Про наявність обставин непереборної сили, для залишення спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку

Мешканцям міста
Про наявність обставин непереборної сили, для залишення спрощеної системи оподаткування  та ставки єдиного податку

До уваги сільгосптоваровиробників!

Миколаївська область майже з перших днів військової агресії перебуває в епіцентрі бойових дій, внаслідок чого постраждало чимало сільськогосподарських товаровиробників, у тому числі у зв’язку із знищенням/пошкодженням техніки, знищення посівів та насаджень, відсутністю полів, мобілізацією працівників на військову службу тощо. Зазначене матиме суттєве зменшення частки власного сільськогосподарського товаровиробництва за податковий (звітний рік) 2022 рік (менше ніж 75 відсотків), що є підставою для застосування для такого сільгоспвиробника загальної системи оподаткування у 2023 році.

Відповідно до абзацу другого підпункту 298.8.4. пункту 298.8 статті 298 Податкового кодексу України, сільгосптоваровиробник, який перебуває на спрощеній системі оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для четвертої групи, у якого частка власного сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий період (звітний) рік (2022) становить менше ніж 75 відсотків у 2023 році, може залишитися платником єдиного податку за умови отримання рішення обласної ради за місцем знаходження такого товаровиробника про наявність обставин непереборної сили саме в їх регіоні і перебування його у переліку суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок таких обставин.

Торгово-промислова палата України визнала військову агресію Російської Федерації проти України форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) (лист від 28.02.2022р. № 2024/02.0-7.1).