасники селекторної наради обговорили питання стану готовності системи охорони здоров’я до реагування на ситуацію із поширенням у світі гострої респіраторної хвороби, спричиненої новим коронавірусом.

 

04 лютого 2020 року
Уряд затвердив план запобігання занесенню і поширенню на території України нового коронавірусу з Китаю

Уряд своїм розпорядженням затвердив план запобігання занесенню і поширенню на території України коронавірусу з Китаю, а також Національний план протиепідемічних заходів реагування на поширення вірусу.

Спеціально створений оперативний штаб для координації дій перенесено на рівень Кабінету Міністрів України — його очолив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Посилення превентивних заходів та контролю відбувається на виконання доручення Президента України.

«Ми встановлюємо режим підвищеної готовності для всіх систем цивільного захисту, щоб усі відповідні служби оперативно мобілізувалися в разі виникнення необхідності», — сказав Олексій Гончарук.

Він також додав, що МЗС та МОЗ рекомендують тимчасово утриматися від туристичних і ділових поїздок до провінції Хубей та міста Ухань, де є найбільший ризик зараження, а також відкласти свої подорожі, які не є вкрай необхідними, до інших територій Китайської Народної Республіки.

Для китайських студентів, які навчаються в Україні, продовжено канікули.

«Наразі розробляємо плани на регіональному рівні для окремих областей. Лікарням доручено підготуватися до можливого випадку захворювання, визначити потребу в ліках та обладнанні, а МОЗ проконтролює та допоможе методологічно», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Крім того, Уряд зобов'язує провести навчання в медичних закладах щодо готовності прийняти потенційних хворих.

 

30 січня 2020 року
Управлінням охорони здоров’я проведена оперативна нарада щодо попередження поширенню коронавірусу

У середу, 29 січня, в управлінні охорони здоров’я за дорученням голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олександра Стадніка відбулась термінова оперативна нарада щодо попередження поширенню коронавірусу на території області та вжиття першочергових заходів у разі ускладнення епідситуації. Начальник управління Павло Георгієв відзначив, що медичні працівники підготовлені з питань діагностики та надання медичної допомоги у разі поступлення пацієнтів з підозрою на інфікування коронавірусом.

Спільно заступником начальника управління Оксаною Черненко, начальником планово-фінансового відділу Любов’ю Савчук, головним експертом управління за напрямком епідеміологія, мікробіологія та вірусологія Алевтиною Дем’яненко та відповідальною особою за координацію дій щодо попередження поширенню коронавірусу на території області та вжиття першочергових заходів у разі його підтвердження в.о. директора КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» Світланою Федоровою перевірено дотримання рекомендацій щодо дій при виявлені особи, яка відповідає зазначеному випадку, готовність закладів до надання відповідної медичної допомоги, дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічного захисту та безпеки. Проаналізовано наявність засобів індивідуального захисту, дезинфікуючих, лікарських засобів. Стан справ щодо попередження поширенню коронавірусу на території області та вжиття першочергових заходів у разі його підтвердження знаходиться на особистому контролі голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олександра Стадніка

 

28 січня 2020 року
Рекомендації для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV

Міністерство охорони здоров’я України наголошує, що станом на сьогодні немає жодного підтвердженого випадку нового коронавірусу 2019-nCoV в Україні.

Державна установа «Київський міський лабораторний центр МОЗ України» повідомила про виявлення 1 випадку коронавірусу. Проте, коронавіруси – це велика група респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Виявлений коронавірус не є новою інфекцією 2019-nCoV.

Раніше повідомлялось про три підозри на коронавірусну інфекцію 2019-nCoV в Україні. Всі три випадки не підтвердились.

Міністерство охорони здоров’я України закликає громадян та мандрівників дотримуватись звичайних заходів обережності.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання.

У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:

- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

- під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;

- уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;

- відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;

- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

Міністерство охорони здоров'я України та координаційний штаб щоденно надають актуальну інформацію про випадки захворювання, спричинених новим коронавірусом. Інформацію можна отримати на сайті МОЗ України.

 

28 січня 2020 року
МОЗ України наголошує, що станом на сьогодні немає жодного підтвердженого випадку нового коронавірусу 2019-nCoV в Україні

МОЗ України наголошує, що станом на сьогодні немає жодного підтвердженого випадку нового коронавірусу 2019-nCoV в Україні.



Раніше повідомлялось про три підозри на коронавірусну інфекцію 2019-nCoV в Україні. Всі три випадки не підтвердились.

Державна установа «Київський міський лабораторний центр МОЗ України» повідомила про виявлення 1 випадку коронавірусу. Проте коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Виявлений коронавірус не є новою інфекцією 2019-nCoV.

24 січня 2020 року був підписаний Наказ МОЗ України «Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань (провінція Хубей, Китай)»

Відповідно до Наказу були вжиті такі заходи:

Утворення оперативного штабу щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом 2019-nCoV.

Затвердження рекомендації щодо дій при виявленні коронавірусної інфекції 2019-nCoV.

Перевірку готовності закладів охорони здоров’я для надання медичної допомоги особам з вірусом 2019-nCoV.

Проведення додаткових навчань медичного персоналу з питань дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки та біологічного захисту при виявленні випадку 2019-nCoV.

Рекомендації для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV

 

27 січня 2020 року
Олександр Трайтлі провів оперативну нараду щодо попередження поширенню та боротьбі з коронавірусом на Миколаївщині

У понеділок, 27 січня, за дорученням голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олександра Стадніка відбулася оперативна нарада щодо попередження поширенню коронавірусу на території області та вжиття першочергових заходів у разі його підтвердження.

Заступник голови Миколаївської ОДА Олександр Трайтлі відзначив, що ситуація у світі з поширенням та боротьбою з коронавірусною інфекцією 2019-nCoV залишається напруженою, однак на місцях усі повинні бути готові сприяти попередженню вірусу та надавати необхідну медичну допомогу хворим.

Станом на 26 січня у світі зареєстровано 2 014 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції 2019-nCoV, 56 з них - летальні. Окрім Китаю, захворювання зафіксовано у 10 країнах світу.

Спільно з представниками ДУ "Миколаївський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" Олександром Ігнатенковим, начальником відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області Інною Яценко та керівництвом структурних підрозділів ОДА визначено першочерговий алгоритм роботи.

Увагу, в першу чергу, буде акцентовано авіаперевезенням та роботі громадського транспорту, які потребуватимуть додаткових заходів щодо дезінфекції. Окрім того, буде надано доручення та рекомендації щодо організації навчання та роботи в освітніх, спортивних, культурних та соціальних закладах області.

Наголошено, що на території області рекомендується обмеження проведення різного роду культурно-масових заходів.

 

27 січня 2020 року
Міністерство охорони здоров’я України закликає громадян та мандрівників дотримуватись звичайних заходів обережності

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання.

У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:

- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

- під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;

- уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;

- відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;

- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

Міністерство охорони здоров'я України та координаційний штаб щоденно надають актуальну інформацію про випадки захворювання, спричинених новим коронавірусом.

 

27 січня 2020 року
Повідомлення МОЗ України

З 26 січня (найближчий плановий авіарейс з Китаю) в аеропорту Бориспіль розпочнеться температурний скринінг пасажирів на прямих авіарейсах з Китаю. Фахівці санітарно-карантинного підрозділу вже підготовлені та укомплектовані інфрачервоними термометрами.

World Health Organization (WHO) оновила рекомендації щодо скринінгу на пунктах в’їзду в країни, в яких ще не було зафіксовано передачі нового коронавірусу.

Попередній досвід ВООЗ показував, що запровадження скринінгу температури тіла для виявлення потенційних підозрілих випадків коронавірусу вимагав значних інвестицій та не був достатньо ефективним. Однак, під час спалаху коронавірусу 2019-nCoV більшість випадків хвороби в аеропортах було виявлено саме завдяки температурному скринінгу. Такий метод значно знижує ризик занесення збудника хвороби в країну.

Також для мінімізації ризику інфікування коронавірусом ВООЗ рекомендує звичайні методи профілактики ГРВІ.