Африканська чума свиней (АЧС) у Врадіївському районі Миколаївської області

Мешканцям міста
Африканська чума свиней (АЧС) у Врадіївському районі Миколаївської області

Африканська чума свиней (АЧС) у Врадіївському районі Миколаївської області

18.08.2019 до співробітників національної поліції про виявлення трупів свиней на межі Врадіївського та Первомайського районів в лісосмузі на відстані 100 м. від траси Платонове – Кропивницький (132 кілометр).

О 10.30 на вказану місцевість для з’ясування обставин та відбору зразків патологічного матеріалу прибули спеціалісти Врадіївської районної державної лікарні ветеринарної медицини та Кривоозерського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Спеціалістами виявлено 7 трупів свиней віком 2-4 місяці та ще 3 голів живих свиней. Власника тварин встановити не можливо. При огляді трупів тварин встановлено: кожні покрови без видимих змін, селезінка темно-червоного кольору, нирки з крапковими крововиливами, мезентеріальні лімфовузли без змін.

Трьох живих поросят умертвили. Трупи тварин знищено шляхом спалювання.

патологічний матеріал досліджено в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ, 18.08.2019р. Встановлено діагноз – африканська чума свиней (звіт про результати досліджень патологічного матеріалу №010705 п.м./19).

На позачерговому засіданні ДНПК при Врадіївській райдержадміністрації 19.08.2019 оголошено карантин ( інфікований об’єкт, епізоотичне вогнище) територія лісосмуги на відстані 100 м. від траси Платоново – Кропивницький (132 кілометр).

Встановлено зону захисту в радіусі 3 км від інфікованого об’єкту. В зону захисту увійшов населений пункт Полтавка Первомайського району.

Встановлено зону нагляду в радіусі 2 км від зовнішніх меж зони захисту. В зону нагляду увійшли населені пункти Кумари, Адамовка рВрадіївського району, Новоаднріївка та Петрівка Первомайського району.

Так у зв’язку з вищезазначеним на території трьох населених пунктів Первомайського району, а саме в селах Полтавка, Новоаднріївка та Петрівка діють карантинні обмеження:

Заборонено:

ввезення чи вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них та репродуктивного матеріалу протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в спалаху (неблагополучному пункті), крім випадків вивезення свиней на забій під контролем компетентного органу на визначеному ДНПК переробному підприємстві або забійному пункті;

торгівлі на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів;

проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних із пересуванням та скупченням тварин (крім транспортування свиней на відведені забійні пункти і м’ясокомбінати).

На даний час у карантинній зоні проводиться робота з ліквідації випадку та недопущення розповсюдження вірусу африканської чуми свиней на сусідні території.