Африканська чума свиней

Африканська чума свиней

Африканська чума свиней

В зв’язку з виявленням на початку вересня спалаху Африканської чуми свиней у сусідній Кіровоградській області, Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області закликає власників свиней бути пильними та обережними

 

Африканська чума свиней (АЧС) — контагіозна вірусна геморагічна хвороба, яка перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків. Входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин та списку інфекційних та інвазійних хвороб тварин затвердженого МЕБ .

Це одна із найбільш небезпечних хвороб свиней, оскільки характеризується високою смертністю, значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, обов'язковістю дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів, в разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження. Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.

Щоб уникнути занесення вірусу африканської чуми свиней у ваше свиногосподарство, Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертається до вас із проханням запам’ятати декілька простих правил:

1. Відмовтесь від поїздок в райони та території де виявлено та підтверджено наявність збудника АЧС.

2. Відмовтесь від придбання свинини та іншої продукції тваринного походження, якщо її походження ви не можете встановити достеменно, або якщо вона походить із районів та територій неблагополучних по АЧС.

3. Навчіться користуватися дезінфікуючими речовинами для рук, підлоги, взуття. Використовуйте їх в кожному випадку коли ви підозрюєте навіть мізерну вірогідність, що можете стати переносником смертоносного вірусу.

4. Не ходіть у приміщення де утримуються тварини без усвідомленої на те нагоди. Встановіть крисо- та мишоловки навіть там де, на вашу думку гризунів не було ніколи.

5. Встановіть безвигульний режим свиней.

6. Людям з вулиці, навіть якщо це ветеринарний лікар, без зміни, дезінфекції одягу та взуття або одягання бахіл, заходити заборонено. Не митими руками доторкатися до свиней не бажано!

7. Використовувати в їжу свиням харчові відходи – пряма загроза зараженню та втрата коштів сімейного бюджету.

8. Термічна обробка корму для свиней – майже самий ефективний засіб захистити тварину від захворювання. Пам’ятайте, що при температурі у 60ºС вірус зберігає здатність заражати ще 10 хвилин. Тому температурну обробку потрібно робити кропом із температурою не менше 90ºС.

9. Розкажіть про ці правила своїм родичам, знайомим, сусідам та просто людям на вулиці при нагоді. Усвідомлюючи небезпеку, ми захищаємо від неї себе і оточуючих.

10. Не панікуйте! Якщо це все ж таки сталось, дзвоніть ветеринарному лікарю, не намагайтесь приховати, збути, продати, вивезти. Адже це може призвести до повного знищення такої важливої галузі сільського господарства країни, як свинарство!

У разі раптової загибелі тварин, підозри на захворювання або виявлення хвороби, або поведінку тварин, яка їм невластива, негайно інформувати державного ветеринарного інспектора, дільничного ветеринарного лікаря або посадових осіб Первомайської районної державної лікарні ветеринарної медицини про такі випадки (тел.0963949712).


Первомайське районне управління
ГУ Держпродспоживслужби
в Миколаївській області