Профілактика сказу – це обов’язок кожного власника тварин!!!

Мешканцям міста
Профілактика сказу – це обов’язок кожного власника тварин!!!

Профілактика сказу – це обов’язок кожного власника тварин!!!

Сказ – зооноз номер один, одна із найдраматичніших та небезпечних інфекційних хвороб спільних для людини і тварин. Захворювання викликається вірусом, що передається через слину при укусі. Характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи та закінчується летально.

Щоб захистити себе і своїх улюбленців кожен власник тварини повинен знати та дотримуватись обов’язкових правил:

Щороку доставляти своїх собак та котів до ветеринарних установ для огляду та імунізації (щеплення) проти сказу.

Тримати сторожових собак на прив’язі або у вольєрі і випускати їх лише у закритих дворах, що виключають можливість втечі, про наявність собак застерігати написом.

Про захворювання або укус собаки, кота чи іншої тварини негайно повідомляти ветеринарну службу.

Вигулювати та виводити за межі помешкання собак з підвищеною агресивністю тільки при наявності короткого повідка та намордника і обов’язкового щеплення проти сказу.

Купувати, продавати, виставляти на виставках, перевозити в інші населені пункти усіма видами транспорту собак, котів тільки при наявності ветеринарного свідоцтва Форма№1 та ветеринарного паспорта з відміткою про імунізацію проти сказу, що проведена не більше 12 місяців тому та не менше 30 днів до вивозу.

Не допускати до полювання не щеплених проти сказу собак.

Захищайте своїх тварин, а тим самим і себе, від можливого зараження невиліковною і дуже "страшною" хворобою. Доставляйте своїх домашніх улюбленців до установ ветеринарної медицини, щоб вчасно провести щорічне профілактичне щеплення від СКАЗУ. Звертайтесь до дільничних ветеринарів, не очікуйте їхнього приходу, оскільки вони працюють, як і більшість з нас, у будні дні, тож працюючих власників тварин банально не можуть застати вдома.

Доводимо до відома мешканців міста Первомайськ та району, що лікувально-профілактичний відділ Первомайської районної державної лікарні ветеринарної медицини працює у такому режимі:

ПН - ПТ - з 8.00 до 15.00,

СБ - з 8.00 до 12.00,

НД - вихідний.

Бажаючі провести щеплення своїм тваринам звертайтесь до ветеринарної лікарні за адресою: м.Перомайськ, пров.Спортивний, 8а.