Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Деякі питання використання електронної торгової системи для проведення концесійних конкурсів

Мешканцям міста
Деякі питання використання електронної торгової системи для проведення концесійних конкурсів

Мінекономіки з метою належного виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1210 «Деякі питання використання електронної торгової системи для проведення концесійних конкурсів» повідомляє.

Законом України «Про концесію» (далі - Закон) передбачене функціонування електронної торгової системи (далі - ЕТС) - дворівневої інформаційно- телекомунікаційної системи, що включає центральну базу даних та електронні майданчики, які взаємодіють із центральною базою даних через інтерфейс програмування додатків такої центральної бази даних. ЕТС забезпечує можливість створення, розміщення, оприлюднення та обміну інформацією і документами в електронному вигляді, проведення концесійного конкурсу та конкурентного діалогу, а також публікацію документів у процедурі прямих переговорів з орендарем державного майна, що передається в концесію.

Відповідно до частини першої розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону його положення, що визначають використання ЕТС, набирають чинності з дня початку функціонування ЕТС для проведення концесійного конкурсу, конкурентного діалогу та публікації документів у процедурі прямих переговорів з орендарем державного майна, що передається в концесію, але не пізніше 1 вересня 2021 року (з врахуванням змін, внесених згідно із Законом України «Про внесення зміни до пункту 1 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про концесію» від 02.12.2020 № 1024-ІХ).

Разом з цим, пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1210 «Деякі питання використання електронної торгової системи для проведення концесійних конкурсів» встановлено, що до початку функціонування ЕТС опублікування інформації відповідно до Закону, яке повинне здійснюватися в ЕТС, проводиться концесієдавцями шляхом надсилання державним підприємствам «Прозорро.Продажі» та «Прозорро» для публікації документів, визначених цим пунктом.

Таке опублікування застосовується до всіх концесійних конкурсів та конкурентних діалогів, що проводяться відповідно до Закону.

З метою практичної реалізації зазначеної постанови Мінекономіки отримано згоду від ДП «Прозорро» щодо розміщення вищенаведеної інформації, а саме:

ДП «Прозорро» може розміщувати інформацію стосовно концесійних конкурсів та конкурентних діалогів, що проводяться відповідно до положень Закону України «Про концесію», в розділі «Новини» в рубриці «Концесійні конкурси», що знаходиться на веб-порталі ргогогго.доу.иа за посиланням: https://prozorro.gov.ua/news/?group=koncesiyni-konkursy.

Для оприлюднення інформації в розділі необхідно надіслати електронний лист на електронну пошту feedback@prozorro.ua, в темі листа необхідно вказувати: «Публікація в розділі «Концесійні конкурси».

В листі необхідно надати всі документи, що потрібно розмістити на веб- порталі.

Після публікації оголошення на веб-порталі концесієдавці можуть звертатись із запитом щодо додавання інформації до нього. В такому випадку в листі на feedback@prozorro.ua необхідно надавати також посилання на опубліковане на порталі оголошення, для того, щоб працівники ДП «Прозорро» могли додати в таке оголошення інформацію стосовно документів щодо проведення концесійних конкурсів, що підлягають публікації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1210 «Деякі питання використання електронної торгової системи для проведення концесійних конкурсів».

Також ДП «Прозорро» повідомило, що лист можливо підписати електронним цифровим підписом та відправити його через систему електронного документообігу.

Одночасно Мінекономіки отримано згоду і від ДП «Прозорро.Продажі», а саме:

На публічному порталі ДП «Прозорро.Продажі» можуть бути розміщені оголошення про проведення концесійних конкурсів відповідно до Закону.

Для опублікування інформації про проведення концесійних конкурсів концесієдавці можуть надсилати таку інформацію на електронну пошту ДП «Прозорро.Продажі» info@prozorro.ua з позначенням теми листа «Концесійний конкурс».