28 липня 2022 року Україна вперше відзначає День української державності

28 липня 2022 року Україна вперше відзначає День української державності

28 липня 2022 року Україна вперше відзначає День української державності. Символічно це свято прив’язане до Дня хрещення Русі-України, яке відзначалося у цей день протягом багатьох років. 

З нагоди Дня Української Державності у Первомайську відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятника-погруддя Великому Кобзареві – Тарасу Григоровичу Шевченку. На початку заходу усі присутні долучились до проведення загальнонаціональної хвилини мовчання в знак шани загиблих внаслідок війни росії проти України. 

У заході взяли участь голова Первомайської міської територіальної громади Олег Демченко, перший заступник міського голови Дмитро Малішевський, керівники відділів та управлінь виконавчого комітету Первомайської міської ради, а також пересічні мешканці громади.

Під час заходу наголосили на тому, що усі ми маємо бути гідними пам’яті багатьох поколінь українців, які ратними подвигами, невтомною працею, часом і ціною власного життя створювали славу і велич держави. І зараз, коли українці переживають війну з росією, коли щодня гинуть мирні жителі, військові, потрібно згуртуватися і мужньо стояти за віру, правду і свободу нашої Батьківщини. За її світле і мирне майбутнє боротися, не дивлячись ні на що.

Нагадаємо, що День Української Державності встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.