В Україну для продажу завезли авокадо з отруйним канцерогеном

В Україну для продажу завезли авокадо з отруйним канцерогеном

Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що в авокадо з Перу (виробник: Agro San Jacinto S.A.C.), що експортувалось з Польщі (оптовик: RK-Impex.PL SP.ZOO, Przemysl) до України (отримувач: ТОВ «Вподобайка», площа Десятого Квітня 1, к. 52, м. Одеса, 65009) виявили кадмій. Повідомлення про це надійшло через систему швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (RASFF).

 

Інформаційно: Чим небезпечний кадмій?

Це важкий метал, який може спричинити переломи та деформацією кісток. Крім того, його накопичення в організмі призводить до ураження легеневих тканин, унеможливлює засвоєння заліза, що загрожує у подальшому анемією та порушенням роботи передміхурової залози. На ранніх етапах отруєння непомітне — небезпеку може показати лише лабораторний аналіз. А от у гострій фазі отруєння виникає головний біль і біль у грудях, розлади травлення і металевий присмак у роті. У важких випадках можлива непритомність.

У разі виявлення даного товару в обігу, просимо негайно повідомити  Первомайське районне управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. М. Демченко, 8в за телефоном (05161) 7 – 53 – 58, або на електронну адресу prv_vetmed@ukr.net, та інформуємо, що відповідно до частини 3 статті 20 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини.