Первомайський протитуберкульозний диспансер

Первомайський протитуберкульозний диспансер

Протитуберкульозний диспансер існує з 1947 року. З того часу він зазнав три скорочення ліжкового фонду. Спочатку з 100 ліжок до 70, далі в 1983 році з 70 до 50 ліжок і, нарешті, в 2002 році, з 50 ліжок до 30 ліжок цілодобового перебування хворих і 20 ліжок денного стаціонару.

Юридичний статус Первомайський протитуберкульозний диспансер має з 23.07.2002 року. Фінансування диспансеру здійснюється безпосередньо фінансовим відділом міськвиконкому.

Розташований диспансер в східній частині міста. Загальна площа території, займаної диспансером 1,9 га. Територія огороджена, озеленена та частково упорядкована.

Лікувально-діагностичні і господарські служби розташовані в одноповерхових пристосованих будівлях. Опалювання автономне, газове.

Диспансер має стаціонарне і диспансерне відділення, господарську службу. У диспансері є клінічна лабораторія і рентгенкабінет.

Диспансерне відділення складається з 3,5 лікарських ділянок: 3 – для обслуговування дорослого населення, 0,5 - для обслуговування дітей. Прийом хворих і їх лікування здійснюють 4 фтизіатри. Крім того в штаті працює рентгенолог на 0,5 ставки.

У стаціонарному відділенні лікуються хворі міста Первомайська як хронічні, так і вперше виявлені хворі на туберкульоз органів дихання, хворі з мультирезистентним туберкульозом, хворі на туберкульоз в поєднанні з ВІЛ-інфекцією.

У диспансерному відділення прийом дорослих хворих розрахований на 3-х фтизіатрів. Прийом дітей здійснює фтизио-педіатр на 0,5 ставки. Окрім прийому хворих в диспансері проводитися амбулаторне лікування хворих після стаціонарного, а так само протирецидівне і профілактичне лікування.
Протитуберкульозні препарати доставляються з Миколаївського обласного протитуберкульозного диспансеру.

Господарська служба представлена: харчоблоком, пральнею, газовою котельнею, погребом для зберігання овочів, автомобілем, гаражем.

Головний лікар Первомайського
протитуберкульозного диспансеру
В.С.Корнілова