Звернення до керівників підприємств, установ та організацій міста, голів профспілкових організацій та представників трудових колективів

Мешканцям міста
Звернення до керівників підприємств, установ та організацій міста, голів профспілкових організацій та представників трудових колективів

Управління соціального захисту населення звертається до керівників та голів профспілкових організацій підприємств, установ та організацій області всіх форм власності, які використовують найману працю, із рекомендацією підвести підсумки виконання зобов’язань по колективних договорах 2020 року, а також розпочати роботу по укладанню нових або подовженню дії укладених колективних договорів на 2021 рік.

Необхідність укладення колективних договорів, які покликані регулювати виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією підприємства, зумовлена тим, що трудове законодавство не в змозі врахувати особливості діяльності кожного підприємства, установи та організації. Цілком природно, що такі різнопланові відносини, як відносини між працівниками і роботодавцями, потребують локального правового регулювання.

Сучасний дієвий колективний договір, укладений з урахуванням можливостей підприємства, повинен враховувати та забезпечувати життєво важливі потреби працівників - збереження робочих місць, гідну заробітну плату та недопущення її заборгованості, збереження здоров’я через безпечні умови праці, розширення соціальних гарантій та визначення конкретного механізму їх реалізації. Такий колективний договір є надійною основою для сталого розвитку підприємства, він дисциплінує та згуртовує трудовий колектив, підвищує відповідальність працівників та адміністрації підприємства, забезпечує працівникам можливість і мотивацію працювати якісно та продуктивно, дає впевненість у майбутньому як для роботодавця, так і для членів трудового колективу.

Нагадуємо, що правові засади ведення соціального діалогу, розробки, укладення та виконання колективних договорів регулюються Законами України «Про колективні договори та угоди» та «Про соціальний діалог в Україні».

Станом на 01.01.2022 року на підприємствах, в установах та організаціях Первомайської міської територіальної громади укладено 146 колективних договорів.

Станом на 01.01.2022 року зареєстровано 49 колективних договорів та внесені зміни і доповнення до 58 колективних договорів (всього 107).

За 2021 рік при реєстрації колективних договорів та змін було надано 225 рекомендацій та проведено 12 гарячих ліній на тему реєстрації колективних договорів.

 

Начальник управління                                  Ольга КОЛЕСНІЧЕНКО