Трав'яна формула Fouzee SugarLin може бути шкідливою через приховані інгредієнти препарату
Відповідно до листа Держпродспоживслужби України від 09.01.2025 №11.1-17/606, з метою інформування та протидії поширення неякісних препаратів Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області доводить інформацію, що трав’яна формула Fouzee SugarLin Herbal Formula, продається як дієтична добавка для підтримки глюкози або цукру в крові. Лабораторний аналіз FDA підтвердив, що Fouzee SugarLin Herbal Formula містить незадекларовані фармацевтичні інгредієнти: метформін і глібурид, яких не зазначено на етикетці продукту.
Метформін знижує концентрацію глюкози в крові шляхом (глюконеогенезу) в печінці і використовуються для лікування діабету 2 типу, і доступний лише за рецептом. Метформін може становити серйозну небезпеку для споживачів, оскільки цей інгредієнт може викликати рідкісний, але серйозний побічний ефект під назвою лактоацидоз (накопичення молочної кислоти в крові), який може призвести до смерті, якщо його не лікувати. Симптоми лактоацидозу включають нудоту, блювання, втома, болі в тілі, біль у животі та швидке, глибоке дихання. Метформін також може викликати гіпоглікемію, якщо його приймати разом з іншими ліками для зниження рівня цукру в крові. Метформін протипоказаний особам, що мають захворювання нирок, легень та печінки, алкоголізм.
Глібурид є активним інгредієнтом деяких схвалених FDA рецептурних препаратів, які використовуються для лікування діабету 2 типу, і доступний лише за рецептом. Глібурид може становити серйозний і потенційно небезпечний для життя ризик для споживачів, оскільки цей інгредієнт може призвести до небезпечного зниження рівня цукру в крові (гіпоглікемії). Загальні симптоми гіпоглікемії включають прискорене серцебиття, тремтіння, пітливість, нервозність або занепокоєння, дратівливість або сплутаність свідомості, запаморочення, сонливість, головний біль і голод. Гіпоглікемія може швидко стати серйозною проблемою, що призведе до судом, коми або смерті.
Про факти виявлення вище зазначеного неякісного препарату в обігу, просимо негайно інформувати Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: 55207, Миколаївська обл., м. Первомайськ, вул. Марії Демченко, 8в і на e-mail: prv_vetmed@ukr.net або за телефоном (05161) 7-53-58.