Сказ. Проведення пероральної вакцинації тварин.

Мешканцям міста
Сказ. Проведення пероральної вакцинації тварин.

В вересні 2020 року на території Миколаївської області планується проведення пероральної вакцинації тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною проти сказу з літаків на виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних та паразитарних хвороб тварин в Україні у 2020 році, затвердженого рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 12.02.2020 за № 1.

Епізоотична ситуація по сказу як в Україні так і на Миколаївщині залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Нажаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських та домашніх тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.

Приманка з вакциною безпечна для тварин і людей, має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликають захворювання у молодих тварин; не виділяють вакцинний вірус зі слиною; безпечні для природного середовища; стабільна в польових умовах. Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьомуобробціпіддаютьсявсісередовищаіснуваннялисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміськізони). Для фіксуванняточноїлокалізаціїрозподілупринадвикористовуютьприлади з GPS навігації.

Дані заходи проводяться по всійтериторіїУкраїни. Розкидаютьвакцинивідповідно до розробленоїсхеми, аби на коженквадратнийкілометрпотрапило 20 доз вакцин.

Звертаємось до мешканцівм. Первомайськ та Первомайського району з проханням ізпорозуміннямвіднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїднихтварин, при виявленніпринад не руйнуватиїх, не брати в руки, а залишатипривабливими для тварин. Заздалегідьдякуємо за порозуміння!

УВАГА! Розкиданнявакцини буде проводитисьлітаками в лісових та сільськогосподарськихугіддях.

Тривалістьпроведенняпероральноїімунізаціїзалежатимевідпогодніх умов, до охопленнявсієїтериторіїобласті.

Зповагою, Первомайськеміжрайоннеуправління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївськійобласті!