Реабілітація учасників АТО/ООС та внутрішньопереміщених осіб

В рамках реалізації субпроєкту «Надання Центром психологічної підтримки та реабілітації внутрішньо переміщеним особам, учасникам та ветеранам АТО» Первомайський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та комунальне підприємство «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» надають психологічні, медичні та реабілітаційні послуги на базі відділення реабілітації за адресою Бульвар Миру, 53 (водолікарня, район цукрового заводу).

За більш детальною інформацією звертатися за тел. (05161) 3-33-10, 5-00-07.

 

В непростих умовах сьогодення міська влада використовує всі можливості задля залучення додаткових коштів для розвитку міської громади. Тож недивно, що Первомайськ має чималий досвід роботи із донорами та залученням грантових коштів.

Наразі підходить до завершення реалізація первомайського субпроєкту «Надання Центром психологічної підтримки та реабілітації внутрішньо переміщеним особам, учасникам та ветеранам АТО», який ще у 2017 році одержав перемогу у конкурсі проведеному в рамках Гранту ФДРМ №ЕF0А3307 «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проект з відновлення та розбудови спроможностей» та організованому Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України за підтримки Світового Банку.

Написанню субпроєкту передувала велика робота, проведена працівниками Первомайського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. З 2014 року вивчалась ситуація, що склалась на сході нашої країни, збиралась та оброблялась інформація щодо потреб сімей/осіб ВПО, учасників бойових дій та демобілізованих, потреб їх сімей та близького оточення.

Результатом копіткої роботи стало створення субпроєкту, який розроблений з метою надання якісної психологічної та реабілітаційної допомоги внутрішньо переміщеним особам, учасникам, ветеранам АТО, членам їх сімей та дітям на базі відділення реабілітації КП «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», що розташоване за адресою Бульвар Миру, 53.

Субпроєктом, зокрема передбачений ремонт лікувального закладу, облаштування сенсорної кімнати для дорослих і дітей, а також трьох кабінетів для надання послуг практичними психологами. Окрім того було заплановане придбання обладнання для психологічного розвантаження, реабілітації та відновлення громадян після посттравматичних ушкоджень. Для практичних психологів були передбачені тренінги з підвищення кваліфікації.

Загальна вартість субпроєкту складає: 242905,90 USD з них:

Розмір фінансування за кошти Гранту: 211851,50 USD

Розмір співфінансування: 31054,40 USD

Тривалість субпроєкту визначено до червня 2020 року.

Реалізація субпроєкту відбувається відповідно запланованих термінів, під постійним та пильним контролем Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

На сьогоднішній день за кошти Світового Банку:

- здійснено капітальний ремонт приміщень КЗ «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» за адресою: бульвар Миру, 53 загальною площею 239,65 кв.м.;

- придбано 17 одиниць обладнання для реабілітації та відновлення;

- придбані меблі для облаштування 3-х кабінетів психологів і сенсорної кімнати;

- придбано комп’ютерне, мультимедійне обладнання, побутова техніка, канцелярські товари та іграшки;

- придбано 19 одиниць медичного обладнання;

- підвищено кваліфікацію практичних психологів;

- проводяться промоційні заходи з поширення інформації про субпроєкт.

ГРУПОВА РОБОТА