ОПЕРАТОРАМ РИНКУ, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ РОЗВЕДЕННЯМ ТА РЕАЛІЗАЦІЄЮ РИБИ
ОПЕРАТОРАМ РИНКУ, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ РОЗВЕДЕННЯМ ТА РЕАЛІЗАЦІЄЮ РИБИ
Необхідно дотримуватися вимог чинного законодавства щодо реалізації риби, мати наявні:
- державну реєстрацію потужностей суб’єктів господарювання, що вирощують рибу та інші водні живі ресурси, з метою подальшого їх обігу та транспорту для перевезення риби і рибопродуктів;
- ветеринарне свідоцтво Ф-1, яке засвідчує якість та безпеку живої риби, інших водних живих ресурсів, вирощених у ставках, інших водних об'єктах (видається 1 раз на рік на всю партію вирощеної живої риби або інших водних живих ресурсів (кількість вирощених в окремому ставку, іншому водному об'єкті (його ділянці), незалежно від об'єму води в них та їх площі);
- ветеринарну довідку для переміщення та реалізації риби в межах району (на ринках, торгівельних мережах) під час продажу - повний комплект санітарного одягу та медичну книжку встановленого зразка з відміткою про проходження медичного огляду (1 раз на рік);
- для транспортування риби живої - спеціальний транспорт із закритим кузовом, внутрішня поверхня якого покрита антикорозійним матеріалом/спеціально обладнані цистерни, контейнери і бочки;
- здійснювати транспортування риби живої для реалізації у торговельні мережі згідно з вимогами ДСТУ 2284-93 «Риба жива. Загальні технічні умови»;
забезпечити умови, терміни зберігання та реалізації риби і рибопродуктів: при температурі води +11 °C ... +15 °C весняно-літній період - 24 години, осінньо-зимовий період - 48 годин.
Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області наголошує на важливості проведення профілактичних заходів шляхом паразитологічного та гідрохімічного моніторингу задля недопущення поширення інфекційних хвороб риб, а також підвищення ефективності їх діяльності та якості продукції.
При завезенні риби з іншого господарства, або з іншої країни проводять профілактичне карантинування. Від їх епізоотичного благополуччя залежить всі подальші рибоводні процеси і одержання мальків, вирощування цьогорічок, їх зимування і наступне вирощування товарної риби.
Щорічно, незалежно від епізоотичного стану водойм, рибу 3-4 рази піддають ветеринарному огляду та іхтіопатологічному дослідженню при планових весняних та осінніх, а також контрольних обловах). Що передбачено п. 11 розділу № І «Ветеринарно-санітарних правил для рибницьких господарств» (Державного комітету рибного господарства України).
Контрольні облови слід проводити двічі на рік в ІІ та ІІІ кварталах в зв’язку з тим, що на даний період припадає вегетаційний час у рибальстві (температура води вище 12Со).
Необхідно залучати фахівців Держпродспоживслужби до контрольних обловів та епізоотичного обстеження рибоводних господарств, що займаються розведенням та утриманням мальків риби, що відображено в розпорядженні головного державного інспектора ветеринарної медицини в Миколаївській області № 35-р від 07.04.2014.
- Якість та безпека живої риби, інших водних живих ресурсів, вирощених у ставках, інших водних об'єктах (їх ділянках), підтверджуються ветеринарним свідоцтвом, яке видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини, один раз на рік на всю партію вирощеної живої риби або інших водних живих ресурсів.
Лабораторні дослідження риби вітчизняного виробництва з місцевих водойм за показниками проводяться два рази на рік з кожного водоймища під час ветеринарно-санітарної оцінки стану водойм (ветеринарно-санітарна паспортизація). На всіх ставках необхідно проводити обстеження, облови, дослідження з послідуючим отриманням експертиз та видачою ветеринарних свідоцтв, що передбачено планами. Дослідження (випробування) води передбачено в період облову ставків.
Результати (експертиза на воду) повинні вписуватись разом з експертним висновком на рибу у форму №1 на партію риби