Поводження з відходами: «Розділяй та компостуй!»

Спалювання відходів є надзвичайно небезпечним для здоров’я людей, адже спалювання рослинних решток і побутових відходів завдає чималу шкоду, оскільки викиди диму містять окис азоту, чадний газ, важкі метали та інші небезпечні канцерогенні сполуки. Ці сполуки негативно впливають на навколишнє природне середовище.
Що робити із органічними відходами та рослинними рештками?
Компостувати. Ця практика має чимало позитивних наслідків для громад та довкілля:
- Компостування зменшує обсяг відходів, що потрапляють на полігони. В середньому по Україні до 50% побутового сміття – це органічні відходи, які можуть бути перероблені в корисний компост, що сприятиме зменшенню навантаження на полігони. У нашій Громаді, за даними отриманими від організації що здійснює утримання тимчасового полігону КП «Комунсервіс», харчові та садові відходи придатні до компостування складають 42,32% від загальної маси побутових відходів, що підлягають захороненню.
- Продукт отриманий після компостування використовується для покращення якості ґрунтів що є підтримкою для екосистеми. Отриманий компост збагачує землю поживними речовинами, підвищує її родючість, сприяє утриманню вологи, зменшує необхідність у використанні хімічних добрив, що має позитивний вплив на довкілля.
- Компостування допомагає скоротити викиди парникових газів. У результаті розкладання органіки на полігонах утворюється метан – потужний парниковий газ. Натомість контрольоване компостування значно зменшить ці викиди та сприятиме боротьбі зі змінами клімату.
- Компостування має економічні переваги. Воно дозволить зменшити витрати на вивезення та захоронення сміття. Компостуванням можна займатись підприємцям в промислових масштабах: продавати компост, як товар або використовувати його в аграрних цілях, замінюючи ним хімічні добрива.
- Впровадження компостування на території Громади, сприятиме її згуртуванню для вирішення екологічних проблем та стане позивним свідченням екологічної свідомості нашого населення.
Первомайська міська рада звертається до громадян стати Учасниками програм компостування, активно долучатись до вирішення місцевих екологічних проблем, покращувати санітарний стан своїх присадибних ділянок та прилеглих територій до них, а також населених пунктів в цілому. Наполягаємо підтримувати розвиток культури роздільного збору побутових відходів та компостування органічних та рослинних решток.
Компостування є ефективним екологічним рішенням, що приносить комплексні екологічні, економічні та соціальні вигоди для Громади та країни загалом.