Піротехніка — справа небезпечна....
Незабаром настануть Новорічні та Різдвяні свята, які деякі з нас не бачать без використання піротехнічних виробів.
Але, купуючи піротехнічні вироби, ми часто не замислюємося про небезпеку, яку несе необережне поводження з ними. Втім статистика свідчить: щорічно під час свят виникають неприємні, а часто і нещасні випадки, пов’язані з використанням піротехнічних виробів. Всі вони зазвичай трапляються через неправильне та необережне поводження з піротехнікою.
Для запобігання виникнення пожеж та травмування людей продавцям піротехнічних засобів і покупцям необхідно дотримуватись Тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23.12.2003 року № 1649 .
Що насамперед потрібно знати при купівлі піротехнічних виробів?
Під час придбання в торгівельній мережі піротехнічної продукції необхідно:
Вимагати від продавця представлення сертифіката якості виготовлювача і сертифіката відповідності, виданого повноважним органом країнивиробника (постачальника). В іншому разі – не купуйте. Це означає, що виріб не сертифікований і користуватися ним небезпечно.
- Перевірити наявність на піротехнічному виробі або його упаковці дати виготовлення, інформації про термін придатності виробу або його гарантійний термін. Термін придатності на упаковці не повинен минути. По закінченні цього часу хімсклад змінюється, результат підриву непередбачуваний.
- Пам'ятати, що при кожному піротехнічному виробі в обов'язковому порядку повинна бути інструкція із застосування (експлуатації), що містить текст про небезпеку піротехнічного виробу та обмеження за віком споживача щодо його застосування. Вона повинна бути написана державною мовою, чітким, розбірливим шрифтом. В інструкції повинні бути вказані: заходи щодо запобігання загоряння піротехніки і пожеж в результаті її застосування. Інструкція може бути нанесена на корпусі піротехнічного виробу або його споживчій упаковці українською (російською) мовою, а також прикладена до піротехнічного виробу за умови наявності на ньому та в інструкції однозначних ідентифікаційних ознак.
Зверніть увагу на упаковку, яка не повинна мати жодних ушкоджень. Вироби з порваною упаковкою, підмочені, з пошкодженим корпусом використовувати не можна.
Купувати піротехніку можна лише в спеціалізованих магазинах. З лотка на вулиці, на ринках купувати небезпечно. Дешево не означає якісно, тим більше коли це стосується здоров’я та життя.
Продаж піротехнічних виробів на ринках забороняється!
При використанні піротехніки необхідно обов’язково дотримуватись правил пожежної безпеки, а саме:
- не можна запускати піротехніку з балконів будинків;
- забороняється проводити запуск виробів при сильному вітрові, нахилятися над виробом під час запуску;
- не слід використовувати піротехніку під час паління та у нетверезому стані;
- не дозволяється розбирати вироби та носити їх у кишенях;
- зберігати їх треба на значній відстані від нагрівальних приладів;
- користуватися піротехнічними виробами можна не ближче 50-ти метрів від будівель та дерев;
- глядачі мають стояти на відстані мінімум 20-25 метрів з невітряної сторони, щоб вітер не зносив на них дим і неспалені частини виробу.
У разі неспрацювання піротехнічної установки ні в якому разі не запускайте її повторно, а також не розбирайте її для того, щоб з’ясувати причину несправності, адже це може призвести до травмування.
І головне - дітям самостійно користуватися піротехнічними виробами не можна!
Будьте обережні ! Бережіть себе і своїх близьких !
Світлана Маковецька - інспектор по захисту прав споживачів 7 53 83